Problem z radiem i akumulatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

orzech305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 09:31
Lokalizacja: Toruń

Problem z radiem i akumulatorem

Post autor: orzech305 » pt kwie 17, 2009 08:27

Witam. Mam taki dylemat wyjąłem stare radio z samochodu i chcę teraz wstawić nowe, Mogę wiedzieć jaki kolor kabla w golfie 2 to ciągłe zasilanie (domyślam się że brązowy), a który masa to (ew. czerwony). I jest jeszcze drugi problem. akumulator mi się rozładował ponieważ jak powiedział mi wczoraj poprzedni właściciel radio "ciągnęło" prąd bez względu czy był on włączony czy nie. Czy ten sam problem może być jak podłącze moje nowe radio?
Odnośnie akumulatora to pytanie jest takie, jak podłączyłem prostownik wskazówka w prostowniku wskoczyła na 3 A po kilku chwilach na 2 A i teraz tak się zatrzymała. Pali się zielone światło. Jak długo należy tak ładować?? Proszę o pomoc. pozdrawiam


Tuż za rogiem..:)

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » pt kwie 17, 2009 08:40

brązowqy - masa ( minus )
czerwony - zasilanie ( plus )
orzech305 pisze:Odnośnie akumulatora to pytanie jest takie, jak podłączyłem prostownik wskazówka w prostowniku wskoczyła na 3 A po kilku chwilach na 2 A i teraz tak się zatrzymała. Pali się zielone światło. Jak długo należy tak ładować??
to całkiem się nie rozładował , powinno się doładować prądem 10 godzinnym ,czyli pojemność aku podzielić na 10 godz wyjdzię jakim prądem ładować przez 10 godz , lecz z twojego opisu wychodzi że całkiem się nie rozładował więc czekaj aż zacznie trochę gazować , to możesz wyłączyć ładowanie ( gazowanie to wydobywające się pęcherzyki z celi aku - odkręć korek to widać )


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 424 gości