Czy da się wyregulować sprzęgło?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Czy da się wyregulować sprzęgło?

Post autor: cens » pn maja 18, 2009 21:57

Witam,

Po długim szukaniu odpowiedzi na forum doczytałem się że sprzegło w golfiku reguluje się automatycznie. Ale to znaczy że nie ma jakiejkolwiek możliwości regulacji?? Przeciez w tak iście boskim aucie powinna byc jakas regulacja bo jedni wola zeby bralo wczesniej, inni pozniej... Tak wiec stawiam pytanie czy tak owa mozliwosc jest.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn maja 18, 2009 22:00

Nie da się. Masz już pewnie hydro łożysko, a jego się nie reguluje.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » pn maja 18, 2009 22:11

A w takim razie jak prawidłowo powinno brać sprzęgło? Przy podłodze czy pod koniec puszczania pedału?


I'll be back...

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn maja 18, 2009 22:19

sterowanie sprzegła jest hydrauliczne i nie ma mozliwosci regulacji jego skoku sam wybiera sobie luz w skutek zużycia sprzegła
jezeli sprzegło "zabiera" pod góra tzn ze jest juz zuzyte ale nie na tyle aby nie mozna było go eksploatować dopóty dopóki nie bedzie "slizgać "



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » pn maja 18, 2009 22:24

Czyli u mnie szykuje się wymiana sprzęgła bo właśnie zbiera pod górą i jest to trochę niewygodnę. Dzięki bardzo za odpowiedzi, pozdrawiam.


I'll be back...

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » wt maja 19, 2009 02:33

Witam, mam podobne pytanie... wymienilem sprzeglo rok temu (30tys) i zaczelo dziac mi sie cos podobnego co bylo przed wymiana... mianowicie czasami nie zawsze kiedy wciskam sprzeglo czuje drgania na pedale podczas wciskania, jest to wkurzajace bo raz to jest a raz tego nie ma... nie mam pojecia co to moze byc?



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » wt maja 19, 2009 07:53

xperl pisze:Witam, mam podobne pytanie... wymienilem sprzeglo rok temu (30tys) i zaczelo dziac mi sie cos podobnego co bylo przed wymiana... mianowicie czasami nie zawsze kiedy wciskam sprzeglo czuje drgania na pedale podczas wciskania, jest to wkurzajace bo raz to jest a raz tego nie ma... nie mam pojecia co to moze byc?
mam tak samo... sprzeglo wymienialem miesiac temu (ok 2 k / km) i wciaz tak mam ze na rozgrzanym silniku cos mi ciezej chodzi/drga... chyba trzeba sie z tym pogodzic bo mechanicy tez nie wiedza co moze sie u mnie dziac :) a drugi raz pod rzad sprzegla nie wymienie bo tanie nie jest :)



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » wt maja 19, 2009 08:02

swinkz pisze:mam tak samo... sprzeglo wymienialem miesiac temu (ok 2 k / km) i wciaz tak mam ze na rozgrzanym silniku cos mi ciezej chodzi/drga... chyba trzeba sie z tym pogodzic bo mechanicy tez nie wiedza co moze sie u mnie dziac :) a drugi raz pod rzad sprzegla nie wymienie bo tanie nie jest :)
dokladnie... na rozgrzanym i glownie w miescie to sie robi wtedy kiedy najbardziej jest to uciazliwe... dziwne bo w trasie sprzeglo chodzi idealnie...



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » wt maja 19, 2009 08:46

xperl pisze:
swinkz pisze:mam tak samo... sprzeglo wymienialem miesiac temu (ok 2 k / km) i wciaz tak mam ze na rozgrzanym silniku cos mi ciezej chodzi/drga... chyba trzeba sie z tym pogodzic bo mechanicy tez nie wiedza co moze sie u mnie dziac :) a drugi raz pod rzad sprzegla nie wymienie bo tanie nie jest :)
dokladnie... na rozgrzanym i glownie w miescie to sie robi wtedy kiedy najbardziej jest to uciazliwe... dziwne bo w trasie sprzeglo chodzi idealnie...
najgorsze jest gdy stoi sie w miescie w wiekszym korku - wtedy to juz wogole :/ ale jak juz powiedzialem mechanik (a dokladnie dwoch) nie umie powiedziec o co chodzi i pomimo calego nowego sprzegielka wciaz sie z tym borykam :/

Ale gdyby ktos wiedzial co to moze byc to rowniez z checia poznam odpowiedz :D



Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: krzysbiker » pn lip 06, 2009 14:12

ok koledzy a jezeli sprzegło chwyta przy samej podłodze i ciezko 1 i wsteczny wbic ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości