AEE 1.6 - wyrzuca olej z boku silnika i do filtra powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

AEE 1.6 - wyrzuca olej z boku silnika i do filtra powietrza

Post autor: pegasus_sis » sob kwie 18, 2009 23:16

Niecały miesiąc temu auto zaczęło wyrzucać olej:

Obrazek

Myślałem, że to odma.
Znalazłem poradnik...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=aee
Ale jak rozkręciłem budę od filtra powietrza zobaczyłem coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Jak wywaliło olej, to chyba nie jest zapchana? Ciśnienie musiało być konkretne, bo pokrywa też jest solidnie popryskana.

Olej był wymieniany wczesną jesienią - z jeszcze niemieckiego, na którym przejeździłem cały sezon po sprowadzeniu ( zero wycieków, zero ubywania, czysty i nie śmierdział ) na półsyntetyk Castrol GTX (ponoć :kac:). Po zimie - pod korkiem jakiś brud (grudki, nie maź- a jeżdżę po mieście na krótkie dystanse), capi benzyną, jak się otworzy to wychodzi trochę pary - ale ciśnienia nie ma.

Myślę, że problem zaczął się podczas ostatniego ataku zimy, jak autko nie chciało zapalić (wcześniej paliło na dotyk przy -20). Trzeba było długo kręcić, a jak załapało to usłyszałem nieciekawy dźwięk szurania, zacierania... :otepienie: . Ale później chodził normalnie.
To w filtrze wygląda na jednorazową fontannę, natomiast z boku silnika jest mokro cały czas...

Na razie mam mocno zapchany terminarz, nie mogę pojechać do warsztatu na wymianę oleju - i chciałbym się dowiedzieć, czy to coś poważnego...
Postawi ktoś diagnozę?
Ostatnio zmieniony sob kwie 18, 2009 23:25 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 2 razy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob kwie 18, 2009 23:44

moim zdaniem nie ma sie co przejmowac jezeli nie ubywa oleju
silnik sie poci, to normalne
u mnie nie bierze oleju a silnik jest usmarowany bardziej od twojego a przepustnica tez jest wilgotna
jezeli ubywa oleju to proponuje zmierzyc cisnienie na tlokach, mozliwe ze pierscionki puszczaja i sa przedmuchy



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » ndz kwie 19, 2009 00:07

Co do oleju wyciekającego spod klawiatury, to norma. Można wymienić uszczelkę z tym oringiem z boku, przez jakiś czas będzie czysto, ale pod wpływem temperatury znów się odkształci i będzie brudny. Przez coś takiego dużo oleju nie wycieknie.

Nie rozumiem też do końca tego:
Jak wywaliło olej, to chyba nie jest zapchana?
A nie na odwrót?


VW

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » ndz kwie 19, 2009 00:50

Oleju to już dolałem litr - i nadal jest prawie na minimum. Nie wiem dokładnie ile zeszło, bo wpadłem na pomysł żeby sprawdzić gdy lampka oleju zapalała mi się na ostrych zakrętach :bajer: było grubo poniżej min, ledwo na bagnecie... przy czym to było jeszcze przed wyciekiem. Myślałem, że to kiepski olej dlatego go zjada...
Ostatnio zmieniony ndz kwie 19, 2009 00:52 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz kwie 19, 2009 00:56

ja myślę że mogło przytkać lekko odmę i jak się ciśnienie zebrało to mogło tak walnąć tym olejem.



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » ndz kwie 19, 2009 01:05

Wiesz, jak zalałeś litr, a jest dalej na minimum, to chyba coś jest nie tak ;) Do mojego 1.6 AEA wchodzi 3,4 litra, do Twojego chyba tyle samo. Jeśli olej ucieka, to chyba nie przez tę uszczelkę pod klawiaturą - jakby ponad litr tamtędy wywalił, to miałbyś cały silnik i komorę w oleju. Lepiej nie sprawdzaj i nie testuj jazdy bez oleju.
Tak jak było wielokrotnie wałkowane - olej może uciekać przez uszczelkę głowicy, uszczelniacze zaworów, miskę olejową itd. Sprawdź czy pali olej, czy dymi z wydechu.
To wszystko na forum można wyczytać, może ktoś jeszcze się wypowie.


VW

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » ndz kwie 19, 2009 11:15

pegasus_sis, musisz odszlamić oddzielacz oleju (taka puszka plastikowa za blokiem silnika na 3 imbusy mocowana). Poza tym trzeba wymienić uszczelke klawiatury, powycierać syf z silnika i obserwowąc gdzie śie jeszcze pojawi.

Z całym szacunkiem koledzy ale pocenie się silnika i wycieki to nie jest normalna sprawa.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 211 gości