trzeszczenie plastików

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wajti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 28, 2009 23:58
Lokalizacja: Łódź

trzeszczenie plastików

Post autor: wajti » pt maja 29, 2009 00:14

pisze w sprawie palstikow ktore zaczynaja mi strzelac i trzeszczec w srodku kabiny kiedy wjezdzam na nierownosci prosze doradzcie mi cos co mozna z tym zrobic myslalem o podlozeniu jakiejs gabki albo gumy jak to wszystko zdemontowac a pozniej z powrotem zalozyc

dzieki
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 00:56 przez wajti, łącznie zmieniany 1 raz.


wajti

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt maja 29, 2009 02:08

Oryginalnie te plastiki mają takie gumki czarne w otworkach > po pierwszym rozbieraniu deski w ASO połowa znika > więc masz ładne dźwięki. Ja osobiście zrobiłem sobie foremkę i z siliconu odlałem takie gumeczki - powkładałem > jest cisza > zabieg robimy co jakieś 3 latka > do tego stan amorków przednich > jak wywalone to samochód robi się jak deska i wszystko - nawet dobrze spasowane będzie piszczeć!



wajti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 28, 2009 23:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wajti » pt maja 29, 2009 10:44

jezeli chodzi o deske to strzela tylko ten plastik przy popielniczce a biorac pod uwage cala reszte to najbardziej slysze ten zgrzyt gdzies na slupku obok kierowcy i z tylu po lewej stronie :(((((((((

ale wielkie dzieki za info


wajti

fido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:48
Lokalizacja: Wlkp ...

Post autor: fido » pt maja 29, 2009 11:44

ja mam ten sam problem!( piszczy czeszczy w miejscu licznika i schowka) niemam pojecia co z tym zrobic:/



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » pt maja 29, 2009 12:07

Wystarczy rozebrać i wsunąć dystanse silikonowe pomiędzy elementy, w miejscu pod popielniczkę wystarczy po obu stronach pod klimatronikiem (boki) wsunąć czarne wąskie gumowe wężyki, efekt gwarantowany i nic nie widać. Polecam.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

fido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:48
Lokalizacja: Wlkp ...

Post autor: fido » pt maja 29, 2009 12:33

Kris-THC pisze:Wystarczy rozebrać i wsunąć dystanse silikonowe pomiędzy elementy, w miejscu pod popielniczkę wystarczy po obu stronach pod klimatronikiem (boki) wsunąć czarne wąskie gumowe wężyki, efekt gwarantowany i nic nie widać. Polecam.
tak ale pod zegarem niemam pojecia gdzie wsunac te silikony bo niewiem gdzie to dokladnie tak czeszczy!! schowek to tak jak by w tym zamku (tej klamce) cos nie tak bylo i czeszczy ze h ... moze strzelic!!!



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt maja 29, 2009 12:55

Tak jak pisałem wcześniej - wszystkie plastiki deski mają prostokątne otworki na łączeniach - w nich są małe czarne gumki > jeżeli ktoś o tym nie wie i rozkręci deske > to zgubi połowę przy pierwszej robocie > można sobie to z siliconu odlać. Reszta to na silicon > tylko nie sklejać siliconem > na jeden element nakładamy i czekamy do wyschnięcia.



wajti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 28, 2009 23:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wajti » pt maja 29, 2009 14:55

no ok to tyle jezeli chodzi o deske a co z reszta kabiny bo na slupkach tez mi strzela a szczegolnie lewa strona trzeszczy kiedy jade po wybojach ?????????


wajti

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt maja 29, 2009 15:16

Reszta ma podlkejki - taka tąśma ala plusz. Najbardziej liczy się spasowanie plastików - (czy ktoś nie połamał wcześniej zatrzasków > technika jest dowolna > w każdym samochodziku po paru latkach zaczyna nadwozie pracować > temp, wilgotność robi swoje, tak samo jak żywotność gumy - chodzi mi o uszczelki. Ja tam obrałem sposób na silicon wysokotemperaturowy > jak na razie sprawdza się idealnie, jest jak tak jak zrobiła fabryka > praktycznie w każdym przypadku można zrobić tak, żeby wyglądało estetycznie.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt maja 29, 2009 19:04

fleshu pisze:Tak jak pisałem wcześniej - wszystkie plastiki deski mają prostokątne otworki na łączeniach
ja to widze tylko na 2 elementach razem 5 gumek
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 19:04 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



wajti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 28, 2009 23:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wajti » pt maja 29, 2009 22:14

Kris-THC pisze:Wystarczy rozebrać i wsunąć dystanse silikonowe pomiędzy elementy, w miejscu pod popielniczkę wystarczy po obu stronach pod klimatronikiem (boki) wsunąć czarne wąskie gumowe wężyki, efekt gwarantowany i nic nie widać. Polecam.
ale czy mam sciagac caly dół tam gdzie jest popielniczka????? i jak wygladaja i gdzie moge dostac takie dystanse albo te waskie gumowe wezyki bo czegos takiego to ja jeszcze nie widzialem chyba w zyciu na oczy albo nie wiem jak to wyglada aha i jeszcze jedno jak to mam tam umocowac bo jakos ciezko jest mi to sobie wyobrazic :(((

dzieki pozdro


wajti

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob maja 30, 2009 22:55

No może pisząc wszystkie to się troche rozpędziłem - przyznaje racje (ja robiłem do 3 autek za jednym zamachem). W tunelu gumek nie ma, ale jest taśma -ten ala plusz , na rogach. Reszta to wolna amerykanka - czasami pomaga wykręcenie i spasownie na nowo.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz maja 31, 2009 00:12

Zapodajcie sobie dobre audio to dopiero zaczniecie walczyć z tworzywem, jest jeszcze druga opcja jak mawia mój ojciec " jak coś stuka to daję głośniej" :green_fuck: ale on ma pancernego 1Z i Polo AXR do którego ciężko go zagonić hehehehe


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 601 gości