uszczelka pod głowicą - w-wa lub okolice - warsztat

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 14:08
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki, Dobre

Post autor: roro » pn maja 11, 2009 16:52

Adamm pisze:arwam, tylko policz ze za czesci i obrobke wychodzi ok 500 zl, wiec wyjecie i zalozenie glowicy z calym tym osprzetem za 500 zl to chyba nie tak duzo
dokładnie ;)



arwam

Post autor: arwam » pn maja 11, 2009 20:07

Adamm, no w sumie masz rację bo jeszcze od tego podatki odprowadzić to wcale dużo nie zostaje :crazy:



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn maja 11, 2009 22:18

Adamm pisze:arwam, tylko policz ze za czesci i obrobke wychodzi ok 500 zl, wiec wyjecie i zalozenie glowicy z calym tym osprzetem za 500 zl to chyba nie tak duzo
części ?? tzn które ?? szlif + uszczelniacze zaworowe ?? umnie szlif za 30 zł zrobią w wawie max 60 zl + 30 za uszczelniacze ;) a wyjęcie dla szpec mechaniora... nie jest dużą fatygą;)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn maja 11, 2009 22:28

abrams, szlif od 80 do 100
uszczelniacze
uszczelka pod glowice
plyn chlodniczy
uszczelki pod dolot i wydech
uszczelki dekla
simering walka
swiece
i wypadaloby jeszcze sruby do glowicy dorzucic do tego


jesli uwazasz ze wytarganie obu kolektorow (razem ze sprezarka) , rozpiecie rozrzadu i wytarganie pompy wtryskowej, a potem zdjecie samej glowicy to nie taka duza fatyga to moze do Ciebie bede odsylala auta to za 2 - 3 stowki zrobisz ?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

arwam

Post autor: arwam » wt maja 12, 2009 08:13

Adamm, a staram sie w TD (komora wirowa ) unikać jak ognia planowania tylko jeśli muszę bo w TD planując zwiększasz stopień sprężania co jest nie wskazane jeśli chcesz mieć dużą moc
w TDI nie masz komory spalania w głowicy więć tak prawie nie masz żadnej różnicy a nawet jeśli już jakaś jest to minimalna.
jak miałem JR-a jeszcze na płytkach u siebie to uszczelki były i szpilki zmieniane co tydzień. inna sprawa że mocy dostarczała wtedy GT2052V na ciśnieniu 1,8bara i auto robiło bez większych problemów takie sprint jak teraz AAZ z pompą 11mm tyłko że znacznie chętniej rwał trakcję i niżej se nie bardzo zejść dawało bo wtedy na zwykłaych 13" jeździłem
a i szpilki aż się potrafiły fajnie przewężać
później dorwałem szpilki zrobione specjalnie dla mnie ale już wtedy miałem na stole AAZ i jak założyłem jeszcze raz JR-a to nadal miałem te same objawy jakie dawała głowica.
wyciągnąłem go i zamontowałem AAZ'a i nadal to samo.
uwierzyłbyś że to nagrzewnica potrafiła tak nabruździć dodam że szyba nie parowała tylko delikatnie płyn czyć było od początku ale problemy zaczeły się dopiero po zamontwaniu GT20 i dopiero po zmianie nagrzewinicy problem miałem z głowy.
mogłem się mylić ja ( się myliłem już po zmanie silnika bo wcześniej ewidętnie czapke podnosiło cały czaspłyn leciał między głowicą a blokiem)
ale wszyscy razem?
okazało się że nagrzewnica była już temu winna a silnikiem JR cieszy się kolega z forum i nie narzeka na uszczelkę pod głowicą bo chyba tylko pompa 12mm teraz by mu ją podniosła lub większa, 11mm chyba by rady nie dała i nie poniżej 2barów

także wprawę mam oczywiście mówiłem o kosztach robociznyd tego części by jeszcze dochodziły



kachahaha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 12, 2009 10:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

uszczelka pod głowicą

Post autor: kachahaha » wt maja 12, 2009 10:55

Hej Kaśka z tej strony okolice Nysy, 21 latek :) jestem właścicielką Golfiaczka III 1,9 td z 95 roku. Wymiana uszczelki pod głowicą adekwatne do regionu ma sie rozumiec? :/ Generalnie liczylam tak na max 500zl all :/ Jest ktoś z okolic Nysy? Pozdrawiam szanownych kolegów :pub:



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt maja 12, 2009 14:19

Adamm, u mnie szlif 30 zl :P u was drogo ;)... "co kraj to obyczaj" także i cena inna


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt maja 12, 2009 16:28

abrams, no niestety takie ceny tu sa


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: uszczelka pod głowicą

Post autor: Haki » pn maja 03, 2010 23:55

kachahaha pisze:Hej Kaśka z tej strony okolice Nysy, 21 latek :) jestem właścicielką Golfiaczka III 1,9 td z 95 roku. Wymiana uszczelki pod głowicą adekwatne do regionu ma sie rozumiec? :/ Generalnie liczylam tak na max 500zl all :/ Jest ktoś z okolic Nysy? Pozdrawiam szanownych kolegów :pub:
Kasiu takowych znajdziesz na regionalnym :bajer: czyli OPOLSKIE :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt maja 04, 2010 01:35

Haki, prowadzisz wykopaliska czy jak? post na ktory odpowiedziales jest z 2009 roku!!


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości