Pare pytań odnośnie wydechu :]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » pt cze 05, 2009 23:38

Ja też się zastanawiam nad wywaleniem kata bo ma 340tys przebiegu. W zasadzie nie wiem czy tam w środku coś jeszcze jest czy już tylko pusta puszka. Ale boję się że właśnie będzie rezonowało. Tłumikarz mi polecił jakiś dyfuzor w miejsce kata. Ewentualnie można wydłubać go z puszki i puszkę wstawić spowrotem ale podobno potem słychać metaliczny dźwięk albo wstawić rurę (najlepiej w obudowę puszki), jeszcze inne wyjście to kupić nowy katalizator zamiennik.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9255
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob cze 06, 2009 00:57

wicekdw pisze:W zasadzie nie wiem czy tam w środku coś jeszcze jest czy już tylko pusta puszka.
I to jest najlepsze w tym co piszesz bo tak to mozna powiedziec jak sie ma benzyniaka a nie diesla. Trudno nazwac to cos na wydechu katalizatorem bo spora roznica jest w stosunku do kata z beny- calkie inna zasada dzialania i z czego innego zrobione. Nie wspomne o tym ze kat z diesla to raczej niewiele wart jest w przeciwienstwie do tego z beny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » sob cze 06, 2009 08:40

wesol co masz na myśli? Czyli dobrze że mam ten katalizator i mimo 340 tys jest on sprawny czy niedobrze? Przyznaje się że nie wiem czym się różni kat z benzyny od kata diesla. W zasadzie to mnie on nie przeszkadza o ile nie zacznie mi przytykać wydechu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 159 gości