Problem z klimatyzacja... Raz działa raz nie...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

djdrapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:42
Lokalizacja: polska

Problem z klimatyzacja... Raz działa raz nie...

Post autor: djdrapi » ndz maja 17, 2009 12:59

Witam mam Golfa IV i zauważyłem właśnie ze od jakiegoś czasu coś mi się dzieje z klimatyzacja. Mianowicie problem polega na tym ze jak samochód jest zimny tzn jak wyjadę z garażu i na zewnątrz jest około i mniej 10 stopni Celsjusza to wszystko działa cały czas ale gdy na zewnątrz panuje większa temperatura to klima działa przez jakieś 10 minut i później się wyłączy. I ujadę kawałek znowu ( trudno określić ile bo bywa to rożnie) i się sama włączy na chwile i zaraz się wyłączy. I tak wszystko się powtarza. Z tego co zdążyłem zauważyć to gdy ona nie działa nie pracują wentylatory i nie czuć załączania się sprężarki czy kompresora bo nie ma takiego lekkiego szarpnięcia. I tak samo jeśli próbuje ja włączyć przyciskiem to tak samo nie działa nie włącza się sprężarka. Błędów vag nie pokazuje żadnych. Miał ktoś może podobny problem albo wie od czego zacząć sprawdzanie??
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 13:01 przez djdrapi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » ndz maja 17, 2009 14:42

1 - sprawdz czy masz pelna instalacje
2 - moze byc uwalony czujnik cisnienia gazu
3 - czujnik temperatu - nie zalancza sie wentylator rosnie temperatura i rozlancza sprezarke



djdrapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:42
Lokalizacja: polska

Post autor: djdrapi » ndz maja 17, 2009 15:46

A gdzie tych czujników szukać i ewentualnie jak je sprawdzić?? A pełna instalacje to niby co?? bo jeśli chodzi o gaz to była nabita bo to była pierwsza rzecz która mi do głowy przyszła.



WOLFps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:03
Lokalizacja: D.Śląsk

Post autor: WOLFps » ndz maja 17, 2009 17:17

Witam.
Mam identyczny problem w moim beetle-u 2.0 benz.klima manualna.działa po wyprowadzeniu z garażu przez ko.5-7min. i nie uruchamia sie juz w cale.Przy starcie wentylatory działaja normalnie ale jak staje sprężarka to gasnie wszystko
Klima jest nabita czujnik ten na przewodzie cisnieniowym (SP3-H1025) też sprawdziłem na krótko i nie załancza sie.
Podpowiedzcie gdzie moze jeszcze coś szukać???
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 17:21 przez WOLFps, łącznie zmieniany 2 razy.


WOLFps

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » ndz maja 17, 2009 22:31

:gora:


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

WOLFps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:03
Lokalizacja: D.Śląsk

Post autor: WOLFps » ndz maja 17, 2009 23:24

Czujnik ac engine coolant temperature switch znajduje sie na silniku gdzies przy termostacie i jak silnik jest zimny to powinien byc zwarty, moze to on powoduje problem....?????
Jak bardzo to jest prawdopodobne???? Gdzie go dokładnie szukac??? I czy mozna go sprawdzić " na krótko"????

[ Dodano: 18 Maj 2009 21:52 ]
Dziś wymieniłem ten czujnik i problem zniknoł. Ja w swoim silniku mam takie dwa biały i niebieski na rurze głównej do chlodnicy. Ten od klimy to biały,blirzej chłodnicy.Cena czujnika 15zł:)
Pozdrawiam


WOLFps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości