problem z elektryką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skrobek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 12:26
Lokalizacja: kamieniec ząbkowicki

problem z elektryką

Post autor: skrobek83 » ndz maja 24, 2009 12:56

Witam
To mój pierwszy temat na tym forum :))
Mam problem ze swoim golfikiem IV. Nie działa mi brzęczek niewyłączonych świateł + światełko lewych drzwi (prawych działa). Był okres, że kiedyś się to naprawiło ale znowu szwankuje. Wydaje mi się, że jest to wszystko powiązane z mignięciem świateł awaryjnych w trakcie zamykania auta przez pilota do centralnego (też nie działa - przy otwieraniu działa) Jestem laikiem jeżeli chodzi o auta wiem że to się tankuje i się jeździ ale jeżeli ktoś pomoże, podpowie co zrobić chętnie pomajsterkuję
Proszę o pomoc Golfiarzy



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » ndz maja 24, 2009 14:07

Poszukaj na forum o mikrostyczniku w zamku.Jego naprawa rozwiąże Twój problem



TOMK555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 17:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TOMK555 » ndz maja 24, 2009 17:04




grizzly83

Post autor: grizzly83 » czw maja 28, 2009 18:00

Skorzystałem z linka powyżej,poczytałem, lecz mimo wszystko mam pytanie. Może ktoś mi odpowie konkretnie bo już mnie szlak trafia powoli... .
Problem u mnie jest następujący :

1)Auto jest 3d , lampka w prawych drzwiach nie pali się ... serwis stwierdził , że jest potrzebna wymiana całego zamka ,ale koszta mnie przerażają: cennik w ASO to 632zł :otepienie:
Pytanie , czy muszę wymieniać cały zamek czy tylko tą diodę przez którą przepływa prąd (podana w/w linku). Nie chcę narażać się na duże koszta jeśli można obejść wymianę zamka.

2) Druga sprawa to oświetlenie wnętrza bagażnika się nie pali , serwis stwierdził także uszkodzenie zamka , lecz w tym wypadku koszta są mniejsze ,cennik w ASO to 174zł zamek klapy tylnej + wtyczka 9zł + pin 10zł , więc to jeszcze przełkne

Czekam na ewentualną pomoc przy w/w problemie

p.s dodam tylko informacje , że oświetlenie wewnątrz auta i brzęczek przy otwartych drzwiach i włączonych światłach działają prawidłowo , więc dlatego mam dylemat czy wystarczy diodę wymienić czy nieszczęsny cały zamek.
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 18:07 przez grizzly83, łącznie zmieniany 1 raz.



TOMK555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 17:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TOMK555 » czw maja 28, 2009 22:54

W bagażniku można założyć wylącznik,mnie u elektryka to kosztowało 30 zł i teraz światełko działa bez zarzutu .
Dioda jest tylko w lewych drzwiach w prawych jej nie ma, można zalożyć tam wyłącznik,w lewych drzwiach kosztowało mnie to 60 zł
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 01:27 przez TOMK555, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt maja 29, 2009 02:47

1 Pod domkiem zrobisz - potrzebne:
http://www.allegro.pl/item648530301_mik ... wigni.html
Jeżeli nie słychać pstrykania przy nacisku w twoim mikrostyku.
Polecam wersje z blaszką > jeżeli mikrostyk wytarł tylko rowek w plastikowej osłonie rygla to podkładamy i przyklejamy na supergluta blaszkę - całość starczy na jakieś 8 latek - smarujemy trochę smarem maszynowym.
http://www.allegro.pl/item635492664_klu ... ep_fv.html I do tego mniejsze torxy - tylko zwykłe nie 12- kątne - zamek zaczynamy wyciągać od śruby trzymającej wkładkę od klamki - zaznaczamy pozycję linki przy klamce - zamek wyjmujemy razem z wzmocnieniem drzwi!!!!!

wg - instrukcji z działu FAQ : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053

2, tak samo da się naprawić - nie koniecznie jest to mikrostyk klapy - sprawdzić go by się przydało ale... główny problem to zaśniedziałe wtyczki i przełamane kable przechodzące z klapy do autka.


O wszystkich zamkach poznasz prawdę podpinając autko pod VAG - kabelek diagnostyczny. Moduł komfortu pokazuje błędy o zamkach.

I w związku z pewnie brakiem posiadania kabelka > bywasz czasami w okolicy Kłodzka?

Reszta to jeszcze lutownica > do zalutowania zimnych lutów wewnątrz zamka.

Będzie śmigać idealnie

Zostaw ASO w spokoju - niech sobie chłopiny dalej gadają. Milion osób wygrało z tym problemem bez użycia tak destrukcyjnej siły jaką jest ASO, to i Ty dasz sobie rade!
Dioda – cena szok : http://www.allegro.pl/item646256517_dio ... _100r.html

Coś jeszcze???????



grizzly83

Post autor: grizzly83 » pt maja 29, 2009 23:32

Super , dzięki za dokładny opis. Bywam w Kłodzku :grin: więc jak będę to się odezwę.
Przez Stronie ostatnio to z 4 miechy temu przejeżdżałem .
Teraz czas na walkę z tymi zamkami i oświetleniem.

Ostatnie w tym temacie pytanie , ważne dla mnie więc prośba o pomoc.
Czy jest możliwość , że z silniczka tylnej wycieraczki nastąpił wyciek płynu do spryskiwaczy.
Wnętrze poszycia osłony tylnej klapy było zalane w/w płynem... .
Czy jest potrzebna wymiana całego silniczka???
p.s silniczek działa wszystko jest ok ale jest wyciek gdzieś , wydaje mi się , że wyciek może być z wężyka lub przez tą gumę przy styku z szybą.
Może ktoś miał z Was taka sytuację więc proszę o pomoc. Szukałem w necie , ale nic nie znalazłem... .



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob maja 30, 2009 22:33

Może lecieć z tego wężyka co przechodzi w klapie - praktycznie wyciek do profilu zamkniętego może być nawet w górnej części klapy. Silniczek jeżeli nie był jeszcze robiony - to do rozkręcenia i oceny jego stanu (dać nowy smar). Na forum masz dużo o tych silniczkach - nawet masz info że zestawy naprawcze są dostępne w razie W.

Idź po śladach płynu>>>>>>>>

[ Dodano: 30 Maj 2009 22:42 ]
PS Wpierw czytamy FAQ http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 424 gości