[all VW] Jakie pierścienie centrujące...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[all VW] Jakie pierścienie centrujące...

Post autor: blaade » sob sty 07, 2006 00:23

Zastanawiam się czy wybrzydzac w wyborze tych pierscieni z allegro czy to wszystko jest to samo i nie ma co kombinować...czy moze sa jakies buble, ktorych sie wystrzegac. Dostępne są nie tylko z plastiku ale też jakieś stalowe nawet... :otepienie:
Oto kilka przykładów:
link 1
link 2
link 3



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 07, 2006 00:31

jak dla mnie trochę dziwne, po co to? skoro i tak śruby wszystko centrują( jak felga nie z tego auta to nic nie poradzisz)a tego to wogóle nie rozumiem--luz pomiedzy felgą a piastą.Brak pierscienie powoduje bicie kół.


:-k ...

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob sty 07, 2006 00:44

jak dla mnie trochę dziwne, po co to? skoro i tak śruby wszystko centrują( jak felga nie z tego auta to nic nie poradzisz)a tego to wogóle nie rozumiem--luz pomiedzy felgą a piastą.Brak pierscienie powoduje bicie kół.
wstępne wycentrowanie odbywa się za pomocą pierścieni (szczególnie przy ALUfelgach), niektórzy producenci sprzedają alufelgi w kompletach z pierścieniami (wtedy fela jest uniwersalna, jeżeli tylko śruby pasują to pierścienie załatwiają centrowanie)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 07, 2006 00:49

ja u siebie nie zauważyłem żadnych pierścieni i jest ok, a kiedy to widac że sa pierścienie????


:-k ...

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » sob sty 07, 2006 00:53

wojteks pisze:wstępne wycentrowanie odbywa się za pomocą pierścieni (szczególnie przy ALUfelgach), niektórzy producenci sprzedają alufelgi w kompletach z pierścieniami (wtedy fela jest uniwersalna, jeżeli tylko śruby pasują to pierścienie załatwiają centrowanie)
No i o to chodzi. Rozstaw śrub mam właściwy tylko średnica otworu w alufeldze jest większa niż średnica piasty. Dlatego potrzebuję kompletu pierścieni centrujących, które zniwelują tą różnicę (z 70,4 na 57,1 mm).

[ Dodano: Pią Sty 06, 2006 11:56 pm ]
misiek10111 pisze:ja u siebie nie zauważyłem żadnych pierścieni i jest ok, a kiedy to widac że sa pierścienie????
W otworze felgi, od strony wewnętrznej, masz wciśnięty taki krążek który zmienia jego średnicę (w linkach, które podałem są właśnie te pierścienie...)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 07, 2006 01:06

ty no albo ja coś nie rozumiem albo ktoś ci dziwnych rzeczy na opowiadał, skoro śruby pasuja to nie potrzebne ci żadne pierścionki centr. bo śruby załatwiają to że koło jest na środku piasty


:-k ...

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » sob sty 07, 2006 01:30

Nie wiem czego tu nie rozumiesz... :otepienie:
Luz pomiędzy felgą a piastą powoduje bicie koła, dlatego niweluje się go za pomocą pierścieni centrujących, które wypełniają ten luz...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 07, 2006 01:31

jaki luz skoro koła są przykręcone do piasty???????


:-k ...

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » sob sty 07, 2006 02:14

Może z tej fotki zrozumiesz o co chodzi...
Obrazek



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 07, 2006 12:25

ja wiem o co ci chodzi, ale koło lużno nz śrubach nie chodzi tylko jest dokręcone na maxa


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości