Zamiana ADY na AGG potrzebna pilna pomoc

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

jarek_lech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:11
Lokalizacja: warszawa

Zamiana ADY na AGG potrzebna pilna pomoc

Post autor: jarek_lech » pn cze 15, 2009 21:28

Witam wszystkich,

Szanowni forumowicze, nadszedł ten dzień w którym serce mojego GTI umarło:-(

Oryginalnie z fabryki auto wyjechało z motorem 2.0 8 v ADY.

Przeszukując forum i wszelkie ogłoszenia odnośnie sprzedaży części do VW znalazłem osobę będąca w posiadaniu wszystkich rodzajów silników 2.0 8v ADY, AGG , 2E.

Który motor będzie lepszy ADY czy AGG?

Mam pytanie czy mogę spokojnie włożyć do swojego auta motor AGG, podpinając go pod swój osprzęt, czy niestety wymaga to większej ingerencji?

Z tego co widziałem z danych ogólnych to niewiele się różnią. Z tego co słyszałem to podobno AGG niema natrysku oleju na tłoki i mam niżej max moment obrotowy niz ADY.

Bardzo proszę o odpowiedź sprawa jest bardzo pilna.

( proszę administratora o nie usuwanie tego tematu. Sprawa jest bardzo pilna)



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » wt cze 16, 2009 16:06

jarek_lech pisze:Który motor będzie lepszy ADY czy AGG?
Ten, który trafisz w lepszym stanie. To są praktycznie identyczne silniki więc jeździć będą tak samo.
jarek_lech pisze:Z tego co słyszałem to podobno AGG niema natrysku oleju na tłoki i mam niżej max moment obrotowy niz ADY.
ADY też natrysku chyba nie ma. 2e bodajże miał. A z tym momentem to racja. Wartość ta sama ale AGG osiąga go przy 2600 rpm więc o 600 rpm wcześniej. Ale wątpię żeby to była odczuwalna różnica.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości