Przerdzewiała osłona kolektora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 15, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Przerdzewiała osłona kolektora

Post autor: maker » śr maja 13, 2009 19:44

Osłona kolektora wydechowego w moim golfie jest coraz bardziej zardzewiała, łby i podkładki śrub ją trzymających też mocno ucierpiały. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało do czasu gdy przy otworze na rurę prowadząca ciepłe powietrze spod osłony do filtra powietrza zrobiła się dziurka.

Czy ta dziurka może powodować jakieś nieprawidłowości w pracy silnika czy nie powinna mieć na to wpływu ?

Piszę tego posta ponieważ mój silnik ostatnio dziwnie się dławi i szukam jakiegoś powiązania.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Przerdzewiała osłona kolektora

Post autor: raf1al » śr maja 13, 2009 20:18

ja wogole tego nie miałem w swoim 1.3 :)
jeździłem na LPG i ten waz od ciepłego powietrza miałem zatkany!
tak mi zrobili fachowcy ale żadnych niepożądanych skutków nie zauważyłem!



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr maja 13, 2009 21:45

ta blacha to zasysanie do dolotu - gaźnika, czy kolektora ciepłego powietrza z okolicy wydechu. Pomaga w szybszym rozgrzaniu silnika w czasach kiedy temperatura otoczenia jest niska najczęściej. Jeśli się przyjrzysz to ta osłona wcale nie jest szczelna i ta dziurka w niczym nie będzie przeszkadzała... Obserwuj tylko co pewien czas co się dzieje z tą blachą, bo niebawem tak przerdzewieje, że zrobi się luźna i nawet te duże podkładki nie uchronią Cię przed Rezonującym Hałasem - bardzo irytującym zresztą...
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 21:47 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości