Golf 3 '95 - nie pali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Remo

Golf 3 '95 - nie pali

Post autor: Remo » ndz gru 26, 2004 10:13

Dziwna sprawa - wjechałem moim golfikiem do garażu. po tygodniu chcę wyjechać i silnik nie zapala- rozrusznik chechła chechła i nic. Czytałem że po 94 standardowo montowano immobilizer (u mnie jest chip w kluczyku) - może coś z tym- nie mam pomysłu. Jakiś czas temu odłączyłem akumulator na ok. 30min ale potem normalnie jeździł. Proszę o pomoc.
Aha - paliwo jest, akumulator naładowany :grin:
Silnik ABD(1,4L)



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » ndz gru 26, 2004 14:26

Ja miałem podobą sytuację! Wjechałem na około tydzień do garażu. Zamontowałem nowy akumulatorek :bajer: i pełen zadowolenia próbuje odpalić a tu nic. Podobne objawy kręci i kręci i prawie bierze i nic. Paliwo było, iskra była, wszystko w miarę normalnie ale nie chciał odpalić. Przyjechal znajomy mechanik i pierwsze co to wymienił świecie. I silnik jak zaklęty zaczął palić :foch: Mechanik powiedział że jak troche przymrozi to często zdarzają mu sie tego typu przypadki! Także to może być to? Pozdrawiam



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz gru 26, 2004 14:33

raz miałem podobny przypadek, też mam immo. u mnie pomogło odpalenie auta z akumulatora od innego auta. potem po odpaleniu chwilę pochodziło auto i było ok. do tej pory nie wiem czemu wtedy nie mogłem odpalić auta. a akumalator miałem wtedy dobry.



Remo

Post autor: Remo » ndz gru 26, 2004 20:43

No właśnie - dziwna sprawa, sprawdziłem : iskra jest, paliwo tryska, podłączyłem inny akumulator , a golfik nawet nie warknie.



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » ndz gru 26, 2004 22:28

Remo a weź spróbuj podmienić świece zapłonowe np. pozycz od kompla? Może to coś da?



Remo

Post autor: Remo » pn gru 27, 2004 00:52

Jutro spróbuję i dam znać.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn gru 27, 2004 20:22

Mi kiedyś na takie fochy pomogło wyjęcie świec i ich dokładne wysuszenie (cóż, he he, na kuchence gazowej, a co.... szybko i skutecznie). I przestał wydziwiać....


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Remo

Post autor: Remo » wt gru 28, 2004 01:47

No to Wam teraz powiem- jak dziwnie się zaczęło - tak dziwnie skończyło.
Wstawiłem świece pożyczone od ojca- golfik zaczął jakbyłapać ale nie odpalał. Dla mnie to już była radocha bo przynajmniej widać było poprawę (wcześniej nawet nie beknął). Zajarany poleciałem do motosklepu po zakupy.
Zamontowałem nowe świeczki i (dla pewności przewód WN cewka-rozdzielacz). Odpalam i ... nic - sytuacja jak sprzed wstawienia świec pożyczonych. No i znów załamka. Kumpel mówi "weż zobacz czy sucho pod kopółką rozdzielacza" - zdjąłem i założyłem, tu wszystko ok.
Pomyślałem że dam sobie spokój , jutro pożyczę od ojca komplet kabli WN. Wk...wiony zamykam machę i myślę " a spróbuję jeszcze raz".
Przekręcam kluczyk i ... zapalił. Wszystko chodzi jak w zegarku a ja nie wiem co było przyczyną. Może mój golf wyluzował się na Święta...
Dzieęki wszystkim za pomoc, a szczególnie @Kaczajazda za inspirację co by się wziać za świeczki. :pub:



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » wt gru 28, 2004 14:28

Do usług :bajer: Szerokiej drogi i mało usterek życze :pub:



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » wt sty 04, 2005 00:00

Sprawdź stacyjkę. Kostka lubi się wypalać na stykach... niedawno z tym walczyłem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości