MK3 1,8 Wyciek oleju z tyłu silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marko009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 14:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorski

MK3 1,8 Wyciek oleju z tyłu silnika

Post autor: marko009 » czw cze 04, 2009 19:52

Witam.Przeglądałem troche podobne tematy ale nie udało mi sie odnależć odpowiedzi.Problem dotyczy ubytku oleju myślę,że dość dużego.Zauważyłem moką plamę z tyłu silnika nie wiem dokładnie ale w okolicach kolektora ssacego.Ponadto podczas odpalania po dlugiej przerwie(kilka dni) troche zakopci przez chwile(2-3 sekundy) póżniej już jest ok.Podczas jazdy też nic nie zauważyłem.Czy macie jakieś pomysły?



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw cze 04, 2009 19:59

marko009 pisze:.Ponadto podczas odpalania po dlugiej przerwie(kilka dni) troche zakopci przez chwile(2-3 sekundy) póżniej już jest ok.
standard przy tym silniku w mk3, uszczelniacze trzonkow zaworow sa juz twarde i maja otwor jak.. :helm: i olej sobie kapie... przy rozpalce sie to przepala stad niebieska chmurka...warto to zrobic, bo jak sie zostawi to w koncu sie zapieka pierscienie.. koszt nieduzy, o ile znajdziesz kompetentnego czlowieka, ktory zrobi to bez zdejmowania glowicy..

a co do wycieku oleju, to ja bym sie przyjrzal uszczelce pod deklem, bo to rowniez czesta przypadlosc w tych silnikach ze lubi sie pod nia pocic i bywa tak ze od strony kolektorow pod listwa wtrysku jest wyciek i tak sobie leci po calym silniku..u mnie tak bylo..

a ubytek oleju, to glownie przez te gumki zaworowe, bo spod dekla to uleci tyle co kot naplakal..



Awatar użytkownika
krisgolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 20:31
Lokalizacja: Mazury NPI

Post autor: krisgolf » czw cze 04, 2009 20:00

Wyciek oleju najszybciej jest spod pokrywy zaworów. Może od strony rozrządu bo pokrywa jest tam profilowana. A co do zadymienia przy odpalaniu to obstawiał bym uszczelniacze zaworów i to też jest przyczyna ubytku oleju

Nie zauważyłem że kolega haps mnie ubiegł :grin:
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2009 23:15 przez krisgolf, łącznie zmieniany 1 raz.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw cze 04, 2009 20:03

pokrywa zaworow "lubi" sie odksztalcic i czesto sama uszczelka nie wystarczy, wiec jak bedziesz juz zmienial to nakituj tam sporo silikonu zeby nie musiec dwa razy rozbierac, bo takie zgniatanie tez jej nie sluzy..



marko009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 14:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorski

Post autor: marko009 » czw cze 04, 2009 22:46

haps pisze:a co do wycieku oleju, to ja bym sie przyjrzal uszczelce pod deklem, bo to rowniez czesta przypadlosc w tych silnikach ze lubi sie pod nia pocic i bywa tak ze od strony kolektorow pod listwa wtrysku jest wyciek i tak sobie leci po calym silniku..u mnie tak bylo..

Też tak podejżewałem ale jest tam spora plama i to mnie troche zmyliło.Myślę ,że z wymianą nie powinno być kłopotu.
haps pisze:standard przy tym silniku w mk3, uszczelniacze trzonkow zaworow sa juz twarde i maja otwor jak.. i olej sobie kapie... przy rozpalce sie to przepala stad niebieska chmurka...warto to zrobic, bo jak sie zostawi to w koncu sie zapieka pierscienie.. koszt nieduzy, o ile znajdziesz kompetentnego czlowieka, ktory zrobi to bez zdejmowania glowicy..

A to nie miałem pojęcia. A czy coś takiego idzie samemu wymienić?
krisgolf pisze:Może od strony rozrządu bo pokrywa jest tam profilowana.

Tam raczej jest ok pozostałe części silnika są suche jak pieprz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 518 gości