czy jest grozne podlaczac radio bezposrednio pod akumulator?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darko1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 19:38
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

czy jest grozne podlaczac radio bezposrednio pod akumulator?

Post autor: darko1988 » wt maja 19, 2009 08:48

kupilem golfa 2 i okazalo sie ze kompletnie zaden kabel niejest po napieciem a co za tym idzie niemoge niz podlaczyc nawet zapalniczka nedziala bardzoe prosze o odpisanie bo niewiem chcialbym powoli wszystko naprawiac i jak to zrobic pozdrawiam jesli napisalem niejasno to bede probowal sprostowac pozdrawiam i zcekam[url=http://]prosze o pomoc[/url]


darek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt maja 19, 2009 08:50

każde radyjko ma swoje bezpieczniki , więc podpięcie bezpośrednio pod akumulator niczym Ci nie grozi

[ Dodano: 19 Maj 2009 08:51 ]
jeśli żaden kabelek nie ma napięcia , to najpierw sprawdź bezpieczniki



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt maja 19, 2009 09:41

A oświetlenie wnętrza działa? Podłączenie radyjka bezpoeśrednio pod aku niczym nie szkodzi - jeżeli oczywiście dobrze wykonasz instaalcję - chodzi o to, żeby kable nie ocierały się o krawędzie blach, ani o elementy ruchome. No i oczywiście bezpiecznik - jeżeli nie ma go w radiu, to musi być na przewodzie.
Zastanów się, czy nie lepiej może jednak naprawić tę instalację - może to tylko bezpiecznik, lub jakaś drobna usterka. Niedługo może się okazać, że będziesz potrzebował zapalniczki - i będziesz wtedy ciągnął kolejny przewód?
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 09:42 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



darko1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 19:38
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: darko1988 » wt maja 19, 2009 09:50

bo jak sporo czasu gra to nagrzewa sie nie tak bardzi ale sie nagrzeba to normalne ???noi czy jak wylaczam auto to czy moge sluchac radia ???????czy wtedy sie wyczerpuje akumulator????


darek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt maja 19, 2009 09:54

darko1988 pisze:bo jak sporo czasu gra to nagrzewa sie nie tak bardzi ale sie nagrzeba to normalne ???noi czy jak wylaczam auto to czy moge sluchac radia ???????czy wtedy sie wyczerpuje akumulator????
A jak masz normalna instalacje i wylaczysz auto to myslisz ze radio nie wyladowuje akumulatora? skad bierze prad? z kosmosu? :P
Kazdy uklad elektroniczny majacy koncowke mocy (wsmacniacz) sie nagrzewa wiec to normalne i nie jest to od podlaczenia bezp pod aku :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

darko1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 19:38
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: darko1988 » wt maja 19, 2009 10:02

hihihihihi oki dzieki jestem ciemny ze tak powiem ale wiem ze musi pobierac prad ale czy jak dlugo bede sluchac to czy to bedzi mial wplyw na jazde na zapalanie i wogole :crazy:


darek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt maja 19, 2009 10:06

darko1988 pisze:hihihihihi oki dzieki jestem ciemny ze tak powiem ale wiem ze musi pobierac prad ale czy jak dlugo bede sluchac to czy to bedzi mial wplyw na jazde na zapalanie i wogole :crazy:
Wszystko zalezy od tego w jakim stanie masz akumulator... ja mam nie dosc ze za maly do mojego silnika, to jeszcze jakis niefirmowy i ogolnie moge sluchac muzyki w samochodzie i 3,4 godziny i nie mam problemu z odpaleniem:)
I jeszcze kwestia taka pozostaje - jakie masz w samochodzie audio, bo jak masz jakies wzmacniacze itp to wiadomo ze pociagnie krocej niz na 2 glosniczkach w podszybiu.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości