Coś lekko piszczy :]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Coś lekko piszczy :]

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw kwie 23, 2009 10:14

Witam,
Mam mk4 z silnikiem 1.9Tdi i mam taki problem...
- wsiadam do zaparkowanego mk4, odpalam (nic nie piszczy), dodam że przy dodaniu gazu również zero piszczenia - silnik ładnie pracuje. Zaczynam ruszać i coś zaczyna piszczeć - dźwiek podobny do luźnego paska klinowego. Wydaje mi się że to coś z kołami bo jak przyśpieszam (jakoś 10km/h do 40km/h) to piszczenie jest co pełny obrót koła im szybciej jade tym częstotliwość piszczenia jest szybsze (koło robi pełny obrót i występuje ten dzwiek, jest krótki). Wiecie moze co jest nie tak? Mam nadzieje ze napisalem to w miare jasno :wink:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 10:17 przez RA_FEEL_IT!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
18damian18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: 18damian18 » czw kwie 23, 2009 10:33

Cieżko stwierdzić, nie wiem czy z tyłu masz tarcze czy bębny, ale jak bębny to moze masz zapieczoną link ręcznego i Ci nie do końca odbija.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw kwie 23, 2009 10:35

Tarcze mam :wink:
18damian18 pisze:Cieżko stwierdzić,
:crazy:
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 10:35 przez RA_FEEL_IT!, łącznie zmieniany 1 raz.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Re: Coś lekko piszczy :]

Post autor: CQ » czw kwie 23, 2009 10:51

SATA pisze:Witam,
Mam mk4 z silnikiem 1.9Tdi i mam taki problem...
- wsiadam do zaparkowanego mk4, odpalam (nic nie piszczy), dodam że przy dodaniu gazu również zero piszczenia - silnik ładnie pracuje. Zaczynam ruszać i coś zaczyna piszczeć - dźwiek podobny do luźnego paska klinowego. Wydaje mi się że to coś z kołami bo jak przyśpieszam (jakoś 10km/h do 40km/h) to piszczenie jest co pełny obrót koła im szybciej jade tym częstotliwość piszczenia jest szybsze (koło robi pełny obrót i występuje ten dzwiek, jest krótki). Wiecie moze co jest nie tak? Mam nadzieje ze napisalem to w miare jasno :wink:
Pozdrawiam
sciągaj koła po kolei i sprawdzaj obracając ośką czy coś nie ociera.



jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Re: Coś lekko piszczy :]

Post autor: jarkob » czw kwie 23, 2009 11:25

Miałem podobnie jak Ty z tym że w MK3. Ocierał lekko czujnik ABS o koronkę która była przygięta. Podnieś samochód i spróbuj obracać kołami. Jeżeli to piszczy przy kole radze skontrolować tą właśnie koronkę i czujnik ABS.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw kwie 23, 2009 14:05

CQ pisze:sciągaj koła po kolei i sprawdzaj obracając ośką czy coś nie ociera.
ocierać nie ociera mam taką przestrzeń miedzy kołem a nadkołem że nie ma raczej mowy o tarciu :bigok:
jarkob pisze:Miałem podobnie jak Ty z tym że w MK3. Ocierał lekko czujnik ABS o koronkę która była przygięta. Podnieś samochód i spróbuj obracać kołami. Jeżeli to piszczy przy kole radze skontrolować tą właśnie koronkę i czujnik ABS.
o, to może być trafna informacja :wink: spróbuje jeszcze się jakoś wsłuchać skąd ten dźwięk się wydobywa bo raczej nie mam jak go podnieść :crazy: W najgorszym wypadku pojadę z samochodem do jakiegoś serwisu.
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 14:06 przez RA_FEEL_IT!, łącznie zmieniany 1 raz.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » czw kwie 23, 2009 19:21

SATA pisze: ocierać nie ociera mam taką przestrzeń miedzy kołem a nadkołem że nie ma raczej mowy o tarciu :bigok:
nie chodziło mi o oske ze ociera tylko ze masz oska obracac. Wtedy będziesz słyszał gdzie ociera. Czytaj uważnie.



Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » czw kwie 23, 2009 21:58

SATA, a sprawdź czy piszczy podczas jazdy jak hamujesz? u mnie jest to samo ale jak tylko delikatnie dotkne hamulec to przestaje, jutro rozbieram zacisk ;)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » pt kwie 24, 2009 14:21

To jest tak że zapiszczy jak mu się chce... Wczoraj wsiadłem do samochodu 0 jakiegokolwiek nie pożądanego dźwięku. Dziś tak samo wszystko grało :wink: wiec na razie odpuszczam sobie cudowanie z samochodem :wink:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości