Szyba nie chce się otwierać..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

orzech305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 09:31
Lokalizacja: Toruń

Szyba nie chce się otwierać..

Post autor: orzech305 » śr kwie 15, 2009 09:54

Witam. Jestem nowy na forum. Niedawno zakupiłem Golfa 2 i wczoraj zacząłem się nim bawić ale zauważyłem że szyba od pasażera nie chce się otwierać. Zacząłem delikatnie poruszać i usłyszałem taki dźwięk jakby był tam gdzieś piasek, pewnie rdza. Opuściłem 5 cm szybę i z wielkim trudem podniosłem. Odkręciłem tapicerkę i zerwałem folię wtedy zacząłem mocniej opuszczać i podnosić.i w końcu szyba się zsunęła. Zerwała się linka. mimo tego pokrętło i tak ciężko chodzi i zgrzyta. Jak mam sobie z tym poradzić?? jak zmienić linkę i co mam zrobić z tym pokrętłem? proszę o rady pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 17:46 przez orzech305, łącznie zmieniany 1 raz.


Tuż za rogiem..:)

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » śr kwie 15, 2009 10:18

ta linka z tym pokrętłem i prowadnicą to całość. Jak sam piszesz linka się zerwała, teraz część pewnie siedzi w tym Twoim pokrętle i blokuje. Nie wiem czy warto się bawić w naprawę chyba, że masz pod ręką drugi taki układ i będziesz chciał zacząć "rzeźbić"(mi się kiedyś udało z dwóch zrobić jeden). Zerknij na aukcje bo to można bez problemu kupić http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... &country=1 . W zwykłych sklepach motoryzacyjnych też popytaj bo pewnie też to będzie, a i w razie jak coś nie spasi to nie będzie kłopotu z wymianą.

aa i witam nową duszyczkę na forum :bigok:

jeszcze jedno... jak już będziesz to montował z powrotem to nie zapomnij dobrze(szczelnie) przykleić tej foli bo za jakiś czas będziesz tu posty pisał, że wycieraczki pod nogami masz mokre ;)
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 10:21 przez sle, łącznie zmieniany 2 razy.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Mlody_ndm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 00:20
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Mlody_ndm » śr kwie 15, 2009 15:06

Tak jak napisał sle, nie warto się bawić w naprawę, trzeba wymieniać.
Warto przy montażu nowego przesmarować - będzie chodzić lżej i dłużej - sprawdzone miałem dwie pod rząd Jetty mk. II i podnośniki szyb padały dość często, bo zamienniki nie są zazwyczaj najlepszej jakości.


Mlody http://www.jetta.org.pl
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186633]Mój Ventyl TDY[/url] [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/299274.html][img]http://images.spritmonitor.de/299274.png[/img][/url]
[b]Kupię dekielek do felg Votexa![/b]

orzech305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 09:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: orzech305 » śr kwie 15, 2009 20:17

Wielkie dzięki. zakupiłem i wymieniłem chodzi jak ta lala;d pół godziny mi to zajęło a robiłem to pierwszy raz w życiu. Mam jeszcze pytanie co do oleju, postojówki, klaksonu. Muszę zakładać odrębny temat czy mogę kontynuować w tym?? nie chcę zaśmiecać forum. Naprawdę taka szybka i pomocna odpowiedź mnie mile zaskoczyła. PEŁNY PROFESJONALIZM:D


Tuż za rogiem..:)

Awatar użytkownika
chudi01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 13:32
Lokalizacja: Przemyśl okolice

Post autor: chudi01 » śr kwie 15, 2009 20:27

no dobra pisz o co chodzi z tym olejem i tą reszta :)
powinien być nowy temat ale co tam :green_fuck:



orzech305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 09:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: orzech305 » śr kwie 15, 2009 22:59

A więc po kolei. Kupiłem dziś postojówkę i muszę wymienić z przodu. Prosiłbym o jakieś instrukcje co gdzie i jak mam odkręcić, wyjąc, przykręcić. Jutro też mam zamiar zakupić i zmienić olej wraz z filtrem oleju. Chciałbym wiedzieć jaki mam kupić (dodam że poprzedni właściciel tankował bodajże bo nie pamiętam z nawieszki Mobil 1 dla diesla -- a golf jest 1.3 w benzynie -- nie wiem dlaczego wlewał olej dla diesla) jak go zmienić ile wlać, jak i gdzie założyć i filtr. A co do klaksonu to jest już dziwna (moim zdaniem) sprawa. poprzednik wstawił nowy akumulator i coś mi gadał że trzeba tylko przedłużyć przewód i go podłączyć sam nie wiem gdzie wszystko wokół jest zajęte. Jutro jak coś wrzucę jakieś fotki tego. To tyle proszę o rady i pomoc :)


Tuż za rogiem..:)

Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » śr kwie 15, 2009 23:12

orzech305 pisze:Kupiłem dziś postojówkę i muszę wymienić z przodu. Prosiłbym o jakieś instrukcje co gdzie i jak mam odkręcić, wyjąc, przykręcić.
Odkręć z lampy taką małą czarną oprawkę.Znajduje się poniżej żarówki głównej-do,której masz wpiętą kostkę.Zmień postojówkę i zakręć z powrotem :bigok:


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

orzech305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 09:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: orzech305 » czw kwie 16, 2009 10:14

Żarówka zrobiona:) wielkie dzięki. Jest kolejny problem.. chciałem go odpalić się przejechać więc włączam zapłon czekam chwilkę i na samym sprzęgle próbuję odpalić, a on tylko kaszlnął nawet ani razu nie przekręcił! Co to może być?? czyżby akumulator mi się rozładował?? przecież 2 dni temu palił za pierwszym razem, za dotknięciem. Co to może być? :grrr:

[ Dodano: 16 Kwi 2009 10:39 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

to są fotki wykonane dziś mam nadzieję że pomogą w rozwiązaniu moich problemów z klaksonem. Jest tam jeszcze zdjęcie tej karteczki odnośnie oleju. Proszę o komentarz tego.


Tuż za rogiem..:)

CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » czw kwie 16, 2009 10:47

ten przekaźnik to od klaksonu?? ale koleś kombinował ;)

Wymiana oleju:
nagrzewasz auto do 90st i wyłączasz. Poluzuj sobie najpierw filtr oleju(z przodu silnika takie małe czarne na dole). Jeśli nie dasz rady rękami to musisz użyć łańcuszka. jak puści to kladziesz się pod auto i odkręcasz korek upustowy w misce olejowej. Jak olej zleci wkręcasz korek i filtr (możesz go zalać olejem). posmaruj troche uszczelkę górną filtra olejem. filtr wkręcasz rękami - bez łańcuszka. odkręcasz korek wlewu (góra silnika) i lejesz olej. Ok 3,5-4 litrów aż na bagnecie pojawi się między min i max. Po odpaleniu obserwuj kontrolki oleju ;)

Ps masz olej mineralny 15w40 i na taki sam lepiej zmieniaj z tym że do silników benzynowych.

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 10:51 ]
ps a aku wygląda na starego trupa ;) podłącz go pod prostownik i zobacz czy odpali
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 10:50 przez CQ, łącznie zmieniany 2 razy.



orzech305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 09:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: orzech305 » czw kwie 16, 2009 11:42

No właśnie z tym aku jest coś nie tak, a ziomek mi mówił że jest "prawie" nowy. Ale widać ostro poleciał w ch.. tak ten przewód co mam w ręku i widać go jeszcze na innych zdjęciach to klakson. On powiedział tak:"przedłużysz sobie kabelek i przyłączysz i będzie działał normalnie". Przedłużyłbym ale nie mam zielonego pojęcia gdzie go podłączyć. A mój kumple mechanik wraca dopiero w niedziele :( I taki olej kupie i jutro wymienię. thx za pomoc a może jeszce jakieś wskazówki odnośnie tego przewodu klaksonu??

[ Dodano: 16 Kwi 2009 11:49 ]
A sorki widać go tylko na 1 zdjęciu i to słabo;d Pewnie powinien gdzieś pójść ten przewód pod akumulator tylko gdzie?? :hmm:


Tuż za rogiem..:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości