Co to może być? Golf mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Co to może być? Golf mk3

Post autor: Kaczajazda » ndz gru 26, 2004 14:39

Dopiero się zalogowałem więc witam i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. Mam mały (duży) problem. No więc zaczeło się kilka tygodni temu. Silnik zapala dopiero za drugim razem i gdy już odpali to z początku chodzi normalnie a później jakby sie zalewał i obroty spadają i gaśnie. Gdy mu przygazowauje to z tłumika lecą sadze (bałem się ze to olej ale to jednak sadze). Po prostu dostaje moim zdaniem za dużą mieszankę benzynki (zaczął palić jak smok). Myślałem że to może kable ale są okej. Za to gdy wymontowałem świece to wyglądają tragicznie. Całe okopcone od sadzy. Kolega mi powiedział że problemem może też być zapchany katalizator (potrzebuje wiecej mocy żeby go przepchać) i jak go rozmontowałem to rzeczywiście był z lekka poprzytukany od sadzy. Ja natomiast podejrzewam sonde że może sie przepaliła i to może być to... A jeśli to to ile będzie kosztowała mnie wymiana!? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » ndz gru 26, 2004 23:47

Mozliwe ze to sonda poniewaz na zimnym silniku nie dział dopiero po kilkunstu sekundach zacyna działać wtedy podaje złe napięcie i zalewa silnik Najwazniejszym objawem jest soalanie 14-16 litrów na 100km sonda kosztuje od 130 do 300zł 3- kablowa proponuje podjechac do serwisu gdzie sprawdzają sondy specjalnym miernikiem lub oscyloskopem lub przez wtyczkę diagnostyczną obd ale to juz koszt pow 40 zł


MORE POWER

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pn gru 27, 2004 02:04

ja bym pooglądał czujak temperatury


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » pn gru 27, 2004 21:35

A czy jeśli podjechał bym do stacji zakładającej gaz to sprawdzili by mi sonde? To prawda pali jak czołg! Sprawdzałem wszystko! Kable, styki, czy komputer nie ma wilgoci itp. sprawy! Dzięki za przybliżenie kosztorysu tej imprezy! Pozdrawiam :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości