jak podlaczyc pioneer'a do DSP Nokii????

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

jak podlaczyc pioneer'a do DSP Nokii????

Post autor: tommi3 » śr sty 04, 2006 03:40

Witam

Mam pytanie odnosnie procesora dzwiekowego Nokii montowanego w mk 3, tzn:
do tej pory mialem fabryczne radio vw gamma przystosowane do podlaczenia procerora, kiedy chcialem zamontowac zakupionego juz jakis czas temu pionka (deh4700mp) okazalo sie ze nie jest to takie latwe, mianowicie radio gamma posiada trzy wejscia "kostek" podlaczeniowych, a w pionku mam tylko jedno takie wejscie, z oryginalna przejsciowka na dwa (i dwa wejscia na kanaly wzmacniacza + antena) wiec brakuje jeszcze jednego na taka czerwona wtyczke potrzebna to poprawnego dzialania procerora.
Po podlaczeniu dwoch pozostalych radio chodzi prawie normalnie, prawie bo wszystko jest ok tylko nie ma dzwieku, po malych kombinacjach (przlaczeniu jednego z kabelkow i podlaczenia kabelka z czerwonej wtyczki za pomoca czincz(nie wiem jak sie to dokladnie pisze) do wejscia wzmacniacza, radio gra i procek tez dziala, ale slyszalne sa takie dziwne jakby szumy i przy kazdym nacisnieciu jakiegos przycisku glosniki wydawaja dziwny odglos w postaci takiego jakby uderzenia.
Wiem napewno, ze tak byc nie powinno, niby wszystko gra, ale te szumy i "stuki" klawiszy(glosnikow)... tak jak by mialo zaraz sie wszystko popalic...

W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos moze wie jak prawidlowo podlaczyc to wszystko, ostatnio szukalem cos w archiwum i cos bodajze ku_bi wspominal ze cos tam jest potrzebne zeby to podlaczyc, ale jak chcialem to sprawdzic jeszcze raz to wyszukiwarka nie dzialala, a i zreszta nie bylo tam wiekszych konkretow, schematow czy innych konkretniejszych wskazowek...

Prosze wiec o pomoc, o szybką pomoc gdyz mam czas tylko do soboty zeby to zrobic (w niedziele wyjezdzam za granice), a nie chce zeby to nie bylo zrobione.


VW Golf III GTI 20 Jahre

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » śr sty 04, 2006 10:24

hmm... mam ten system tyle że w kawałkach - na razie leży to w domu i czeka na wiosnę..
ja zakupiłem do tego jeszcze oryginalne radio :)

zajrzyj tu:
http://www.golf.frenke.de/Adapter/adapter.htm

moze to o to chodzi..


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: tommi3 » śr sty 04, 2006 14:32

hmmm, moze i to o to chodzi, przyjdzie moj tato z pracy to bedziemy dalej kombinowac (tato jest elektrykiem), poza tym on duzo lepiej zna ode mnie niemiecki... :)
Dzieki Baltazar za info
Jezeli ktos ma jeszcze jakies inne pomysly czy informacje to prosze piszcie...

pozdr

[ Dodano: Sro Sty 04, 2006 17:02 ]
no wiec tak, troszke poogladalem, poczytalem i stwierdzilem wspolnie z tata, ze to nie jest to, to jest schemat podlaczenia jakiegos wzmacniacza do seryjnego "vw gammy", a ja chce podlaczyc oryginalny procesor nokii montowany w mk3.
Jak odlacze "gamme" to z tylu wyglada dokladnie tak jak na tym pierwszym foto, mam pionka w ktorym jest ich oryginalne wesjcie, ale mam tez do tego przejscie od pioneera, z tym ze tylko na dwie wtyczki, nie mam jak podlaczyc tej czerwonej, a to jest potrzebne zeby to wszystko gralo, teraz wpiolem ja pod wyjscie wzmacniacza, ale to tak byc nie moze, teraz chodzi to zle buczenia trzaski ipt...

Prosze o dalsze wskazowki podlaczenia pionka pod DSP Nokii.


VW Golf III GTI 20 Jahre

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » pt sty 06, 2006 15:09

wysłałem Ci emailem jeszcze trochę info z niemieckiego forum..


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: tommi3 » pt sty 06, 2006 18:31

Wielkie dzieki, bede mial chwilke czasu to przegladne

Pozdrawiam


VW Golf III GTI 20 Jahre

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 55 gości