Przepływomierz Powietrza......

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cristiano1947
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 07, 2009 21:29
Lokalizacja: WRO
Kontakt:

Przepływomierz Powietrza......

Post autor: Cristiano1947 » wt maja 12, 2009 16:15

Mam drugi problem....(po spalaniu oleju)...jest to przeływomierz....w srodku niego jest jakby wskazówka która jeździ po graficie....lecz tego grafitu juz prawie nie ma....co się dzieje jak nie działa on poprawnie???

Dzieks.... :smoke:


TYLKO WROCŁAW!!!!

TYLKO ZNK!!!!

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » wt maja 12, 2009 17:30

nie wiem czy w twoim silniku wystepuje przeplywomierz. Jak jest walniety przeplywomierz, samochod slabo przyspiesza, przyspiesza nie rowno, tak jest przynajmniej w dieslu, w bezynce nie wiem ale ja chyba tez mam problem z przepływka, zerknij na moj temat

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=239360



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 12, 2009 19:03

Cristiano1947 pisze:w srodku niego jest jakby wskazówka która jeździ po graficie....
działa on podobnie jak potencjometr, jeżeli nie działo on prawidłowo to zachwiana jest mieszanka paliwowo powietrzna, im większe wychylenie tej "wskazówki"(duża ilość zasysanego powietrza) tym większa ilość paliwa -- to tak na chłopski rozum
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 20:31 przez misiek, łącznie zmieniany 2 razy.


:-k ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 12, 2009 20:16

Cristiano1947 pisze:.lecz tego grafitu juz prawie nie ma
pewien jesteś? Moęz sprawdzisz go omomierzem. W moim aucie o przebegu 300 tysięcy potencjometr jest nienaruszony praktycznie, to jaki przebieg ma twoje auto w takim razie?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Cristiano1947
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 07, 2009 21:29
Lokalizacja: WRO
Kontakt:

Post autor: Cristiano1947 » śr maja 13, 2009 18:35

Dzisiaj sprawdziłem dokładnie i tego grafitu tam troche jest....tylko jest troche zajechany....w sensie...są tam od tej "wskazówki" głębokie rowki...a trzeba kupywac taki sam jaki był? Czy można inny??


TYLKO WROCŁAW!!!!

TYLKO ZNK!!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 13, 2009 20:30

Cristiano1947 pisze:Czy można inny??
nie można innego, ale i tak masz szczęście bo do NZ sa w miarę tanie na allegro. Weź lepiej woltomierz, odchyle gymę z wtyczki przepływki i mierz napięcie na kablu "sygnałowym" przpływki (przy włączonym zapłonie). Drugi kabel miernika do masy. Który to kabel nie pamiętam ale znajdziesz drgą prób i błędow. Na tym kablu w miarę jak otwierasz palcem klapkę przepływki ma rosnąć napęcie od ok. 0.24V na zamkniętej aż do 4.5 lub 5V. Musi rosnąć płynnie, bez skoków. Jeśli tak się dzieje to potencpmetr jeszcze dobry.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 473 gości