Rozrusznik----->Problem z odpaleniem golfa 1.8 ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Rozrusznik----->Problem z odpaleniem golfa 1.8 ABS

Post autor: wojteo CK » sob maja 16, 2009 13:39

Witam!!

Dzisiaj rano chciałem pojechać na zakupy.Wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje.Kontrolki tylko trochę przygasły i tyle.Pierwsza myśl to rozrusznik bo już kiedyś tak miałem w renault megane.Postanowiłem więc poczytać na forum i sprawdzić po kolei co jest grane.Na czerwono- czarnym kablu przy kostce jest napięcie po przekręceniu kluczyka w tryb pracy rozrusznika.Napięcie jest również na zacisku elektromagnesu rozrusznika.Masa jest dobra(wczoraj samochód odpalił bez problemu).Z tego co wyczytałem w jednym z tematów to padł elektromagnes :(Czy to w nim są szczotki??Co jeszcze mogło w nim paść??Czy jest to część naprawialna czy nie??

Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob maja 16, 2009 15:06

Kolego stawiam na Akumulator niedawno miałem podobne cyrki i okazało się że aku dostaje zwarcie na celi



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob maja 16, 2009 15:12

szczotki są na wirniku a nie w elektromagnesie, przyczyn może byc kilka. szczotki najlepiej juz zmien jak wyjmiesz rozrusznik,nie zaszkodzi . mozna tez wymienic tulejki na których chodzi wirnik. Elektromagnes mozesz sprawdzic na krótko po wymontowaniu go, nie wytłumacze ci jak to zrobic ale moze ktos ci pomoże w okolicy. U kumpla tez myslelismy ze to elektromagnes ale on był ok cała przyczyna leżała na wirniku, po założeniu było juz ok. Takze jednoznacznie nikt ci tu pewnie nie odpowie co na 100% padło. trzeba wyjąc i obejrzec,nie ma rady :)



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » sob maja 16, 2009 16:51

Dzisiaj już nie będę grzebał :)Wykręce rozrusznik, rozbiorę go i się wszystkiego dowiem :P
Ale wczoraj zapalił na dotyk golfik. Czy aku mógłby tak z dnia na dzień walnąć?? :-k



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz maja 17, 2009 00:46

jeżeli zrobiłoby się zwarcie na celi waku to i może z dnia na dzień paśc, w sumie zanim wykręcisz rozrusznik możesz zrobic podmianke aku z innego autka a nóż się uda, :)



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » czw maja 21, 2009 19:26

Witam!!

Rozrusznik wyciągnięty i "na sucho" kręci jak oszalały. Elektryk mi powiedział że na tych szczotkach powinien palić bez problemu. Założyłem więc go z powrotem i lipa :( to samo co wcześniej czyli po przekręceniu kluczyka zero reakcji. Cicho wszędzie, głucho wszędzie ;) Skoro rozrusznik dobry to pewnie coś ze stacyjką. Na którym przewodzie powinno być napięcie po przekręceniu kluczyka??? Z tego co wyczytałem na forum to na czerwono czarnym i u mnie jest napięcie (ok 11-12 V). Więc sam już nie wiem co jest grane :( Może na innym przewodzie powinienem sprawdzać???Dodam że na czerwonym przewodzie przy rozruszniku po przekręceniu kluczyka również jest napięcie.

Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw maja 21, 2009 19:34

a zmierz napięcie dotykając mase rozrusznika i klemę plusową aku , czy masz tam pełne napięcie



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » czw maja 21, 2009 20:04

miś fazi, Masz ode mnie plusa ;) ale o tym poniżej :)

Jestem chyba idiotą :) Po włożeniu rozrusznika nie podpiąłem czerwonego przewodu do rozrusznika :D a chciałem ostro odpalić :P. Błąd nieuwagi to był. A plus należy się za to ponieważ już miałem nie iść do samochodu i nie kombinować już przy nim ale za poradą miś fazi, poszedłem do garażu i zauważyłem niepodpięty przewód :D A napięcie między masą rozrusznika a klemą plusową oczywiście mam :)

A co do samego rozrusznika to myślę że po prostu zawiesiły się szczotki i przy wyjmowaniu i próbach "na sucho" się odwiesiły :) Innego wytłumaczenia nie widzę.

A mam jeszcze pytanie odnośnie rozrusznika. Otóż zauważyłem że wirnik ma wyczuwalny luz. Czy to oznacza że należy wymienić już tulejki??


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw maja 21, 2009 21:40

tak , a najważniejszą tulejke masz w obudowie skrzyni biegów , ona tam zostaje po wyjęciu rozrusznika , wyciąga się ją gwintownikiem , bodajże M12



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 22, 2009 00:14

A czy te tulejki kupi się bez problemu w sklepie motoryzacyjnym czy trzeba dorabiać???



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt maja 22, 2009 08:05

kupisz bez problemu , tylko dobrze jest mieć swoje stare , bo bywają różne



tomasz146
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 04, 2008 22:15
Lokalizacja: Zielona Gora

Post autor: tomasz146 » pt maja 22, 2009 13:20

Witam! A ja mam pytanie odnośnie tej tulejki w skrzyni otóż jeździłem bez niej i w skrzyni wyrobiło mi dużą dziurę narazie mam tak zrobione na styk i moje pytanie brzmi czy mogę pod pasować rozstsznik który nie ma takiej osi wchodzącej do skrzyni bo pewien mechanik powiedział że być może się da a jeśli nie to skrzynia do wymiany. Co o tym sądzićie? Czy ktoś z was miał doczynienia z taka sytłacją. Z góry dzięki


Damy Rade

Awatar użytkownika
aregus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt maja 27, 2008 17:48
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: aregus » pt maja 22, 2009 14:26

podobno rozrusznik z MK4 1.6 pasuje do golfa II i on już jest bez trzpienia wchodzącego w tulejkę bo jest na łożyskach...ale nie jestem w 100% pewien..


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=259325

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt maja 22, 2009 15:31

po pierwsze nie skrzynia do wymiany , a obudowa różnicowego , z przekładką tego nie ma żadnego problemu , zresztą każdy tokarz zrobi Ci nowe gniazdo i dorobi na wymiar tulejkę za dwa piwa , a z rozrusznikami od innych typów to bywa różnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości