Układ chłodzenia - pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2357
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » śr cze 10, 2009 15:32

kogan77, sorry niewiem jak uwas ale umnie jest 12v i wszystko działa tak jak należy to ja już niewiem i przepraszam za wprowadzenie w błąd aj jakims cudem 12v :blush: :blush:

[ Dodano: 10 Cze 2009 15:34 ]
dziejo pisze:on odpowiedzialny jest za prawidłowa pracę wentylatora chłodnicy
dokładnie jak kolega napisał dopowiada on za włącznie sie wentylatora na wolnych obrotów czy też dóżych


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr cze 10, 2009 15:47

kogan77, po pierwsze, z Twoich wypowiedzi wynika, że chyba nie wiesz o tym, że jest inny czujnik do wskaźnika w liczniku, a inny do właczania wentylatora - przynajmniej ja tam to zrozumiałem. Czujnik od licnzika jest w górnym króćcu, tam, gdzie wychodzi rura do chłodnicy. Jeżeli masz tam inne czujniki, to ten od licznika jest czarny. Odepnij wtyczkę, zewrzyj piny we wtyczce - wskaźnik ma się wychylić na maxa. Jeżeli tak, to prawdopodobnie czujnik do wymiany.
kogan77 pisze:Odłączyłem kostkę silnika wentylatora i podałem napięcie z aku na silnik "po kolorach" okablowania na kostce, czyli 1 blaszka (-), następne (+) , czyli bieg wolny i szybki osobno - nie działa, ale mogłem nieumiejętnie podłączyć napięcie. Omomierz wskazuje przejście pomiędzy wszystkimi stykami silnika (nie wiem, co mam o tym myśleć).
- omomierz pokazuje rezystancję silnika, która jest dość mała, a więc np. brzęczyk w mierniku będzie piszczał, ale to normalne. Odłącz wtyczkę od czyjnika w chłodnicy i zewrzyj piny ze soba - już nie pamiętam, jakie tam są kolory przewodów, ale popróbuj, zwarcia tam nie zrobisz. Wentylator ma się załączyć - za wonym i szybkim biegu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości