Brak siły przy odpalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Brak siły przy odpalaniu

Post autor: wisniawisnia1 » czw kwie 09, 2009 09:44

Gorąco witam wszystkich forumowiczów

Mam Vw Golfa III / 92r. / silnik 2e 115km / digifant

Mój problem polega na tym i jest z tym różnie ciężko mi stwierdzić od jakich czynników to zależy mianowicie:

1. Po nocy odpalam silnik ciężko kręci tak jakby nie miał siły że aż przygasają kontrolki na budzikach ale z trudem odpali, proszę powiedzcie mi czemu tak się dzieje.
2. gdy silnik jest już po odpaleniu i nawet przejedzie 2-3km zgaszam i ponowne odpalenie jest o niebo lepsze.
3. czytałem trochę o zaworze węgla aktywnego i czy u mnie wtyczka jest podłączona czy nie jest to bez różnicy dla pracy silnika.
4. przy przepływce na filtrze powietrza są dwa króćce jeden górny idzie do trójnika i rozbiega się do przepustnicy a drugi do zaworu podciśnienia, a ten dolny króciec gdzie ma być podłączony bo wężyk sobie lata luźno?.

Rzeczy które zrobiłem:

*Wyczyszczone węże od odmy i odolejacz
*Wyczyszczony filtr i dolot powietrza
*Wyczyszczona przepustnica
*Pomierzona przepływka wszystko oki
*Czujnik temperatury cieczy zmierzony wszystko oki
*Wymienione przewody wysokiego napięcia (miedziana linka i tuleje oczkowe)
*Wykonany restart ECU
*Zapłon ustawiony prawidłowo
*Nowe świece NGK, przewody, kopułka, palec, cewka sprawna

Brakuje mi już pomysłów, proszę pomóżcie mi.

Z góry dziękuje za wszystko.

Gorąco pozdrawiam
WI$nIa



spinacz75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 15, 2007 11:54
Lokalizacja: wrocław

Post autor: spinacz75 » czw kwie 09, 2009 17:42

U mnie było podobnie ,wymieniłem akumulator i teraz jest wszystko ok.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw kwie 09, 2009 18:38

wisniawisnia1 pisze:1. Po nocy odpalam silnik ciężko kręci tak jakby nie miał siły że aż przygasają kontrolki na budzikach ale z trudem odpali, proszę powiedzcie mi czemu tak się dzieje.
akumulator do sprawdzenia :bajer:
przeczyscić szczotki na rozruszniku uwzgledniając zarazem BENDIX



qgaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 26, 2009 19:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: qgaga » czw kwie 09, 2009 18:45

ja bym szukał usterki po stronie elektrycznej !! Zanim zdecydujesz sie na wymiane akumulatora zrób mały test:
rankiem kiedy twój vw ma problem z odpaleniem przed rozruchem mignij 2-3 razy długimi tak na 1-2 sekundy i wtedy odpal.
pobudzasz wtedy akumulator i wzrasta jego temperatura i zwiększa sie pojemność i prąd rozruchowy. Jeżeli poprawi to rozruch to zainwestuj w Centra futura oczywiście o odpowiedniej pojemności. Ja tak zimą odpalam jak są duże mrozy i mój 22 letni MH zawiódł mnie tylko raz przy -27



Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » czw kwie 09, 2009 18:49

moze masa... wyczysc masy wszystkie


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw kwie 09, 2009 19:22

podłacz na noc prostownik i rano po odlaczeniu odrazu odpal i zobaczysz czy wina akumulatora czy nie...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 09, 2009 20:09

wisniawisnia1 pisze:a ten dolny króciec gdzie ma być podłączony bo wężyk sobie lata luźno?.
z tyłu dolnej cześci obudowy filtra powietrza jest miejsce na ten weżyk: krócieć od klapki reguljacej dopływ powietrza do fltra
wisniawisnia1 pisze:drugi do zaworu podciśnienia
regulatora ciśnienia paliwa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » czw kwie 09, 2009 20:41

Witam

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


Masy są poczyszczone, oczka już w bardzo złym stanie wymienione na nowe i zaprasowane.

Akumulator jest nowy wiec na razie wstrzymam się z wymianą chyba że się na prawdę okaże trefny.

głęboko mnie zastanawia czy to nie jest przypadkiem wina czujnika położenia wału korbowego bo troszkę rozrusznik musi pokręcić zanim silnik zaskoczy. przy kręceniu jest taki ułamkowy moment że wszystko cichnie, staje w miejscu i od razu szok silnik na równe 1100 obrotów i się grzeje, czasami ma odchyły i lekko faluje minimalnie w granicach 50-100 obr.

Jak sprawdzić ten czujnik? gdzie się znajduje wydaje mi się że gdzieś niedaleko filtra oleju taki z 3ma pinami.

szczotki rozrusznik ma chyba dobre bo ładnie kręci spokojnie no sami wiecie jest to coś co nie daje zaniepokojenia.

co do filtra powietrza nie mam żadnych dodatkowych innych wolnych króćców, oglądałem go ze 15razy.
Gorąco pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 09, 2009 21:03

wisniawisnia1 pisze:nie mam żadnych dodatkowych innych wolnych króćców
wyjmij filtr powietrza, pod nim zobaczysz siłownik podciśnieniowy, a z niego wychodzi króciec poza obudowę, chyba że ktoś wyciągnął
wisniawisnia1 pisze:czy to nie jest przypadkiem wina czujnika położenia wału korbowego
nie bo go nie masz. Masz tylko czujnik halla w aparacie zapłonowym. Jest iskra to on jest ok. Chyba że mylisz i nie masz 2E tylko ADY lub AGG na Simosie.
Niewykluczona jakaś pomyłećżka w ustawieniu zapłny lub rozrządu, ale jeśli po odpaleniu silnik pracuje ok to raczej nie.
Wszystko wskazuje na to że rozrusznik nie wydala. I skoro aku jest ok, kable do aku również, to znaczy że padają ci i zacierają się tulejki w rozruszniku. Trzeba to zregenerować, nierwleki koszt a opisy na forum sa liczne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » pt kwie 10, 2009 11:01

Witam

Na pewno jest to 2e pełen wtrysk digifant, ja mam w ogóle meksyk z tym filtrem, mam tylko rurę od zimnego, a na spodzie obudowy wyciętą dziurę do ciepłego ://// zwała.

Czy do rozrusznika się dostane bez dodatkowych problemów?? słyszałem ze muszę podwiesić silnik ale czy to prawda??.

Ten czujnik który jest na bloku silnika patrząc z przodu niedaleko filtra oleju to jest od spalania stukowego taki z 3ma pinami??

Gorąco pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 10, 2009 11:13

z rozrusznikiem się zgadza, silnik podwieszasz (tulejka w bloku tz dp zmiany)
A czujnika takiego z tgrzema pinami nie kojarze, lepiej daj fotke. Nie zdziwiłbym się jakbyś miał amerykańca bez przepływmierza.
Ostatnio zmieniony pt kwie 10, 2009 11:14 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » pt kwie 10, 2009 11:32

Hej

Mam przepływomierz bez niego silnika nie odpalę,

jak zrobię foto to załaduje na forum

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 10, 2009 14:17

to daj fotki tego czujnika z 3 kablami, bo przecież mam ten silnik i takiego czujnika niet.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » pt kwie 10, 2009 17:35

Witam

Czujnik zaznaczyłem na żółto

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 85 gości