Problem z Turbo?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Delta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 04, 2009 18:45
Lokalizacja: Legnica

Problem z Turbo?

Post autor: Delta » pn maja 04, 2009 19:04

Witam jezdze Golfem Mk 3 TDI 110 KM model silnika AFN..W piatek wystapil w nim maly problem kiedy chcialem przyspieszyc poczulem ze samochod strasznie muli,od 2tys.na obrotomierzu nie za wiele sie dzialo czulem jakby go cos hamowalo wprawdzie obrotomierz poszedl mi w gore lecz samochod nie przyspieszal mi tak jak powinien po przekroczeniu 2.5 tys poczylem jakby dopiero turbo sie zalaczylo i gwaltownie przyspieszyl.W sobote rozgrzalem go i sprobowalem ponownie przyspieszyc i bylo to samo z tym ze po przekroczeniu 2.5 tys juz nic sie nie dzialo nie bylo juz zalaczenia turbiny poprostu zwykly diesel.Dzis bylem na komputerze komputer nie wykryl zadnych bledow turbina pompuje i swiszczy na dodanie gazu przeplywosciomierz tez podaje czyli wszystko ok a wiec niebardzo wiem co moze byc przyczyna z pocztku myslalem ze to moze lopatki na turbinie sie zapiekly ale mechanik twierdzi ze nie sam juz nie wiem auto jest ogolnie zamulone dodam ze ani nie kopci ani nie ma problemu z zapaleniem czy to motor cieply czy zimny....prosze o pomoc moze ktos mial cos podobnego



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pn maja 04, 2009 19:08

zawór turbiny wężyki lub kierownice turbiny do czyszczenia sprawdz jeszcze gruszkę turbiny czy pracuje .



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn maja 04, 2009 19:12

mechanik robil logi, na jakiej podstawie stwierdzil ze turbo pompuje?
trzeba podlaczyc VAGa i zrobic logi dynamiczne 003, 008i 011 - wtedy bedzie wiadomo co z przeplywka i z turbina



Delta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 04, 2009 18:45
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Delta » pn maja 04, 2009 19:41

twierdzi tez ze moze byc katalizator zapchany nie wiem czy to dobry kierunek poprostu nie wiem

[ Dodano: 04 Maj 2009 19:45 ]
moim zdaniem na pewno jest problem z turbo nie jezdzilem nim za szybko mozliwe ze sam zapieklem je...Jeszcze podjade w inne miejsce podlacze go pod inny komputer bo dzis byl na laptopie sprawdzany tylko i mam nadzieje ze sie okaze



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn maja 04, 2009 20:05

czy to bedzie skaner diagnostyczny czy interfejs do komputere to to samo ci pokaze
daj logi o ktorych ci pisalem to bedzie wiadomo co jest, bedzie tez wiadomo czy katalizator jest zapchany



Delta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 04, 2009 18:45
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Delta » pn maja 04, 2009 21:58

ok dziekuje za podpowiedzi bede probowal w tym kierunku co z tego wyjdzie napisze....

[ Dodano: 06 Maj 2009 16:15 ]
dzis bylem na Vagu wykazal uszkodzony elektrozawor, jakis przewod cisnieniowy i kat wtrysku zly.... sprobuje to zrobic....ciekawe czy pomoze...

[ Dodano: 08 Maj 2009 20:05 ]
no i golf jezdzi na nowo szybko wczoraj byl test.... Wielkie dzieki agrala.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości