Wydech (tłumik końcowy) z gti 16V w 1.3? Bedzie to banglało?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » wt sie 21, 2007 21:48

PREVENT pisze:A środkowy tłumik wkładałeś od 1.3???, i co z łączeniem środkowego z ostatnim jak to wykombinowałeś??? :-k
Tak, środkowy z 1.3

Nie mieliśmy na stanie żadnych przejściówek etc to taki patent wymyśliliśmy, że na wylot z środkowego naspawaliśmy tuleję o większej średnicy niż wlot do końcowego i w szczelinę która powstała pomiędzy rurą środkowego, a tuleją włozylismy wlot z końcowego, na to obejma i wszystko ładnie bangla :)


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » ndz sty 13, 2008 19:12

hmm, ładnie to wygląda.

a co moglibyście ewentualnie polecić z gatunku zupełnie cichych tłumików końcowych z podobną dwrururką???
ewentualnie, podobno są tłumiki z regulacją głośności... ale czy dadzą się w razie potrzeby skręcić do poziomu zupełnego standardu?


w moim mkII 1,8 GT ktoś zamontował jakiś szajs, który fakt: łądnie mruczy przy jeździe od świateł do świateł ale poza miasto to już się nie da wyjechać...

pozdr.


nie wszystko złoto, co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
[url=http://picasaweb.google.co.uk/szyki1/GolfGT]aktualnie: mkII 1,8 RV w US GTI[/url]
[url=http://picasaweb.google.co.uk/szyki1/Golf]ex. mkII 2G z fajnym audio[/url]

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » pn kwie 13, 2009 13:20

mkowalm pisze:No i tłumik już zamontowany. Trwało to bardzo długo czasu bo po pierwsze długo czekałem na środkowy,a późnie nie miałem czasu.

Brawo, mkowalm! Dobra robota, szukam podobnego rozwiązania - zwłaszcza, jeśli zrobiło się ciszej :D Czy dysponujesz może jakimiś numerami tych tłumików, zwłaszcza końcowego? Nadal Ci to wszystko ładnie współpracuje?
szyki pisze:a co moglibyście ewentualnie polecić z gatunku zupełnie cichych tłumików końcowych z podobną dwrururką???
Przyłączam się do pytania - ponieważ Ernst'a nie mogę nigdzie znaleźć, może ktoś się orientuj, jakie zamienniki oryginalnych GTI są godne polecenia? Czyli - trwałe i jak najcichsze?! Z góry dzięki za pomoc : >


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » śr kwie 15, 2009 08:08

hehe, ja tak długo szukałem czegoś dobrego, że dozbierałem do ceny oryginalnych tłumiczków.
szlag mnie trafił, jak dwóch majstrów słysząc mojego głośnego gufera stwierdziło, że golfy tak chodzą i nic się nie da z tym zrobić.
to że wszyscy mają głośne wydechy nie znaczy, że te auta są głośne z natury.
to rzeczywiście jest problem z tymi tłumikami do golfów, podobnie jak z nieobniżonym zawieszeniem.
jak już ktoś coś przy swoim robi, to najczęściej jest obniżenie i głośniejszy wydech.

no to poszedłem do ASO i kupiłem i powiem Ci, że to była właściwa decyzja.
kupiłem środkowy i końcowy.
są rewelacyjne, no i w końcu mam cicho w aucie :-)
no i końcówka z dwururki... poprzednią miałem pojedynczą.

pozdro.
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 08:10 przez szyki, łącznie zmieniany 1 raz.


nie wszystko złoto, co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
[url=http://picasaweb.google.co.uk/szyki1/GolfGT]aktualnie: mkII 1,8 RV w US GTI[/url]
[url=http://picasaweb.google.co.uk/szyki1/Golf]ex. mkII 2G z fajnym audio[/url]

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr kwie 15, 2009 08:37

Mac_Abra pisze:szukam podobnego rozwiązania - zwłaszcza, jeśli zrobiło się ciszej Czy dysponujesz może jakimiś numerami tych tłumików, zwłaszcza końcowego? Nadal Ci to wszystko ładnie współpracuje?
Tak jak pisałem miałem wcześniej tylko końcowy, dołożyłem środkowy i ten końcowy z GTI 16V i zrobiło się zdecydowanie ciszej.

Na tłumiku Ernsta była naklejka to nic już bym nie odczytał, a środkowy był Walkera przeznaczony do MK2 1.3

Pracuje nadal fajnie, nic się nie zmieniło.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » śr kwie 15, 2009 12:10

szyki pisze:hehe, ja tak długo szukałem czegoś dobrego, że dozbierałem do ceny oryginalnych tłumiczków.
:bigok:
szyki pisze:szlag mnie trafił, jak dwóch majstrów słysząc mojego głośnego gufera stwierdziło, że golfy tak chodzą i nic się nie da z tym zrobić. (...) jak już ktoś coś przy swoim robi, to najczęściej jest obniżenie i głośniejszy wydech.
Dokładnie... u mnie na szczęście póki co zawias jest seria, a tłumik końcowy chyba nieoryginalny ale napewno zbliżony. Ale faktycznie pomysłowość naszych rodzimych golfiarzy w kwestii "usportowiania" wydechów nie zna granic... :roll:
szyki pisze:no to poszedłem do ASO i kupiłem i powiem Ci, że to była właściwa decyzja.
szyki, a czy mógłbyś, choćby w przybliżeniu podać ile taka przyjemność cię wyniosła? I czy z ASO dostałeś to jako BOSAL, VAG czy inne gady?
mkowalm pisze:Na tłumiku Ernsta była naklejka to nic już bym nie odczytał, a środkowy był Walkera przeznaczony do MK2 1.3
Dzięki za info, teraz (jak już tylko wybiorę firmę i dozbieram :wink: ) zostaje mi dylemat, czy dać środkowy od 1.3 i końcowy od GTI, czy może zwiększyć średnicę wcześniej i oba tłumiki dać od GTI. Ale muszę się więcej dowiedzieć nt. parametrów tych tłumików środkowych, np. pojemności i wygłuszenia oraz wpływu na charakterystykę silnika, bo one już chyba nieco mogą zmienić...
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 12:12 przez Mac_Abra, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 339 gości