Słabo ściąga stacje radiowe.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Słabo ściąga stacje radiowe.

Post autor: guciu69 » czw sty 12, 2006 19:09

Witam,

kiedyś miałem orginalne radio /samo radio, bez CD ani kasety/ VW od Golfa I ściągało mi większość stacji radiowych. Wymieniłem je na Alpine CDA-9851R /podobno z górnej półki/ ale ściąga tylko dwie stacje i to czasami jeszcze kiepsko. Kupiłem wzmacniacz antenowy /fakt, że za 15 PLN/ i po zamontowaniu go było jeszcze gorzej. Co zrobić?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam



waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » czw sty 12, 2006 19:25

witam. powiem tak ze czym nowsze modele to gorzej sciagaj ale 2 stacje to lekka przesada tak ze musi byc cos z antena jesli to orginalna moze sie zwierac np. z obudowa auta lub jakies zwarcie proponuje zakupic antene która matuje sie wewnatrz autka np gdzies pod szyba wydatek 20 zl moze byc ze wzmacniaczem ale nie koniecznie. pocdrawiam.



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » czw sty 12, 2006 19:29

A dobre są takie wewnętrzne anteny? Jak tak to jakiej firmy najlepiej kupić?

Pozdrawiam



waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » czw sty 12, 2006 20:00

powiem tak ze według mnie nie sa złe anteny ogrinalne w samochodzie tylko ze jak juz jest cos nie tak to szkoda czasu aby znalesc wade bo to moga byc rózne rzeczy i lepiej zainwestowac w antenke wewnetrzna one sa zazwyczaj naklejane i przewaznie ze wzmacniaczem według mnie taka antena nie powinna przekroczyc 50 zl bo cudów w niej nie ma, nie ma co przepłacac. :bigok:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 12, 2006 21:38

guciu69 pisze:Witam,

kiedyś miałem orginalne radio /samo radio, bez CD ani kasety/ VW od Golfa I ściągało mi większość stacji radiowych. Wymieniłem je na Alpine CDA-9851R /podobno z górnej półki/ ale ściąga tylko dwie stacje i to czasami jeszcze kiepsko. Kupiłem wzmacniacz antenowy /fakt, że za 15 PLN/ i po zamontowaniu go było jeszcze gorzej. Co zrobić?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Musisz sprawdzić czy antena jest poprawnie podłączona, czy kable od anteny nie są nigdzi poprzecierane, bo jeśli łapie tylko dwie stacje to zachowuje się tak jakby nie miało podłączonej żadnej anteny.

Żane wewnętrzne anteny nie pomogą :!:



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » sob sty 14, 2006 16:59

Jeżeli odłączę antenę to nic nie odbiera. Próbowałem już z separatorem ale nic nie dało. Wzmacniacz antenowy też nic nie poradził. Co na to poradzić?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz kwie 30, 2006 18:13

guciu69 pisze:Próbowałem już z separatorem ale nic nie dało
To dziwne ze separator nic dal... Na pewno dobrze go podlaczyles ? U mnie byla identyczna sytaucja i separator od razu rozwiazal sprawe. Bez separatora odbieralo mi lokalna stacje i radio Maryja ;)
Jesli auto posiada fabryczny wzmaczniac zasilany przez kabel antenowy, a Ty podlaczysz dodatkowy wzmacniacz zamiast separatora to tylko pogorszy sprawe...



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz kwie 30, 2006 18:20

inek01, mozna sobie zrobic taki separator domowym sposobem?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz kwie 30, 2006 18:23

djtom pisze:inek01, mozna sobie zrobic taki separator domowym sposobem?
Mysle, ze przy odrobinie umiejetnosci pewnie i mozna...
Ja kupilem swoj na Allegro. Nie jest to droga sprawa, wiec nie wiem czy oplaca sie z tym pieprzyc domowymi sposobami.

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 18:31 ]
http://www.allegro.pl/item100823388_sep ... cowka.html
Ten koles chyba ma najtaniej - 16,5 zl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości