Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » śr maja 06, 2009 12:12

[ Dodano: 12 Maj 2009 07:40 ]
jaradeus pisze:Needspoon u mnie również po wysprzęgleniu drgawki ustępowały, prawde mówiąc to był mój sposób na jazde tym samochodem. Jak zbliżałem sie np. do skrzyżowania, to po zejściu obrotów do około 1 tyś jadąc oczywiście na biegu bez gazu, wyciskałem sprzęgło i trzymałem aż do zatrzymania auta. Jak dałem na luz to trzepało silnikiem. Taka mała paranoja :grin:

witam. no wlasnie ja mam identycznie choc mam drugi patent a mianowicie wypiecie wtyczki od czujnika sprzegla od tempomatu. czyli mowisz ze dwumas(bo kupywalem nowy)bedzie ok tylko trzeba zrobic mape paliwowa zeby palil na cieplo ok i drgawki powinny zniknac?? bo nie wiem czy znajde tutaj w mojej okolicy kogos kto by to zrobil bo mowia czy napewno dwumass dobry kupilem i czy nie ma wady fabrycznej.widocznie nikt takiego przypadku nie mial jak ja a wszystko sie dziwnie nalozylo po wymianie dwumasu. czyli soft nowy powinien wystarczyc??
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 07:41 przez Needspoon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » sob maja 23, 2009 17:33

powracając do tematu, to może warto by było abym dodał, że:
podczas postoju na luzie, zaraz po odpaleniu gdy wciskam sprzęgło i puszczam silnik zaczyna delikatnie (ledwo wyczuwalnie) nierówno pracować i czuć te cholerne wibracje.

to kolejny objaw dwumasu?


Obrazek
Obrazek

l.e
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 01, 2008 13:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: l.e » sob maja 23, 2009 20:31

Nie wiem co Wy macie z tym sprzęgłem, ja też mam te drgawki które występują sporadycznie, jednak gdy już wystąpią to żeby ich nie było to muszę albo dodać gazu albo się zatrzymać sprzęgło nie zmienia u mnie sytuacji, no i zauważyłem ze gdy rano odpale samochód to kilka sekund po odpaleniu zaczyna tak jakby nie równo chodzić jest to mało wyczuwalne po prostu trzeba się wsłuchać w pracę silnika żeby to zauważyć jednak przejechanie jakiś 100m rozwiązuje ten problem.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz maja 24, 2009 12:12

a czy zauwazyliscie ze kiedy silnik ,,lapie'' odpowiednia temp. to znacznie rzadziej lub calkiem te drgawki znikaja? kiedy odpalam to tez jakis czas pracuje nierowno pozniej ok lub po dodaniu gazu



Awatar użytkownika
ostry78mo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 15:00
Lokalizacja: Przasnysz
Kontakt:

Post autor: ostry78mo » ndz maja 24, 2009 12:44

Co do drgania Własnie pare minut temu cos przeskoczyło w silniku i silnik pracuje bardzo głosno i drga. Pytanie co sie mogło stac? Ja mysle ze pasek na rozrządzie przeskoczył. Czy cos sie stalo jak przejechałem z tą usterko ok max. 5km :( :crazy:


Dziekowac Ostry

marcin100111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: marcin100111 » wt cze 02, 2009 15:17

miałem taki sam problem jak kolega Klimoch, głowiłem się czytałem sprawdzałem itp i td :grrr: w końcu doszedłem do tego że jakiś czas temu zmieniałem VAGiem niektóre parametry między innymi dawkę wtryskiwanego paliwa.

autko po zatrzymaniu się na światłach np podczas jazdy po mieście z temp 90 silnik łapał takie dziwne drgania jak w przypadku wadliwej świecy w zimnym benzyniaku.

ponownie komp i kabel do auta 2 h prób ale w końcu drgania ustały ( i mniej dymi przy strzale ze świateł ) :grin:

przy takich objawach jak opisałem to jednak jest nastawnik w pompie, po prostu zaczął pracować w takim przedziale w którym wcześniej nie pracował za często gdzie mógł się zabrudzić lub uszkodzić przez inne czynniki jak wilgoć i to powoduje błędy :helm:

sorki za obszerność lub powtórzenie wypowiedzi ale nie miałem czasu w pracy wczytywać się w 37 stron



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: rav_tdi » pt cze 05, 2009 15:42

Panowie u mnie zniknął problem z drgawkami podczas dojeżdżania do skrzyżowań (świateł), a wymieniłem dwumasa! Założyłem koło sztywne + sprzęgło!

Jeżeli ma ktoś z was także drgawki podczas przyśpieszania na np. 4tym czy tam 5tym biegu to oznacza kończoncy się dwumas i wtedy w autku także różne plastiki drgają, gdzieś przy kierownicy, w boczkach, przy drążku zmiany biegów, itp.

U mnie najpierw były lekkie wibracje (jak to ktoś już napisał) jak w benzyniaku 4cyl i jakby chodził na 3 garki, a z czasem zaczynało coś po troszku drgać i tak coraz bardziej!

Ja się ciesze że nie mam już tego problemu!!
I wam też życze znalezienia usterki!!!!!!

A tu link do topica na temat zmiany dwumasa na sztywne:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=221810

Powodzenia



l.e
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 01, 2008 13:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: l.e » sob cze 06, 2009 16:00

Tak tylko w tym temacie omawaimy drgawki przy zatrzymywaniu się a nie przyspieszaniu w moim golfie ni nie drga przy przyspieszaniu nawet gdy dla próby wcisne do "dechy" z niskich obrotów.



Awatar użytkownika
piotr_dj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 26, 2008 16:51
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: piotr_dj » ndz cze 07, 2009 10:39

Czy ktoś wie dlaczego silnik dostaje inne dawki z komputera na wolnym biegu podczas toczenia się, a inne przy postoju!?



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: rav_tdi » ndz cze 07, 2009 18:59

l.e - czytaj uważnie!! - np. PIERWSZA LINIJKA!!
Drgania miałem początkowo tylko podczas dojeżdżania do świateł, do skrzyżowań!!
Po chipsie pojawiło się coś więcej, czyli sprzęgło zaczęło dostawać bardziej w du.. i dwumas zaczął bardziej niedomagać, więc wymieniłem i sie okazało, że tamte drgania też zniknęły!!



zielony1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 01, 2007 14:50
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: zielony1 » pt lip 24, 2009 14:54

Słuchajcie nie wiem czy to przypadek ale postanowiłem o nim mimo to napisać. Oczywiście drgawki mam już bardzo długo więc znam dokładnie cały temat bo czytam go od 2 lat.
Ostatnio przez przypadek rozładowałem akumulator zostawiając samochód na światłach. Ładowałem go ok 24 godzin no i okazało się że od tego momentu drgawki zniknęły :helm: Ciężko w to uwierzyć ale od 2 dni zero drgawek. Poobserwuję to jeszcze i zobacze co się stanie jak go troszkę rozładuję hahaha.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » pt lip 24, 2009 15:18

Drgawki występujące przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania w przeważającej ilości przypadków znikają po wymianie dwumasu (najlepiej ze sprzęgłem). Każdy się łudzi, że to coś innego z uwagi na koszt takiej naprawy. Ale trzeba niestety spojżeć przykrej prawdzie w oczy. Wiem to z własnego i innych użytkowników doświadczenia. Tyle w temacie.
:hmm:


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
cruse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 24, 2008 23:25
Lokalizacja: Elbląg - NE
Kontakt:

czujnik predkosci

Post autor: cruse » sob lip 25, 2009 00:31

Hej,
napisane tu było wcześniej że drgawki ustają po odłączeniu złącza z czujnika prędkości samochodu ( ze skrzyni biegów .. )
Czy ktoś próbował podmienić sam czujnik ?? Może to on nie daje właściwych odczytów przy małych prędkościach (skokowe wartości, nieliniowość itd )

czekam.


PS: szukam użytkowników TDI w Elblągu

zielony1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 01, 2007 14:50
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: zielony1 » ndz lip 26, 2009 20:27

cruse, TAK ja mam wymieniony nawet na nowy impulsator i kilka osób również to zrobiło, lecz to nic nie daje. Tak jak napisałem wcześniej drgawki zniknęły po naładowaniu akumulatora. Dziś drgawki powróciły po kilku dniach używania akumulatora radio itp. Dziwne sam w to uwierzyć nie mogę ? :goof:
Ostatnio zmieniony ndz lip 26, 2009 20:27 przez zielony1, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości