Przekłamany licznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
holahola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 19, 2008 01:03
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Przekłamany licznik

Post autor: holahola » pn cze 15, 2009 23:13

Dzisiaj dostałem paczuszkę z licznikiem do swego golfa bo mój przestał się odzywać. Szybkie rozkręcano i z dwóch, powstał jeden. Wcześniej miałem prędkościomierz wyskalowany do 200 km/h, aktualnie do 220. Na pierwszy rzut oka, prędkościomierz zawyża prędkość. Nie miałem jak dokładnie sprawdzić prędkości, więc przejechałem trasę, którą często jeżdżę i liczniki kilometrów wskazał mi dokładnie taki dystans jaki powienien być.

Czy jest szansa, że prędkościomierz zawyża prędkość, a licznik kilometrów działa poprawnie? Co może być przyczyną zawyżania prędkości?

Dodam, że liczniki mają ten sam indeks 950, a z rad typu "kup sobie nowy" nie będę korzystał, gdyż w ciągu roku (od kiedy mam auto) jest to mój już 4 (!) prędkościomierz.

Pozdrawiam


Jednoosobowa ekipa VAGKostrzyn nad Odrą

John
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:13
Lokalizacja: Mońki

Post autor: John » pn cze 15, 2009 23:20

rozbierz go jeszcze raz i sprawdz czy wskazowka jest dobrze zalozona moze sam a moze ktos przed toba zalozyl ja za bolcem a trzeba ja zalozyc przed bolcem na tarczy jest czerwona kreska to na nia trzeba ustawic wskazowke i lekko naciagajac wskazowke przestawic nad slupkiem ograniczajacym


http://picasaweb.google.com/John.Sciro/Spot30032008?authkey=MU91ofHT6_E

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » wt cze 16, 2009 07:52

Nie ustawisz wskazówki na ok typu ,, przedbolcem czy za bolcem"

Locznik km nie ma nic wspulnego z naliczaniem km.

Naliczanie może ci chodzić ok a predkościomierz nie, najlepiej sprawdzić to na GPS-esie



Awatar użytkownika
holahola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 19, 2008 01:03
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: holahola » wt cze 16, 2009 22:44

Tak właśnie podejrzewałem, że prędkościomierz z licznikiem kilometrów mają mało wspólnego, chociaż ciężkie to było to pojęcia. Sprawdzałem na gps. Oszukuje mnie bardzo różnie, ale tak mniej więcej ok. 20 km/h, jest szansa to jakoś naprawić?


Jednoosobowa ekipa VAGKostrzyn nad Odrą

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » śr cze 17, 2009 08:46

Naprawić możesz to jedynie, ściągając wskazówke i przestawienie jej albo w lewo albo w prawo, to nie jest takie trudne tylko roboty jest z tym bo trzeba sie dostawać do wkazówki.
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 08:47 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
holahola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 19, 2008 01:03
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: holahola » śr cze 17, 2009 19:54

jest jakiś magiczny sposób na ściągnięcie wskazówki tak, żeby jej nie połamać? próbowałem i w ogóle nie chce zeskoczyć ;/


Jednoosobowa ekipa VAGKostrzyn nad Odrą

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 18, 2009 16:04

Musisz mocniej ciągnąć, czsami jest tak że nie chce zejść, ale musi



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » śr cze 24, 2009 13:48

Jakie ustawianie na oko.... zejmi wskazówkę .... na cyferblacie masz za bolcem na dole taką malutką kreskę.... tam ustaw O i wepnij wskazówkę tak aby się licowała z tą kreseczką ... Następnie delikatnie przenieś ją nad bolcem .... złóż licznik i w drogę.... A jeszcze jakie masz koła czy zachowałeś odpowiednie proporcję --- cale felgi i profil opony... to też może być problrm z przekłamaniem ....


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » śr cze 24, 2009 14:22

mieszkasz niedaleko mnie to wpadnij do mnie mam dwa prędkosciomierze jeden sprawny na bank



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości