prawie wszystko przestało działać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gorgio89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 14, 2009 00:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

prawie wszystko przestało działać

Post autor: Gorgio89 » ndz maja 17, 2009 21:13

Po wyciągnięciu akumulatora w celu jego naładowania przestały działać mi światła mijania (postojówki i wszystkie inne są), nie działają wycieraczki ani spryskiwacze, a nawet dmuchawa odmówiła posłuszeństwa... wszystko inne raczej działa.... co to może być? gdzie może tkwić przyczyna? wszystkie bezpieczniki są ok... z góry dzięki za pomoc ;]



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 17, 2009 21:15

nier wiem na ile kumasz elektrykę, ale oczyściłeś i dokręciłeś klemy? naładowałeś wogóle ten akumulator ?(sprawdź jakś żaróweczką lub voltomierzem).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Gorgio89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 14, 2009 00:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Gorgio89 » ndz maja 17, 2009 21:44

No jak samochód odpala no to chyba ako jest ok, co nie? ;> a klemy zostały oczyszczone przed założeniem... ma ktoś jakieś inne pomysły?



ruby1988r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw mar 19, 2009 23:08
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Post autor: ruby1988r » ndz maja 17, 2009 21:48

a podlaczyles wszystkie kable co byly podlaczone ??czy nie masz czasem innego kabla do skrzynki z bezpiecznikami i go nie podlaczyles :)


Król jest tylko jeden: jego wysokość GTI:)

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz maja 17, 2009 21:53

Do klem idzie kilka kabli, np. do + chyba 3 - jeden gruby do rozrusznika i dwa ciensze do reszty, moze ktorys z tych kabli stracil styk w klemie, podobnie moze być z masą. Sprawdz czy wszystkie kable z klem maja styk np. tak: Jeden przewód voltomierza do masy, włącz odbiorniki (światła itp) i drugim kablem pomiarowym voltomierza sprawdzaj napiecie w kablach wychodzących z +. Jeżeli na któryms bedzie zero lub bardzo mało (np. 3V), to ten kabel nie ma styku w klemie. Podobnie mozna sprawdzić kable od masy. Pamietaj że musza byc włączone odbiorniki, bo bez obciążenia voltomierz może pokazywać prawidłowe 12 (ponad) V.



Gorgio89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 14, 2009 00:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Gorgio89 » ndz maja 17, 2009 21:57

Słuchajcie chodzi o to że kable wszystkie są ok.... zresztą sam najpierw wszystko sprawdziłem takie rzeczy to ja wiem że trzeba zobaczyć... to jest chyba coś grubszego, tylko sam nie wiem co... może któryś z przekaźników siadł? no ale żeby zaraz wszystko prawie padło..;/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 17, 2009 22:03

No to pewnie padła tzw linia x. Czyli plus po zapłonie z przerwą w trakcie rozruchu. Czyli stacyjka najpierw do kontroli (silnik odpali bez prądu na lini x).
A w ogóle zastosuj się do regulaminu i napisz czym jeździsz i co masz pod maską.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz maja 17, 2009 22:04

Prawdopodobnie wysiadł styk X stacyjki, nie przekaźnik 18 bo świateł też nie ma.
Po rozebraniu obudowy kierownicy i odpięciu wtyku stacyjki - połącz ostrożnie czerwony z czarno-żółtym i powinno zadziałać a jeśli tak to usterka znaleziona.

No, właśnie! :grin:
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 22:05 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz maja 17, 2009 22:08

Ale te kable sprawdzałeś 'na oko' czy robiłeś pomiary? Bo 'na oko' może wyglądać ok, wcale nie musi wylecieć z klemy:)

Aha, nie doczytałem że inne światła są, to szukaj jak koledzy radzą:)
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 22:11 przez dziechu, łącznie zmieniany 1 raz.



Gorgio89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 14, 2009 00:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Gorgio89 » ndz maja 17, 2009 22:15

Z tym kablem X możecie mieć racje bo rzeczywiście mam jakieś problemy ze stacyjką ;] jutro to sprawdzę i się odezwę :) a co do regulaminu... mam golfa mk2 '90 1.3 benzyna ;]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 497 gości