Problem ze skrzynią biegów Golf 1.6 SR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pn cze 08, 2009 23:24

A może ktoś wtrącić cokolwiek o skrzyni ERT ?? Bo wg. etki taka jest do 1,6 ATN, czy problem występuje? U mnie jest z kolei stuk przy "bawieniu" się sprzęgłem na 1 biegu, czyli szybkim popuszczaniu do połowy, ten sam stuk słychać przy redukcji z np. 5 na 4, 4 na 3 bieg. Będzie to mech. różnicowy? A może luźny krzyżak w przegubie wewn.?

Jak poczytałem o szarpaniu około 2000obr/min na 2 i 3 biegu (mam właśnie podobnie, tylko na zimno przy pierwszym ruszeniu) i tych nitach, dodać ten stuk w okolicy skrzyni przy redukcjach i "bawieniu" to mam automatycznie odpowiedź: skrzynia i wcale ale to wcale mnie nie cieszy.... :ass:

Co za dziadostwo kupiłem, to już nie te dawne golfy niemal nie do zdarcia...

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ, czy jeśli teraz bym coś pomyślał o wymianie nitów na śruby - dałoby to cokolwiek, poprawiłoby sytuację lub zatrzymało kataklizm i jakie koszty???
Bo tak na mój rozum to może na razie te nity są luźne i ledwo trzymają, stąd stuk i skoczki...

A może sprzedać dziada, szkoda bo wsadziłem trochę w pełny rozrząd, belkę, opony, przeglądy itp.
Ostatnio zmieniony wt cze 09, 2009 00:01 przez wojtas_GT, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt cze 09, 2009 13:15

Jak szarpie, i jest to wina mechanizmu różnicowego, to wg. mnie tylko wymiana. Jak szarpie, to pewnie ząb jakiś się ukruszył czy coś. U mnie było tak, że wykruszył się ząb z przekładni na mech. różnicowym, po jakimś czasie w końcu wywalił dziurę w obudowie. Jak mechanik to rozebrał, ruszył, to 1 nit mu odpadł. Jak nit ci odpadnie, to cała konstrukcja nadal się trzyma, tyle że on może wpaść w zęby dalej i je połamać...
Śruby są do kupienia jako zestaw naprawczy mechanizmu różnicowego. Wymieniać je warto, jak wiesz że mechanizm jeszcze pociągnie, zęby są całe itp. No i tanie to one nie są.
Teraz mam inną skrzynie, nie regenerowaną - niby od mk4 1.6, ale przełożenia jakieś dłuższe, oznaczenia nie znalazłem, nie miałem czasu szukać.
Plusem jest to, że spalanie mi spadło ok. 0,5l/100km (teraz na mieście pali ok. 8,3l/100km lpg na sekwencji, na trasie nawet 7,7 przy jeździe 100km/h)



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt cze 09, 2009 21:17

może mi ktoś podać nr częsci zestawu naprawczego do skrzyni DUU bo nie mogę w etce znlezc.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt cze 09, 2009 22:33

02K 498 088

http://www.btinternet.com/~a_hutton/VW_ ... ailure.htm



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt cze 09, 2009 23:54

dzieki :pub:



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr cze 10, 2009 11:43

Czyli wg. tego opisu, zestaw 02K 498 088 pasuje do skrzyń: DUU, DUS, DUW, DUV, ERT a 02K 498 088 A do innych skrzyń 5 biegowych o (w domyśle) innych przełożeniach.

Dzwoniłem do ASO, ten pierwszy zestaw 358zł, drugi ~ 790zł a podobno różnią się tym że długość śrub jest odpowiednio 9 i 11 mm (długość ???), dostępność z dnia na dzień.

Robił ktoś z Was na tym zestawie? Jest pewność co do tego że do skrzyni ERT pasuje ten pierwszy, jak wynika z opisu? Bo ASO nie wie :grrr: nawet po podaniu VIN i typu skrzyni :grrr:

A tak wogóle to gdzie znaleźć w Etce ten rysunek z linka, bo nie udało mi się...
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2009 11:58 przez wojtas_GT, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr cze 10, 2009 14:49

wybierz VW -> Golf/Variant/4Motion -> np 1998rok -> Skrzynia biegów -> w wyszukiwarce (ikonka - lornetka) wpisz: zestaw czesci mocujacych kolo napedzane (bez polskich znaków i ci znajdzie) jak sie pokaże to jest to oznaczone numerem 5.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr cze 10, 2009 23:39

Czyli rysunek 409-20. Dzięki, ale ponawiam pozostałe ww. kwestie, jeśli ktoś wie... :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości