Oświetlenie licznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Oświetlenie licznika

Post autor: W3reWolf » ndz sty 15, 2006 20:46

Witam

Problem przedstawia się nastepująco: dzisiaj w czasie jazdy całkowicie zgasły żaróweczki odpowiedzialne za oświetlenie prędkościomierza i zegara analogowego. Po krótkiej postoju, jak światła były na 2 min zgaszone żarówka odpowiedzielna za oświetlenie zegara cos zaczęła świecić, ale słabo, później przygasła, a następnie zaczęła prawie normalnie świecić, natomiast żaróweczka odpowiedzialna za oświetlenie prędkościomierza nic juz się nie zaświeciła. Była po prostu świetna jazda, bo już było trochę ciemno, było to ok godz 16:30, na zewnątrz ciemno, a licznik, wtedy jak jeszcze żaróweczka od zegara nie świeciła to juz wogóle, na wyczycie. Wcześniej jakiś, miesiąc temu, moze więcej była wymieniona żaróweczka od prędkościomierza, ale jak było widać to niepotrzebnie, bo blaszka, przy żaróweczce była lekko zaśniedziała. Teraz znowu nie ma oświetlenia prędkościomierza, czym mogło to być spowodowane, że żarówki przestały świecić. Jutro zaglądam do licznika, ale wolę się przygotować na różne sytuacje. Mam nadzieję, że coś mi poradzicie, bo nie wygląda mi to, ani na przepalanie się żaróweczki/czek, ani kolejne "zaśniedzienie" blaszki.

Pozdrawiam, Marek



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » ndz sty 15, 2006 20:52

Też tak miałem, u mnie bezpiecznik się zjarał. :pub:
Ostatnio zmieniony ndz sty 15, 2006 20:52 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.


:okej:

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » ndz sty 15, 2006 20:52

sprawdz kostke od licznika moze jest za slabo wpieta i jak trzesie samochodem w czasie jazdy to przestaje kontaktowac a zarowki mogly sie od tego przepalic gdyz na miejscu styku moze wytwarzac sie male iskrzenie i przepiecie pradowe przez ktore stalo sie tak jak piszesz.mysle ze w tym moze tkwic problem.pozdrawiam

[ Dodano: Nie Sty 15, 2006 19:53 ]
sprawdz jeszcze bezpieczniki ale gdyby bezpiecznik sie spalil to wogole by nie bylo swiecenia zarowek a tu piszesz ze cos tam ci sie zazy.



Awatar użytkownika
olocx500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn wrz 05, 2005 20:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: olocx500 » ndz sty 15, 2006 22:11

witam mam podobny problem,gdy zgasiłem golfa 3,i po ponownym odpalaniu okazało sie ze nie świeci podświetlenie deski,gdzie znajdę bezpiecznik,bo przeglądałem bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikowj w kabinie i okazuje się ze wszystkie dobre,czy sa jeszcze gdzieś jakieś bezpieczniki



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pn sty 16, 2006 00:40

witam - ten sam problem - w niedlugim czasie spodziewam sie odpowiedzi - podpowiedzi, licze ze szybko ja dostane(obiecal to bede go meczyl teraz hehe food ) - a oto link do tego postu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=32816
i male pytanko, ktory bezpiecznik odpowiada za to oswitlenie? np liczac od prawej hehe


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

greg

Post autor: greg » pn sty 16, 2006 01:39

DmX_81 pisze:i male pytanko, ktory bezpiecznik odpowiada za to oswitlenie
bezpiecznik nr 3 patrząc od lewej



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn sty 16, 2006 09:50

Jesli podswietlenia nie ma tylko w liczniku to rozwiązanie jest bardzo prozaiczne-spalona żaróweczka.
Niestety często to właśnie tak wygląda że zaczyna świecić kiedy chce, albo jak wpadniesz w dziurę w drodze lub przywalisz w deskę. Żarówka trtzyma się w listwie na dwóch blaszkach któe z czasem pękają i wtedy nie ma dokłądnego styku-efekt jest taki jak opisano wyżej. Proponuje po prostu wymianę żarówki, jeśli to nie pomoże to szukać przyczyny na wiązkach kabli.



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » pn sty 16, 2006 10:08

Jeśli bezpieczniki są ok, to nie ma rady, wyciągaj zegary z deski rozdzielczej.
Włącz światła, bierz miernik lub próbnik do ręki i mierz napięcia na gniazdach żarówek, czy w ogóle są. Jeśli tak , podoginaj blaszki gniazd żarówek i (lub) wymień żarówki. Jak nie, sprawdź, czy dochodzą napięcia w kostce dochodzącej do zegarów.
Jak nie, jest jeszcze regulator intensywności świecenia (takie pokrętełko) - też trzeba sprawdzić, czy jest na nim napięcie. Może to on padł.
Sprawdź miernikiem przewody na wiązce, może na którymś jest przerwa. Jeśli tak, wymień przewód na nowy.
Możliwe, że gdzieś są jakieś zaśniedziałe styki. Kup Elektrosol w spraju, rozpinaj wszystkie złącza, gniazda żarówek, regulator świecenia itd. itp., pryskaj Elektrosolem, trochę to wszystko poruszaj, żeby środek zadziałał i złapało kontakt.
To często pomaga, czego życzę :okej:



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pn sty 16, 2006 11:49

no styki lub zaroweczki - lub tak jak w poscie do ktorego link podalem - pokretlo natezenia jasnosci oswietlenia - nie wiem czy ktos go uzywa - ja wcale - wiec to tez glowna przyczyna braku oswietlenia - i mozna to obejsc, czekam na instrukcje jak :]

[ Dodano: Pon Sty 16, 2006 12:48 ]
greg, dzieki za info , a czy tablica rej z tylu to ten sam bezp? i czy jest moze gdzies taki schemat jak w tym poscie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=33395 dzieki i pozdro


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości