Wycieraczka przednia nie zbiera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dougboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 08, 2005 15:01
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Wycieraczka przednia nie zbiera

Post autor: dougboy » ndz sty 15, 2006 01:49

Hej wszystkim mam problem z przednią wycieraczką od strony kierowcy na długości ok 6cm pióra wcale nie zbiera wody,tak jakby nie dotykała nawet szyby :evil: myślałem że to wina gumy więc wymieniłem ale nic to nie dało więc przełożyłem pióra od kolegi i to samo.czy ktoś wie gdzie jest problem bo to strasznie utrudnia widoczność a "plama" jest akurat na wysokości oczu.


made by DOG

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » ndz sty 15, 2006 02:02

Problem tkwi w wycieraczce, czyli w tym do czego przyczepiona jest gumka. Gumka powinna mieć luz w zaczepach i tylko z jednej strony ma być zaciśnięta ciasno, żeby guma nie spadła. Należy też sprawdzić czy części, które muszą być ruchome nie są ciasno ściśnięte, a najlepiej wymienić całą wycieraczkę.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » ndz sty 15, 2006 02:48

Problem tkwi w wycieraczce, czyli w tym do czego przyczepiona jest gumka. Gumka powinna mieć luz w zaczepach i tylko z jednej strony ma być zaciśnięta ciasno, żeby guma nie spadła. Należy też sprawdzić czy części, które muszą być ruchome nie są ciasno ściśnięte, a najlepiej wymienić całą wycieraczkę.

ale skoro kupił nowe i zakładał drugie od kogoś i tak samo sie dziej to raczej nie wina wycieraczki tylko jej ramienia
są takie opcje albo masz delikatnie odgięte ramie albo spręzyna nie dociska już dobrze
a dwa sprawdz ruchome części wycieraczki czy nie są suche bo może poprostu nie dochodzi do końca ze względu na brak smaru


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz sty 15, 2006 10:06

Wycieraczka powinna być na wszystkich zaczepach z lekkim luzem, nigdzie niemoże być zaciśnięta mocno .Z jednej strony jak się przyjrzycie to gumka wycieraczki ma taki "zamek" właśnie po to aby niewypadała i jedynie tam dla pewności można ją mocniej zacisnąć.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz sty 15, 2006 10:26

a co moze być jeśli wycieraczka nie zbiera płynnie tylko skacze
jadąc w lewą strone skacze a jak juz wraca to zbiera normalnie
(nie jest to wina mechanizmu bo chodzi normalnie np po odchyleniu wycieraczek)

dodam ze to wycieraczki bosha
tak jakby guma była za twarda czy cos



Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » ndz sty 15, 2006 10:35

DO adam122> witam tez tak miałem to wina wycieraczki kup nowe piuro wiem ze bosh to super firma i wycieraczki maja bardzo dobre ale tak sie z nimi niekiedy dzieje, chociaz jeszcze mozesz obrucic pióro tylko przepnij plastikowa kostke poprostu zamien gure z dołem niekiedy pomaga. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz sty 15, 2006 10:36

Moje wycieraczki za to jak przetra szybe 2 razy to potem pierdza.Dodam ze zbieraja idealnie


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz sty 15, 2006 10:41

Rej pisze:DO adam122> witam tez tak miałem to wina wycieraczki kup nowe piuro wiem ze bosh to super firma i wycieraczki maja bardzo dobre ale tak sie z nimi niekiedy dzieje, chociaz jeszcze mozesz obrucic pióro tylko przepnij plastikowa kostke poprostu zamien gure z dołem niekiedy pomaga. pozdrawiam.
o ile pamiętam to nie mozna przełożyć tego plastiku, on chyba wchodzi tylko w jedną strone
moge jedynie samą gume przełożyć
ale wyprubuje, dzięki



SCRASH a jak ci pierdzą wycieraczki to cos czuć?
:pub:



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz sty 15, 2006 11:01

adamo122 bardzo smieszne myslalem ze to moje pierdza a to twoje bylo tak slychac heheh :hmm:

A tak na serio to powiedzcie co to moze byc bo to jest denerwujace.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz sty 15, 2006 11:27

SCRASH
chyba masz to samo co u mnie , tylko każdy inaczej to ujął :-)
wymień pióra na nowe lub mozesz przełożyc i zobaczyć czy pomoze



Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » ndz sty 15, 2006 11:44

hahaha to ze to jest denerwujace to mała powiedziane zwaryjowac mozna, u mnie dało sie przełozyc zaczep wtedy chodziły dobrze ale niestety nie długo , tak ze nowe raczej cie nie omina ale nie wiem czy warto inwestowac w bosha ja kupiłem jakiejs gorszej firmy tylko ze grafitowe 16 zeta za komplet mam juz rok sa super.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 15, 2006 11:44

Przyczyną tych bąków jest to że guma wycieraczki jest twarda bo np. stara albo kipeskiej jakości i nie wygina sie w strone przeciwną do jej ruchu po szybie (idzie "pod włos"). Albo też wycieraczka nie przylega do szyby prostopadle tylko na skos z winy skrzywionego ramienia lub niewłaściwego mocowania wycieraczki albo jej marnej konstrukcji i zużycia. Czasem pomoże odwrócenie samej gumiki w druga stronę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz sty 15, 2006 12:21

No moje napewno sa stare bo jak go kupilem to juz tam byly. :roll:


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » ndz sty 15, 2006 13:09

A może masz skrzywiony czop mocowania wycieraczki i wjednej pozycji odsuwa wycieraczke od szyby a wdrugiej ją przyciska.Nie wiem czy to skrzewienie jest realne no ale tak na rozum to takie moga być objawy i działa jak mimośrud.Co oT YM MYŚLICIE ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 530 gości