Wypycha mi wodę z zbiorniczka wyrównawczego - proszę o pomoc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz cze 07, 2009 22:01

lowi85 pisze:Wychodzi na to że jednak ta pierdzielona uszczelka poszła, znowu koszta :grrr:
niestety tak to juz jest ze starymi klekotami , ale głowa do góry , oby głowa była cała to sama uszczelka dużo nie kosztuje.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

arwam

Post autor: arwam » pn cze 08, 2009 14:26

lowi85 pisze: Po przegazowaniu (korek odkręcony)zasysa wodę do środka, gdy puszczę gaz woda zaczyna się wylewać.
mi takie objawy dawała uszkodzona nagrzewnica i oprócz tego czuć było płyn chłodniczy po przestawieniu ogrzewania na gorące powietrze
zmień uszczelkę jeśli już puszcza ale zobacz też nagrzewnicę bo nie życzę Ci powójnej pracy i przestoju auta



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Post autor: lowi85 » pn cze 08, 2009 14:43

Rozmawiałem z facetem który robił mi remońcik jakiś czas temu, moze uda mi sie to podciągnąć pod gwarancje, chociaż jakieś pół roku minęło - zapłacił bym tylko za części + jakaś flasz.... "coca-cola" :grin: Wszystko mniej wiecej juro bede wiedział.

Tak cały czas myśle nad tym....
Facet sam się zdziwił że uszczelka padła ale jakiekolwiek pęknięcia głowicy wykluczył.

Ta uszczelka mogła być już padnięta od dłuższego czasu tylko ja to dopiero teraz zauważyłem - wcześniej przepuszczała mi troszeczke uszczekla pokrywy zaworów, namęczyłem sie troszke zeby to uszczelnić na maxa ale udało mi sie - oryginalna uszczelka + dobry silikon i nic z góry nie ciekło, tak sobie myśle że moze za bardzo ten silnik uszczelniłem i przez to wydmuchalo uszczelke pod głowicą - nie wiem ;) w kazdym razie cały czas byłem pewny ze plama oleju z tyłu silnika jest spowodowana własnie przepuszczającą uszczelką pokrywy, jednak to powazniejsza sprawa jest...

Zobacze tą nagrzewnice przy okazji - dzieki za rade

[ Dodano: 19 Cze 2009 13:58 ]
No i... niestety to NIE uszczekla :crazy:
Głowica do wymiany, prawdopodobnie pęknięcie przy 3cim cylindrze, wszystko dokładnie będe wiedział w poniedziałek lub wtorek, liczyłem że zmieszcze się w 500zł, wyjdzie z jakies 1200zł. A jeszcze miesiąc temu myślałem o sprzedazy samochodu, teraz to sie cham obraził :grrr:


<b>Gdyby kogoś jeszcze temat interensował lub miał pomóc - tak jak pisałem wczesniej okazało się że była walnięta głowica - koszt 1200zł (głowica, uszczelki, olej itp itd...) razem z robotą i (słowną) gwaracją. Stara głowica była przegrzana - prawdopodobnie uszkodził ją niedziałający wentylator.</b>
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 13:32 przez lowi85, łącznie zmieniany 2 razy.


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości