Awaria tylnej klamki w drzwiach, jak to ogarnąć?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tosiek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 18:19
Lokalizacja: S-c

Awaria tylnej klamki w drzwiach, jak to ogarnąć?

Post autor: tosiek83 » pn maja 18, 2009 12:19

Witam
Mam taki problem, otóż od jakiegoś czasu nie mogę otwierać tylnych drzwi (od strony kierowcy) za pomocą klamki z zewnątrz, od wewnątrz się otwiera bez problemu. I teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, czy coś mogło pęknąć w tej klamce i dlatego się nie otwiera, czy może coś innego, napisze jeszcze że gdy ciągnę za klamkę to czasami wychodzi ona tylko na około 0,5 cm i się blokuje w miejscu, a czasami wychodzi do końca tak jak to się działo jak jeszcze działała i otwierała drzwi.


I jeszcze jedno pytanko: jak zdemontować tapicerkę w tych drzwiach, wiem że na dole są dwie śruby no i chyba jeszcze dwie pod uchwytem do zamykania drzwi, no i teraz jak ściągnąć ten uchwyt żeby nie uszkodzić go.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pn maja 18, 2009 14:34

Witaj. Zaślepkę z uchwytu drzwi musisz podważyć od dołu i wyjąć, pod nią są 2 śruby. A co do sedna pytania, czyli zamka. O ile mnie pamięć nie myli, to golf 4 ma podobne klamki do passata. Opiszę ci to jak jest w passacie. otwierasz drzwi, na wysokości zamka pod uszczelką (w grubości drzwi) jest otwór. W środku jest chyba torx T20. Wykręcasz go do końca, bez obawy, że wpadnie w drzwi, on ma blokadę. Lekko pociągasz klamkę zewnętrzną i wyciągasz zaślepkę (podobną do przednich drzwi, gdzie jest wkładka zamka). jak już to wyjmiesz, to jeśli budowa jest taka jak w passacie w klamce jest zagłębienie z prążkami, w które wchodzi linka zakończona pasującym elementem też z prążkami. Ja miałem już dwa takie przypadki, że wypadło. Pomogło wyczyszczenie i odrobina kleju (np. kropelka). Musisz sobie tylko tak ustawić naciągnięcie tej linki, aby klamka miała troszkę luzu i aby dobrze otwierała drzwi. Najlepiej popatrz gdzie był wcześniej włożony ten element do klamki i zamontuj w tym samym miejscu.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pn maja 18, 2009 14:45

To chyba bedzie wina linki która idzie od zamka do klamki -
http://www.taligentx.com/passat/images/ ... &u=30|8|...
na tym zdjeciu sa akurat przednie drzwi ale z tyłu jest podobnie , trzeba zobaczyc moze spadła lub jest zle napieta

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=960833 - link do fotoporady jak rozebrać drzwi

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=90
a tutaj ogolnie link do tematu o problemach z zamkiem w MK4

Postepuj tak jak napisał kolega powyzej
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2009 14:56 przez gregoryb1, łącznie zmieniany 4 razy.



tosiek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 18:19
Lokalizacja: S-c

Post autor: tosiek83 » pn maja 18, 2009 15:35

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Zaraz się biorę do roboty.

[ Dodano: 22 Maj 2009 20:32 ]
Witam

Okazało się że to wina właśnie tej linki która idzie od zamka do klamki http://www.taligentx.com/passat/images/ ... o=336&u=30

Na końcu linki jest taki cypelek który u mnie ślizga się po rowkach w klamce (rowki widoczne na fotce w linku powyżej). Aby wszystko działało ten cypelek powinien się blokować w tych rowkach, no ale u mnie te rowki się wyrobiły i już nie blokują tego cypelka na końcu linki.

Postanowiłem kupić nową klamkę i tą linkę, no ale nigdzie nie moge jej dostać.
Wiecie może gdzie ją mogę kupić, szukałem na alegro no ale nic takiego nie ma, jeżeli macie jakieś namiary na tą linkę i klamkę to dajcie znać.

Z góry dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 474 gości