Stuki w tylnym lewym kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

slimakmaciek

Stuki w tylnym lewym kole

Post autor: slimakmaciek » pn maja 04, 2009 23:40

Witam

Mam taki problem z moja mk4
Podczas jazdy po kostce w tylnym lewym kole slysze glosne stukanie (dzwiek jest taki jak by ktos pukal w pusty karton :D moze nie dokladnie ale bardzo podobnie -pojedyncze uderzenia niekiedy powtarzajace sie co pare sekund niekiedy seryjnie 3 lub 4 stukniecia) Stukot wystepuje tylko podczas jazdy po kostkowanej ulicy przy predkosciach miejskich.
Nic sie nie dzieje na dolkach czy nierownej nawieszchni tylko ta kostka to powoduje

Zastanawiam sie co moze byc tego przyczyna
Auto ma z tylu tarcze i belke
Stukot jest mniej odczuwalny w zimie jak smigam na zimowkach
Letnie maja mniejszy profil i ewidentnie dzwiek jest czesciej odczuwalny

Prosze o pomoc w tej sprawie

ps teksty w stylu - "omijaj kostke" uznam za prostackie rozwiazanie probleu :)



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt maja 05, 2009 00:26

Sprawdź sobie czy nie lata Ci nic w bagażniku oraz w schowku gdzie ma być gaśnica, trójkąt itd, zapasowe koło masz, przykręcone jest?
Ja wcześniej od tego zacząłem i kupiłem śrube mocującą koło zapasowe :helm:
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 22:11 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 2 razy.



slimakmaciek

Post autor: slimakmaciek » wt maja 05, 2009 11:09

Jestem z pod znaku panny wiec mam blysk w aucie i bagaznik tez ma porzadek :D - kolo mam na nakretce, trojkat i apteczka tez zaczepiona na sciagaczu reszta gadzetow w torbie na rzepy w tym gasnica - bo tez o tym wszyskim myslalem :D
Generalnie znajomi ktorzy maja o tym pojecie mowia ze z tym mozna jezdzic ale ja lubie jak wszysko dziala :D

Nie chce sugerowac ale :
- moga stukac klocki o tarcze choc te sa w bdb stanie
- luz na zacisku

No i nie wiem co jeszcze tam moze sie dziac a strasznie mnie to wk...a
Dzwiek pukania jest dosyc glosny jak jade kostka



klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klex1 » wt maja 05, 2009 11:19

Klocki moglyby stukac, ale o ile kojarze, to mk4 mialo klocki juz z wbudowanymi sprezynkami, to raczej powinno wykluczac stukot. Jesli nawet, to stukanie klockow o tarcze bardzo przypomina dzwonienie, to bardzo metaliczny dzwiek, wiem, bo przerobilem. :)

Luzny zacisk mozesz zbadac samemu reka. Jesli faktycznie luzny, to sprawdzilbym, czy sruby sa dokrecone, jesli tak, no to prawdopodobnie luz jest na prowadnicach.

Jak dla mnie, to moze sie silentblock konczyc, albo ma to cos wspolnego z oslona amora... W moim mk3 jest tak, ze jak wjezdzam na nierowna nawierzchnie podczas skretu w lewo (czyli prawa strona dociazona) z predkoscia okolo 30km/h, to mi cos stuknie "plastikowo" w prawym zawiasie, mechanior powiedzial, ze to wina oslony amora, tak sie uklada i po prostu taki to daje efekt... :)

Pozdro.


[url=http://ataraxia.wrzuta.pl/audio/eakvcc4hkp/the_prodigy_-_diesel_power][img]http://r9.fodey.com/2046/61a3a48da0b74e018a946fbf80536f52.0.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt maja 05, 2009 18:03

no do sprawdzenia to przede wszystkim tuleje metalowo-gumowe tylnej belki i ewentualnie sprężyny zawieszenia (może któraś być pęknięta)... nic innego do głowy mi nie przychodzi



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt maja 05, 2009 18:48

Głuch stukot to zazwyczaj objaw uszkodzonych silentblocków, choć to dziwne bo zazwyczaj padają po prawej stronie szybciej, ale to nie reguła oczywiście, a z lewej strony jest też podwieszony tłumik końcowy może on w coś uderza i powoduje ten stukot??? :bajer:
Sprawdził bym też amortyzator, czy jest ok.. i czy jest przykręcony dobrze.... :chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » wt maja 05, 2009 19:43

Miałem kiedyś sytuację że coś dzwoniło w tylnym kole. Słyszałem to jak jechałem wolno, przy większych prędkościach stuki cichły...

Jak zacząłem szukać to znalazłem... Okazało się że wypadł dekielek od piasty i mielił się między kołpakiem a felgą...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt maja 05, 2009 20:33

Sprawdź dokładnie osłonę plastikową amortyzatora - jak się zerwie z odbojnika to jest taki odgłos.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości