Jak zamontować centalny zamek i alarm do GOLFA IV??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek__888__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 11, 2009 15:01
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jak zamontować centalny zamek i alarm do GOLFA IV??

Post autor: krzysiek__888__ » pn maja 11, 2009 15:14

Witam. Kupiłem zestaw centralnego zamka i alarmu do Golfa IV (2 drzwi) i czy może mi ktoś podać schemat jak to podpiąć?? Konkretnie gdzie co podłączyć, bo nie mam zielonego pojęcia... Auto już mam rozebrane ale nie wiem jak podłączyć centralny pod alarm... Po 2 to nie wiem gdzie umieścić tą syrenę, sterownik itp... Proszę o jakiś szczegółowy opis :)

Aukcja z której kupilem.
http://moto.allegro.pl/item623332773_ma ... _inne.html


Pozdrawiam i proszę o POMOC!!:)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn maja 11, 2009 17:27

A ja na tej aukcji wyczytałem - Na życzenie instrukcja montażu do konkretnego modelu - gratis! (*)

* Posiadamy opisy montażowe do większości samochodów, po zalicytowaniu prosimy podać markę oraz model samochodu. Schemat zostanie dołączony do paczki bądź wysłany emailem.

Syrenka idzie do komory silnika - polecam dokręcić gdzieś nad serwem.
Stacyjka alarmu do środka pod dechę - najlepiej przypiąć plastikowymi opaskami zaciskowymi - żeby nie dzwoniła gdzieś.
Ja się podłączyłem w nogach kierowcy - pod plastikiem, na którym jest dźwignia otwierania maski, masz wtyczkę od instalacji drzwi kierowcy. A jak ktoś się lepiej zna to się podepnie pod moduł komfortu.

Jak chcesz się sam pobawić to możemy jakąś instrukcję zrobić - bo wielo osób ma z tym problemy. Jak sam się decydujesz na robotę to załatw sobie: lutownice, cyne, kwas solny(3zł za litr w sklepie) i jakiś miernik mały. To wszystko wystarczy żeby to podłączyć - ale ma być lutowane - bo będziesz miał potem ciągłe problemy z alarmem jak to poskręcasz na taśmę klejącą. Podpowiadam że część okablowania znam.

[ Dodano: 11 Maj 2009 17:39 ]
Właśnie - tylko jednej rzeczy nie rozumiem - po co siłowniki brałeś??? Przecie chyba centralny elektryczny tam masz.



krzysiek__888__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 11, 2009 15:01
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: krzysiek__888__ » pn maja 11, 2009 18:36

Jesteś genialny:) Trzeba by było jakąś instrukcje zrobić montażową:) Niestety Pan z allegro coś mi się wywija od tej instrukcji..
mam już wszystko co potrzeba do zamontowania tego ale teraz ja to zrobić?? Pomożesz fleshu??:))

PS. Nie miałem ani centralnego zamka ani alarmu:((( Dlatego kupiłem zestaw i chcę to razem podłączyć. To jest Golf IV 2 drzwiowy. Mam 4 siłowniki, jeden chce podłączyć do bagażnika a jeden mi zostanie.
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2009 18:39 przez krzysiek__888__, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn maja 11, 2009 19:03

Ździwiło mnie to że nie masz centralnego. A masz diodę przy ryglu od strony kierowcy? To wszytstko jest ważne bo będzie w tym wypadku inne okablowanie szło.

[ Dodano: 11 Maj 2009 19:27 ]
Ty się denerwujesz chyba - ale ja nie jestem w stanie ocenić jaka jest twoja wiedza na ten temat bez drobnego wywiadu. A dużo ludzi ma centralny i nawet o tym nie wie - bo coś w nim nawaliło i nie chodzi. Jak coś to pisz na gg 1741784 - będzie szybciej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 163 gości