Zimny chodzi nierowno, mocno smierdzi benzyna, czasem gasnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SX16V
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 20, 2007 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zimny chodzi nierowno, mocno smierdzi benzyna, czasem gasnie

Post autor: SX16V » ndz mar 22, 2009 13:35

Witam

Pozwole sobie zapytac o porade dotyczaca Seata poniewaz problem dotyczy silnika 1,8 16V ADL 208000km czyli takiego jak w Golfie II Gti

Rano czyli po kilkunasto godzinnym postoju silnik pracuje nierowno a spaliny mocno smierdza benzyna, zanim sie nagrzeje lubi szarpnac i zgasnac po czym jest problem z odpaleniem. Trzeba odczekac kilka min. Zalewa sie??? Gdy w ciagu dnia postoi np 3h nie ma tego problemu mimo ze wystygnie... Paliwa uzywam tylko do odpalania wiec ciezko mi powiedziec ile pali ale wydaje mi sie ze przez ta usterke ubywa go za duzo. Na gazie chodzi dobrze nawet gdy zimny (instalacja II generacji). Ogolnie chyba tez starcil troche na mocy.

Kopulka, palec, swiece, przewody wysokiego napiecia sa nowe, po wymianie zacza chodzic rowniej ale pozostale problemy nie zniknely. Dodam ze strzalow gazu zadnych nie bylo i nie ma.

Prosze o jakas porade bo jest to bardzo uciazliwe, codzien rano kilka km od domu jest problem z dalsza jazda przez kilka min.
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 22:38 przez SX16V, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » ndz mar 22, 2009 16:54

ja stawiam ze padła sonda albo urwały się przewody od sondy ostatnio miałem taki przypadek i jeszcze sprawdz czujnik temperatur odpowiedzialny za ssanie



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz mar 22, 2009 17:10

wygląda na to że komputer podczas jazdy na gazie łapie błędy i przy zimnym silniku
po prostu zalewa silnik benzyną

załozę się że jak przegazujesz na benzynie po odpaleniu to z wydechu zasuwa czarny dym


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz mar 22, 2009 17:12

tympy mechanik pisze:ja stawiam ze padła sonda albo urwały się przewody od sondy ostatnio miałem taki przypadek i jeszcze sprawdz czujnik temperatur odpowiedzialny za ssanie
sonda niema wpływu na prace zimnego silnika,czujnik temp.raczej



SX16V
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 20, 2007 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: SX16V » ndz mar 22, 2009 17:48

marek2907 pisze:wygląda na to że komputer podczas jazdy na gazie łapie błędy i przy zimnym silniku
po prostu zalewa silnik benzyną

załozę się że jak przegazujesz na benzynie po odpaleniu to z wydechu zasuwa czarny dym
tak, na zimnym po przegazowaniu troche zakopci benzynowym dymem

chodzi o komputer silnika czy ten od instalacji?

Co z tym zrobic?

[ Dodano: 23 Mar 2009 12:47 ]
Dzis rano odpalilem na gazie z mysla ze dojade do celu bez przystanku ale nic z tego. Na gazie tez zaczal przerywac po jakims kilometrze i zgasl, podobnie jak w przypadku benzyny bylo czuc zapach paliwa czyli w tym wypadku gazu.

Krotko mowiac dopoki silnik sie nie nagrzeje dostaje zbyt duza dawke benzyny jak rowniez LPG, przez to chyba zaczyna przerywac i gasnac??? Czego usterka moze to powodowac?
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 13:46 przez SX16V, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pt kwie 10, 2009 15:38

Witam mam podbony problem w golfie slnik RP 1,8 GT jezdze na gazie a jak jest zimny silnik to szarpie i tarci obrotu. U mnie jest nowa soba i założony kasownik



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości