Zamarzanie odmy ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romanop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 18, 2005 11:31
Lokalizacja: Łowicz

Zamarzanie odmy ?

Post autor: romanop » wt sty 17, 2006 14:59

Podczas mrozów zamarzała mi przewód od odmy albo separator oleju ( nie wiem dokładnie do czego służy) Objawiało sie to tym iż korka od wlewu mało nie wysadziło. Gdy silnik się już rozgrzał na dobre problem znikał. W ogóle gdy odkręce korek od wlewu oleju silnikowego to jakaś para z niego wylatuje. Myślałem że to uszczelka pod głowicą ale płynu nie ubywa, oleju z kolei nie przybywa . Na korku zaczeła sie zbierać jakaś maź. Silnik 1.4 zasilany LPG , zalany LOTOS SEMI SYNTETIC. O co tu chodzi ?????? :hehe:
Ostatnio zmieniony wt sty 17, 2006 15:35 przez romanop, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » wt sty 17, 2006 15:01

ja mam do ciebie pytanie gdzie jest ta odma bo nie moge sie dowiedzieć. dzie i i pozdrawiam


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

romanop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 18, 2005 11:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: romanop » wt sty 17, 2006 15:34

Koło korka od wlewu oleju silnikowego, mała wystająca rurka z pokrywy od klawiatury do której podłączony cienki wężyk gumowy który z kolei podłączony ów to tego separatora (chyba tak to idzie)



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » wt sty 17, 2006 17:39

Proponuje podjechac do mechanika zeby przeczyscil odme mi nie tak danwo jakies poltra tyg temu przez zapchana odme wywalilo clay olej w czasie jazdy przy okazdi odetkalo odme ale nie byl to mily widok jak zobaczylem silnik clay w oleju.Co do tego ze wydpobywa Ci sie jakas para to chyhba romalne jest zimo i to poprostu cieplo wychodzi z rozgrzanego oleju:)Wlasnie po to jest ta cienka rurka zeby odprowadzac parownaie oleju doodmy a pozniej to juz nei wiem za bardzo gdzie i nie chce sie wypowiadac:)

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości