stukanie z tyłu gdy jest komplet pasazerow Golf 2 TD

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

jamiol87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 16:55
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Kontakt:

stukanie z tyłu gdy jest komplet pasazerow Golf 2 TD

Post autor: jamiol87 » pt cze 05, 2009 13:24

Witam a wiec dzieje mi sie cos takiego , ze gdy jest obciążony samochod czyli 5 osob to cos mi strasznie z tyłu w zawieszeniu stuka to taki głuchy stuk.Nawet przy ruszeniu jak tył pojdzie w dół to jest takie walenie głuche. Mysłalem ze to opona gdzieś czepia ale nie, patrzyłem tłumik czy w nic nie wali ale też nie, amortyzatory po 75% mają wiec one chyba też nie. Koledzy dajcie jakies propozycje co to może być :(



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt cze 05, 2009 14:27

prawdopodobnie tuleje w belce



Sławek DWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 16, 2009 23:14
Lokalizacja: Sobótka
Kontakt:

Re: stukanie z tyłu gdy jest komplet pasazerow Golf 2 TD

Post autor: Sławek DWR » pt cze 05, 2009 21:28

jamiol87 pisze:Witam a wiec dzieje mi sie cos takiego , ze gdy jest obciążony samochod czyli 5 osob to cos mi strasznie z tyłu w zawieszeniu stuka to taki głuchy stuk.Nawet przy ruszeniu jak tył pojdzie w dół to jest takie walenie głuche. Mysłalem ze to opona gdzieś czepia ale nie, patrzyłem tłumik czy w nic nie wali ale też nie, amortyzatory po 75% mają wiec one chyba też nie. Koledzy dajcie jakies propozycje co to może być :(

tez sądze że moga być to tuleje tylnej belki



arwam

Post autor: arwam » pt cze 05, 2009 23:02

jamiol87 pisze:patrzyłem tłumik czy w nic nie wali ale też nie,
albo belka dobija do rury tłumika wiem bo u mnie też czasem się odzywa :helm:



Awatar użytkownika
mateuszrolza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 20, 2009 10:11
Lokalizacja: Opole/Piechocice
Kontakt:

Post autor: mateuszrolza » pt cze 26, 2009 12:06

No u mnie sie tak działo jak mialem tłumik zle przymocowany. Teraz wymienilem na remusa i nic nie stuka. Zobacz czy przy kolektorze masz dobry ten taki pirścień bo moze od tego Ci on latac



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » sob cze 27, 2009 14:40

Tak, jak koledzy piszą: tuleje albo tłumik. Osobiście stawiam na tłumik (dokładniej to na rurę tłumika końcowego), że wali po belce. Mam to samo przy sportowym zawiasie, bez pasażerów. Tuleje byłoby słychać nawet bez pasażerów.
Ostatnio zmieniony sob cze 27, 2009 14:41 przez k0nr4d, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Druidionin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Druidionin » wt cze 30, 2009 00:46

Ale najpierw sprawdź czy masz jeszcze całe odboje na amorkach z tylu, bo u mnie tak było ale odboje były pęknięte na pół i amorki dobijały za daleko...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość