Stukanie na jałowym-z budki fitra powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Stukanie na jałowym-z budki fitra powietrza

Post autor: pegasus_sis » czw maja 07, 2009 23:33

Zauważyłem, że jak silnik pochodzi jakieś pół minuty na jałowym biegu to zaczyna się bardziej telepać (obroty ok, może minimalne wahania). Nie cały czas - łapie takie "momenty". Jednocześnie z okolic budy z filtrem zaczyna dobiegać metaliczne stukanie.
Nie jest zbyt głośne, ale słychać przy otwartej masce. Nie uruchamiałem silnika na zdjętej obudowie, ale wydaje się, że to te metalowe klapki:

Obrazek

Zauważyłem to dopiero dzisiaj, jak zmieniłem olej z 10W40 na 5W40 syntetyk - słuchałem jak chodzi silnik. Nie wiem czy było to wcześniej.
VAG jest całkowicie w porządku - nieco ponad tydzień temu był wgrywany od nowa (zawieszony program).
Może jedną z przyczyn jest benzyna - bo zalałem 98 z Neste - może za słaba i komputer sobie nie radzi?
Sam już nie wiem...

silniczek 1.6 AEE
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 23:39 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » pt maja 08, 2009 16:38

benzyna na pewno nie, ten silnik ma zalecana 91 wiec 98 nawet slabej jakosci jest wystarczajaca. troche tam mokro u Ciebie...



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » pt maja 08, 2009 17:36

To jest stare zdjęcie jeszcze z zimy.
Stuki z filtra zostały wyeliminowane - rura wlotu powietrza się obluzowała- ja ja głupi :axe:

Ale wibracje silnika na jałowym zostały... jak się dobrze wsłuchać, to z głównego bloku silnika słychać ciche metaliczne dzwonienie :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 326 gości