Golf III 1,8 1993 GT SPECJAL PROBLEM Z KONTOLKĄ OLEJU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gregio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 02, 2009 20:39
Lokalizacja: RADOM
Kontakt:

Golf III 1,8 1993 GT SPECJAL PROBLEM Z KONTOLKĄ OLEJU

Post autor: Gregio » wt cze 02, 2009 20:47

Witam wiem że to straszne co napiszę ale chce sprzedać mojego golfika jest w super stanie
mam jeden problem po rozgrzaniu miedzy 2000 a 2500 obr zapala i piszczy kontrolka oleju obczytałem sie na forum robiłem cuda ( wymiana czujników, zamiana miejscami, pomiar cisnienia i rózne inne głupoty) i dalej jest problem niech mi ktoś napisze co zrobić zeby w ogole wyłączyć kontrolne oleju poprostu zeby się nie swieciła juz nigdy wiem ze to drastyczne ale silnik jest naprawdę ok sprawdzali mi go w automobilklubie jest zalany nowy olej i nowy filtr Proszę o radę


GREGIO

DanielK102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 21:40
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: DanielK102 » wt cze 02, 2009 21:06

witam mam taki sam problem z tą kontrolką tyle że 2.0 i też nie wiem jak go usunąć



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » wt cze 02, 2009 21:26

A czy próbowałeś wymienić czujniki na oryginalne?? Ja miałem taki sam problem w 1.8 ABS i u mnie pomogła wymiana czujnika na fabryczny( używany bo używane ale nic już nie świeci ani nie piszczy :) Spróbuj również podmienić liczniki. Podobno liczniki czasem padają w golfach. Sprawdź połączenia przewodów przy alternatorze. Może przewód od czujnika gdzieś się przetarł lub cuś :) Poczytaj również tematy o filtrach oleju- również powodowały że kontrolka się świeciła. Skoro silnik jest OK to coś z elektryką musisz mieć skopane. Na forum nie dostaniesz konkretnych informacji bo nikt Twojego samochodu nie ma przed oczami- my możemy tylko coś zasugerować :)

A jeśli chcesz odłączyć kontrolę oleju to możesz o to spytać np na www.elektroda.pl .
Z tego co mi wiadomo to za kontrolę oleju odpowiada jakiś układ scalony w liczniku- przetwarza on sygnały z czujników i jeśli jest coś nie tak sygnalizuje nam to przez świecenie kontrolki i brzęczyk. Można ewentualnie pominąć układ scalony i bezpośrednio podłączyć żarówkę do czujnika ciśnienia oleju. Tego dowiedziałem się na w/w forum :)

Pozdrawiam!!


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Gregio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 02, 2009 20:39
Lokalizacja: RADOM
Kontakt:

:)

Post autor: Gregio » wt cze 02, 2009 21:35

Naprwdę nie mam juz siły i chęci grzebać mam już inne auto chciałbym to odłączyć bo nie mam czasu na zabawy w wymiany liczników co do elektryki to na pewno jest cos skopane bo porawiali mi mechanicy układ chłodzenia elektryczne szyby itp dodam ze w dodatku jest to wersja z komputerem VDO


GREGIO

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt cze 02, 2009 23:21

Gregio, sory za ot, ale jak mechanicy rozszabrowali ci już pół auta do tego pali się kontrolka od oleju (nie wiadomo czemu) to przerób auto na żyletki a nie wciskaj komuś dziadostwa.
Mam nadzieje że nikt sie nie spaży na tym egzemplarzu. Weź pod uwagę że dla niektórych ludzi (np. dla mnie, biednego studenta) auto jest wszystkim co posiadam i naprawdę cieżko sie na niego pracuje. Więc przemyśl sprawę dwa razy.


Obrazek

rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » śr cze 03, 2009 10:30

Bardzo dobrym skutecznym i wypróbowanym przeze mnie sposobem na pozbycie się problemu z często załączającą się kontrolką oleju i brzęczykiem jest założenie czujnika ciśnienia oleju od modelu VR6 (może być najtańszy chiński zamiennik za 10zł). Skuteczność 100% POZDRAWIAM



witmans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 14:39
Lokalizacja: michrówek
Kontakt:

Post autor: witmans » śr cze 03, 2009 10:57

drodzy koledzy mnie tez mordowal ten dzwiek i poradziklem sobie w taki sposob ze wylutowalem gwizdek ktory ten sygnal daje, jest on czarny u gory z przodu jak rozkrecimy calkowicie deske z zegarami to go dobrze widac, nalezy to zrobic ostroznie.Tez probowalem wymieniac czujniki na nowe i ogryginalne ale to nic nie dalo.

ps.pamietajcie ze zniknie to paskudne piszczenie kontrolka bedzie mrygac dalej



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr cze 03, 2009 11:26

nie sądzicie że ta kontrolka jednak coś oznacza, jak by wszystko było ok to by nie świeciła. KolegoGregio, napisz jakj firmy masz filtr oleju, jeżeli masz filtrona to zmień na MANN i powinno być dobrze, miałem u siebie podobny problem i zmiana filtru pomogła.
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 11:30 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr cze 03, 2009 22:49

Lukasz_mk2 pisze:nie sądzicie że ta kontrolka jednak coś oznacza, jak by wszystko było ok to by nie świeciła. KolegoGregio, napisz jakj firmy masz filtr oleju, jeżeli masz filtrona to zmień na MANN i powinno być dobrze, miałem u siebie podobny problem i zmiana filtru pomogła.
wreszcie jakaś sensowna odpowiedź w tym temacie :pub:
jest dokładnie tak jak mówisz


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr cze 03, 2009 23:15

a dlaczego nikt nie bierze pod uwage, ze silnik jest dojechany? ze panweki moga byc wytarte, wal porysowany... ja bym na czujniki, kabelki, glosniczki itp nie zwalal, po prostu silnik wymaga obejrzenia.. warto wymienic panewki, koszt nieduzy, szczegolnie jak zrobi sie to wczesnie, to obejdzie sie bez szlifu walu, tylko nominalne paneweczki zalozyc i latac..



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr cze 03, 2009 23:19

haps pisze:a dlaczego nikt nie bierze pod uwage, ze silnik jest dojechany? ze panweki moga byc wytarte, wal porysowany... ja bym na czujniki, kabelki, glosniczki itp nie zwalal, po prostu silnik wymaga obejrzenia.. warto wymienic panewki, koszt nieduzy, szczegolnie jak zrobi sie to wczesnie, to obejdzie sie bez szlifu walu, tylko nominalne paneweczki zalozyc i latac..
w swoim goferku miałem robiony wał i wymieniane panewki i dalej migała kontrolka (czasami)
po wymianie filtra z FILTRONA na MANa problem zniknął
od kiedy wymienia się panewki bez szlifu wału ? możesz mnie uświadomić?


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw cze 04, 2009 19:44

marek2907 pisze:od kiedy wymienia się panewki bez szlifu wału ? możesz mnie uświadomić?
od zawsze kiedy wytra sie panewki ktore wykonane sa z miekkich materialow, a czopy walu wykonenego z duzo twardszego materialu pozostaja nie ruszone, wystarczy je pomierzyc i okiem nieuzbrojonym spojrzec czy nie wystepuja rysy :helm: , zalezy jeszcze co sie dzialo z silnikiem i jak te panewki wygladaja, ale jesli wystapily tylko problemy z podawaniem oleju, a jak juz wspomnialem wal wyglada ok, to najtanszym i najszybszym sposobem bedzie wymiana samych panewk. Nie zgodze sie z kim kto twierdzi ze jak sie wymienia panewki, to koniecznie trzeba wal szlifowac, itp itd, podobne gadanie jest przy wymianie uszczelniaczy trzonkow zaworow, ze koniecznie trzeba glowice zrzucac, prowadnice wymieniac itp... :helm:



moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » czw cze 04, 2009 20:39

u mnie też migała kontrolka - powymianie filtra oraz oleju z polsyntetyka na minerał wszystko ok (filtr knechta)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości