1.4 ABD Cały czas 100*C.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wahoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 11:05
Lokalizacja: Zielona Góra

1.4 ABD Cały czas 100*C.

Post autor: wahoo » czw kwie 30, 2009 18:24

Witam.
Mam problem jak w temacie. Szybko sie nagrzewa i trzyma temp. 100*C. Wymienilem termostat i korek zbiorniczka. Weze najczesciej twarde czasem miekna. Plynu nie wyrzuca. Jedynie jest wyciek na dolnym wezu przy chlodnicy. Jak troche wyleci to juz nie ubywa. Ale to chyba od duzego cisnienia. Termostat pracuje bo dolny waz robi sie goracy. Wentylator wlacza sie ponad 90*C.
Czy to moze slabo pracujaca pompa wody?
Mam wentylator prawdopodobnie dwubiegowy (wchodza do niego 3 kable). Czy mogl przestac dzialac jeden bieg? Jak to sprawdzic?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw kwie 30, 2009 18:46

sprawdź napierw termometrem wkładająć go w odkręcony zbiorniczek jaka jest faktyczna temperatura cieczy i czy pokrywa się z tą na desce. (wkładaj na zimnym motorze zeby nie wywaiło płynu i Cie nie poparzyło)
Ile to juz razy czytałem o szukaniu wyimaginowanej usterki w układzie chłodzenia.
Jesli wiatrak się włącza a potem staje to wszystko masz ok.
Temp 100 stopni to prawdopodobnie przekłamanie i rzeczywistosci wynosi ona pewnie 90-95 i wszystko jest ok.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw kwie 30, 2009 18:49

trzeba wyciagnac wtyczke i zewrzec dwa przewody ze soba
jeden to zasilanie a dwa pozostale to dwa biegi od wentylatora - wiec zwierasz zasilanie z 1 lub 2 biegiem, biegi rozpoznasz po predkosci
skoro masz weze raz sztywne araz twarde to moze poszla ci uszcelka pod glowica
sprwadz czy sa oba biegi na wentylatorze bo moze nie dziala 1 bieg bo z tego co piszesz to wyglada na to ze czujnik jest sprawny
byc moze obraca sie wirnik na walku od pompy ale tego nie prawdisz nie wyciagajac pompya zeby to zrobic trzeba zdemontowac pasek rozrzadu i ja wyciagnac



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » czw kwie 30, 2009 18:55

na 99% wskaźnik Ci przekłamuje. wymieniłeś termostat więc powinno być ok. może czujnik temp źle wskazuje?????



wahoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 11:05
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wahoo » ndz maja 03, 2009 14:25

Zrobilem w weekend duza trase. W jedna stone temperatura ustalila sie na ok 110*C. W drodze powrotnej zapalila sie juz kontrolka temperatury. Musialem sie zatrzymac. W drodze wyjalem termostat i bez niego wracalem. Temperatura w trasie utrzymywala sie na poziomie ok70-80*C. Jednak przy nawet chwilowych zatrzymaniach(np. w miescie) temperatura od razu rosla do ok 100-110*C. Po wyjeciu termostatu i zalaniu woda po kilkunastu kilometrach wyrzucilo troche wody na postoju i do konca trasy juz nie ubywalo wody. Sprawdzilem biegi w wentylatorze i oba dzialaja.
Zastanawiam sie jaka moze byc przyczyna tych problemow. Jesli bylaby to uszczelaka pod glowica to wydaje mi sie ze auto grzalo by sie ponad norme caly czas a nie tylko w momentach postoju.
Wydaje mi sie ze moze to byc slabo dzialajaca pompa wody. Przy duzych predkosciach obrotowych silnika pompa ma na tyle duze obroty zeby sprawnie pompowac w obiegu plyn, natomiast na postoju lub przy malych predkosciach silnika plyn slabo krazy i zaczyna sie grzac ponad norme.
Nie znam budowy pompy i chcialbym sie dowiedziec czy jes mozliwe ze przy nawet sprawnym napedzie pompy lopatki pompy moga sie slabo obracac?
Zastanawia mnie takze to dlaczego przy wskazaniu temperatury ok 100-110*C dolny waz od chlodnicy byl zimny. Swiadczylo by to o nie otwieraniu sie termostatu. Jednak termostat po znacznej chwili otwieral sie. Czy jest mozliwe ze termostat wymienialem niepotrzebnie i po wymianie nie odpowietrzylem ukladu? Jesli pompa dziala slabo moze uklad nie odpowietrzyl sie i przy termostacie gromadzial sie poduszka powietrzna zaklocajaca prace termostatu.
Bylbym wdzieczny za wszelkie porady i sugestie co dalej zrobic.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » ndz maja 03, 2009 14:48

moze byc pompa wodna musisz ja spprawdzic
robilem juz rozne przypadki czasami po wyjeciu pompy okazywalo sie ze wirnik byl osobno!!!


Obrazek

wahoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 11:05
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wahoo » ndz maja 03, 2009 20:04

Czy da sie sprawdzic bez wyciagania np. sprawdzajac jej wydajnosc? W niedlugim czasie mialem i tak wymieniac rozrzad wiec jesli uszkodzona jest pompa to nie bylby duzy problem. Jesli jednak po wymianie rozrzadu problem bedzie nadal i konieczna bedzie wymiana uszczelki pod glowica to koszty obu napraw beda wyzsze niz zakup innego silnika na szrocie, a kosztu wymiany rozrzadu i tak nie odzyskam. Dlatego zalezy mi na tym aby przed podjeciem decyzji co naprawiac miec jaka taka pewnosc ze naprawiam wlasciwa rzecz.



flavio1976
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 00:17
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: flavio1976 » wt maja 19, 2009 13:59

a sprawdź może uszczelka pod głowicą gdzieś puszcza i masz 100*C,ja tak miałem,pozdro



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr maja 20, 2009 09:35

możesz wyciągnąć pompę wody i ją obejrzeć, kolo dla paska ząbkowatego jest na tej samej osi co wirnik z łopatkami czyli obroty 1:1, sprawdzisz czy nie ma luzów i czy ma wszystkie łopatki i czy się nie obraca na osi, ocenisz w ten sposób czy się nadaje do wymiany, nadmienię tylko że moim zdaniem to nie uszczelka i nie pompa, w mojej pompie jest połowa łopatek (z 8 zostały 4) i nie mam żadnych problemów z temperaturą, spróbuj się przejechać z lekko zakręconym korkiem od zbiorniczka bo może nie ma odpowietrzenia układ


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości