czy to coś ze sprzeglem?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin156krz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:40
Lokalizacja: bochnia
Kontakt:

czy to coś ze sprzeglem?

Post autor: marcin156krz » pn sty 09, 2006 19:08

Witam!!!
mam nastepujacy problem. posiadam golfa 2 1.6td silnik JR
kiedy przyspieszam to w pewnym momencie jest efekt taki ze tak jakby mi zostawala noga na gazie, dodaje gazu a on bardzo wolno przyspiesza a silnik wychodzi na duze obroty,
podejrzewam ze to cos ze sprzeglem, jesli chodzi o pedal to chodzi dosc lekko ale wysoko bierze prawie przy koncu
bardzo prosze o porade czy to aby jest przyczyna a jesli tak to jakie moga byc koszty materialu i robocizny
z gory dziekuje



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 09, 2006 19:10

Najprawdopodoniej skończyła sie tarcza - wersja optymistyczna. Mógł też paść docisk - wersja mniej optymistyczna. Ceny bardzo różne. Zależą od firmy i sklepu



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn sty 09, 2006 20:00

Według mnie to tarcza sie kończy.Ale jak już bedziesz już miał skrzynię wyjętą to wymień sobie całe sprzęgło. Niewarto wymieniać samego docisku czy tarczy. Zaoszczedzisz ze 2 stówki a za jakiś czas znowu będziesz ją wyjmował. A koszt sprzegła to zależy od firmy. Całe sprzęgło możesz już kupić od 350 zł a z robocizną to do 200 zł. Wg mnie to powinieneś zmieśić sie w granicach 500- 600.



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn sty 09, 2006 20:05

[quote="barca90"]Ale jak już bedziesz już miał skrzynię wyjętą to wymień sobie całe sprzęgło.

Barca90 ma racje komplet do wymiany....a po objawach sądzę że puścił zimmering od strony koła zamachowego...co nie zmienia faktu że tarcza i tak do wymiany, docisk należałoby a koło....mam nadzieję że nie przypalone !!!! pozdroo



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pn sty 09, 2006 20:07

no tak...tak to jest-jak sie ma samochod to trzeba w niego inwestowac.Ale tarcza sprzeglowa na szczescie nie jest wymieniana jak olej...Zawsze powtarzam ze najwiecej kasy idzie na paliwo.No chyba ze ktos jezdzi Maluchemalbo Polonezem(wiem cos o tym).



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: problem

Post autor: NEMESIS » pn sty 09, 2006 20:40

.No chyba ze ktos jezdzi Maluchemalbo Polonezem(wiem cos o tym).[/quote]

Dobre kolego.... :okej: ...jeżdże chwilowo POLO 86C2F dzieki uprzejmości brata i to jest ekonomiczny samochód a nie maluch !!! Maluch nigdy nie był ekonomiczny , przy jego osiagach.. :panna: ..a raczej ich braku... :rotfl: ..7/100 ERROR !!!!!!!!! POLO naturalnie GTI...całe 1.0 !!!! :okej:



Awatar użytkownika
TaOa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sie 09, 2005 23:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: TaOa » pn sty 09, 2006 20:52

a ta przesadzacie... moj diselek pali do 7 po miescie na krotkich trasac po 3-4 km.

Co do tematu: tak to jest sprzęgło, u mnie jest to samo ale czekam aż będzie przypływ gotówki... :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 461 gości