Napinacz

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Napinacz

Post autor: Gonzo_in_VW » czw cze 11, 2009 13:12

Witam jak sprawdzić w Vr-ce czy sprawne są napinacze hydrauliczne?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw cze 11, 2009 13:32

A jest ich więcej jak 1 sztuka ??

Wystarczy go wykręcić i rozebrać, jak są rysy na zewnętrznej części to zmiana. Z FEBI nowy hydro napinacz kosztuje 120zł.



Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Gonzo_in_VW » czw cze 11, 2009 13:33

jest z tyłu bloku do którego jest łatwy dostęp jest jeszcze drugi na dole do którego jest juz trudniej sie dostać :) dokładnie chodzi mi o to ze rozrząd był wymieniany jakieś 50 tyś km temu i ostatnio łańcuch troche słychać przy obrotach od 800 do 1500 coś w tych granicach ;) Myślisz ze to moze być wina napinacza?

PS rozrząd cały nowy
Ostatnio zmieniony czw cze 11, 2009 13:38 przez Gonzo_in_VW, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » czw cze 11, 2009 13:49

dolnego napinacza nie wymienisz bez zdejmowania skrzyni :kac: a gorny to raczej na 100% nie da sie sprawdzic, ja z miesiac temu wymieniałem cały rozrząd, a górne napinacze występują dwa rodzaje, ja miałęm ten mniej spotykany i dostępny tylkko oryginał vw miałem, kosztował cos koło 240pln


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Gonzo_in_VW » czw cze 11, 2009 15:46

kolego ja też właśnie mam ten niespotykany dlatego ptyam czy da rade go sprawdzić mnie kosztował 300zł i dlatego pytam czy da rade sprawdzić bo łańcuch słychać a nie powinno tak być :/



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw cze 11, 2009 17:32

Te dwa rodzaje to różnią się tylko tym, że masz prowadzenie pod ślizg podwójnego łańcucha bądź tego prowadzenia nie ma. Ten z prowadzeniem jest rozbieralny, a ten drugi chyba nie bo go nie mogłem rozłożyć. Dolny napinacz nie jest hydro :bajer: Znajomy miał te objawy co ty masz i hydro napinacz był walnięty. Zmienił na nowy i stukot od 800rpm do 1500rpm ustał.



Edition-Man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 11:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Edition-Man » czw cze 11, 2009 19:16

Mam nadzieje ze przy ostatniej wymiany napinacza i lancucha tesz Pompe Olejawa wymieniles, bo jak nie, to moze byc tak ze ventylek w pompie sie zawiesil i masz dalej za duze cisnienie oleju z powodu kturego napinacz hydrauliczny jest za mocna napiety a to znowu powoduje ze sie za szybko sciera.

Tutaj w nimeczech duzo ludzi zakladaja nowa pompe olejowa + nowy lancuch ale dalej ta stara wersja lancucha ktury jest podwujny + nowy napinacz ale z nowego systemu lancucha, ktury jest normalny (System SIMPLEX nie DUPLEX) , ten nowy system napinacza funkcjonuje bez problemu na starym systemem lancucha, a ten nowy system napinacza nie napina tylko hydraulicznie ale ma tesz sprezyna ktura od razu napina lancuch zanim pompa olejowa podaje odpowiednie cisnienie oleju do napiecia napinacza.

Pozdrawiam
Adam :-)



Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Gonzo_in_VW » czw cze 11, 2009 20:11

Pompy nie wymieniałem kolego, ale wczesniej tego nie było to sie dopiero objawiło na jesień.

I co teraz bym musiał wymienić pompe i napinacz?:>



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości