mkIIIMechanik z Gorzowa ew okolic.Znacie kogoś do polecenia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

mkIIIMechanik z Gorzowa ew okolic.Znacie kogoś do polecenia?

Post autor: maryjan112 » sob sty 21, 2006 01:06

Siemanko
Jeżdze sobie III GT (silnik ABS) i niby kółka się kręcą ale męczy mnie pare kaprysów silnika.
Tj:
-ostatnio płynu chłodnczego jakby ciut ubyło, choć oleju na bagnecie tyle samo (kolor oleju wygląda na prawidłowy);
- zauważyłem także że w ostatnie mrozy (poniżej 5 st mrozu) odpala całkiem normalnie ale po ok. kilkunasu sekundach silnki dostaje trzęsiawki, obroty wg obrotka są stabilne ale ucho mówi mi co innego;
- kompresja mimo że powyżej 10 to jednak pozostawia przy pomiarze na ciepło wiele do życzenia (pomiar na zimno ok). Czy to może przez olej 5W40?;
-i jeszcze pewnie bym znalazł kilka mniej istotnych pierdułek.

Dlatego poszukuje solidnego mechanika z okolic mojego Gorzowa Wlkp.,który obada rozgryzie w jakim na prawdę stanie jest silnik i ewentualnie dokona rzetelnej naprawy nie dających mi spać bolączek.
Może znacie kogoś takiego?
Mimo że znam kilku i często się zdaje na ich pomoc to jednak w przypadku silnika chciałbym być pewien, że na moim się nikt nie będzie uczył.
Chciałbym wiedzieć czym tak na prawde jeżdże. Temat budy i zawieszenia na jakiś czas mnie nie dotyczy jednak silnik przydałoby się "osłuchać a jak trzeba to i wykurować".

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam Mariusz



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob sty 21, 2006 01:54

maryjan112 pisze:Dlatego poszukuje solidnego mechanika z okolic mojego Gorzowa Wlkp.,który obada rozgryzie w jakim na prawdę stanie jest silnik i ewentualnie dokona rzetelnej naprawy nie dających mi spać bolączek.
Może znacie kogoś takiego?
Mimo że znam kilku i często się zdaje na ich pomoc to jednak w przypadku silnika chciałbym być pewien, że na moim się nikt nie będzie uczył.
Chciałbym wiedzieć czym tak na prawde jeżdże. Temat budy i zawieszenia na jakiś czas mnie nie dotyczy jednak silnik przydałoby się "osłuchać a jak trzeba to i wykurować"
Solidnym mechanikiem jest Mielcarek... Nie jest tani ale... Kompleksowe sprawdzenie auta kosztuje u niego 90 zł


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob sty 21, 2006 09:50

Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź.

Przyznam się, że nie słyszałem o nim. Masz może jakiś namiar na niego?
Jak nie to i tak go jakoś namierze tylko łatwiej by mi było wiedząc gdzie ma zakład albo znajac jego nr telefonu.
Co do cen to nie powiem, że nie graja roli ale wystarczy, że nie będą "z kosmosu".

Pozdrawiam
Mariusz



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob sty 21, 2006 16:10

maryjan112 pisze: Przyznam się, że nie słyszałem o nim. Masz może jakiś namiar na niego?
Jak nie to i tak go jakoś namierze tylko łatwiej by mi było wiedząc gdzie ma zakład albo znajac jego nr telefonu.
Co do cen to nie powiem, że nie graja roli ale wystarczy, że nie będą "z kosmosu".

Ul. warszawska... jak się wali na wawrów.. zaraz przed starą cegielnią...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » sob sty 21, 2006 17:07

Marihuana Man pisze:
maryjan112 pisze: Przyznam się, że nie słyszałem o nim. Masz może jakiś namiar na niego?
Jak nie to i tak go jakoś namierze tylko łatwiej by mi było wiedząc gdzie ma zakład albo znajac jego nr telefonu.
Co do cen to nie powiem, że nie graja roli ale wystarczy, że nie będą "z kosmosu".

Ul. warszawska... jak się wali na wawrów.. zaraz przed starą cegielnią...
to jest ten mechanik ktory sklada tez silnika bokser ? bo jest jeden slynny mechanik od tego typu silnikow na warszawskiej i wlasnie nie kojarze czy to ten sam



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob sty 21, 2006 19:19

Mówicie o tym warsztacie w namalowanym mercedesem na ścianie od drogi?
To szwagra mojego dobrego kolesia (gość około 40-tki z wąsikiem, nazwiska nie znam).
O ten zakład chodzi?

Pozdrowionka



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob sty 21, 2006 19:54

Mówicie o tym warsztacie w namalowanym mercedesem na ścianie od drogi?
To szwagra mojego dobrego kolesia (gość około 40-tki z wąsikiem, nazwiska nie znam).
O ten zakład chodzi?
Mechanik od mercedesów jest dwie bramy za Mielcarkiem... Ale blisko...

[ Dodano: Sob Sty 21, 2006 18:55 ]
to jest ten mechanik ktory sklada tez silnika bokser ? bo jest jeden slynny mechanik od tego typu silnikow na warszawskiej i wlasnie nie kojarze czy to ten sam
Nic nie wiem.. :bajer:


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob sty 21, 2006 20:06

To już kojarze.
Jeżeli dobrze zrozumiałem to się ceni ale w granicach zdrowego rozsądku.

Ps. Ciekawe czy ktoś oddał swojego VW po gwarancji do "Super Gałgana"
Jeszcze raz wielkie dz.

Pozdrowionka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości