Problem z odpaleniem - nie kręci

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzban
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 29, 2007 14:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z odpaleniem - nie kręci

Post autor: krzban » śr maja 06, 2009 11:38

Witam, po raz drugi zdarzylo mi sie, ze nie moge odpalic auta. Chodzilo wszystko normalnie, zgasilem auto, wrocilem po dwoch minutach, probuje odpalic i nic nie krecilo. Swiece normalnie sie zapalaly i gasly, probowalem kilka razy i dopiero za ktoryms z kolei, gdy przytrzymalem dluzej kluczek - zapalil. Teraz go gasilem i odpalal normalnie. Poza tym, gdy przekrecam kluczyk, mruga mi taka informacja (zdjecie), ale po kilku sekundach gasnie i normalnie wyswietla sie przebieg. Prosze o pomoc :(

Obrazek

[ Dodano: 06 Maj 2009 22:48 ]
nikt mi nie pomoze? :(
Ostatnio zmieniony śr maja 06, 2009 11:38 przez krzban, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw maja 07, 2009 06:52

Sprawdź kable przy rozruszniku,czy nie są obluzowane lub zaśniedziałe.
Mogły się także zawiesić szczotki w rozruszniku.Czasami wystarczy popukać malutkim młotkiem i puszczą.

A co do tej informacji na zegarze,to nie wiem,ale w MK3 mojej siostry także się non stop pojawia i gaśnie po jakimś czasie.



hiszpanek1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:43
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: hiszpanek1990 » czw maja 07, 2009 07:08

może silniczek krokowy?


Golfy i kobiety to moje podniety ;)

krzban
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 29, 2007 14:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: krzban » czw maja 07, 2009 07:52

rozrusznik jest chyba ok, bo go wykrecilem, zgnity byl ten miedziany przewod, ale jest zalutowany nowy, probowalem go na akumulatorze i wszystko smiga...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw maja 07, 2009 08:52

krzban pisze:rozrusznik jest chyba ok, bo go wykrecilem, zgnity byl ten miedziany przewod, ale jest zalutowany nowy, probowalem go na akumulatorze i wszystko smiga...
No to w końcu jak?Kręci,czy nie kręci.W temacie napisałeś-nie kręci,więc pomyślałem,że rozrusznik...
Warto też sprawdzić ten cienki kabel idący ze stacyjki do rozrusznika,czy jest w nim napięcie po przekręceniu kluczyka do pozycji-rozruch.



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » czw maja 07, 2009 13:03

Sprawdź kostkę stacyjki.


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

matuz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 05, 2007 23:58
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: matuz » czw maja 07, 2009 13:23

IN02 i IN01 to informacje o tym, że należy wykonać inspekcję samochodu. IN01 to chyba zmiana oleju i filtrów, a IN02 to jakiś gruntowniejszy przegląd... Nie ma się czym martwić. na forum jest gdzieś instrukcja jak to skasować. To jest tylko informacja dla użytkownika na podstawie przebiegu od ostatniej wizyty w serwisie.

Co do rozrusznika - po zapaleniu się się kontrolek i przekręceniu kluczyka co się dzieje? w ogóle nie kręci, kręci powoli, słychać np "cyk" i potem nic?
Jeżeli to ostatnie, to może być bendix albo szczotki (zazwyczaj jedno i drugie) ja miałem tak, że ciepły nie chciał palić, a ostygł to od razu. z resztą to nie reguła.

Może masz luźne / zabrudzone klemy i czasem nie łapie odpowiednio dużo prądu. ja tak kiedyś miałem, jak zapomniał jeden "mechanio" zakręcić jednej klemy.



Bidziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 21:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bidziu » pn wrz 21, 2009 21:14

Mój MK3 1.9 TD też nie chciał odpalać, mechanicy chcieli połowę silnika wymienić, dałem jednemu i jakiś zaworek powrotu paliwa wstawił przy filtrze paliwa bo jakieś mini pęcherzyki powietrza tam wypatrzył.... Kij tam skasował 20 dychy plus zaworek chyba 25 wiec looz ale nie podziałało.... zacząłem grzebać sam a nie mam pojęcia o mechanice żadnego (kosmos), za zbiorniczkiem płynu hamulcowego zobaczyłem jakąś małą plastikową obudowę (jak pudełko od zapałek) a w środku przepaloną blaszkę-okazało się że to bezpiecznik od chyba podgrzewania świec żarowych za 1 złote!!! Tak więc zainwestowałem 1 zł i odpala jak nowy!! geniusz, DZIĘKUJĘ. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości