Nowe sprzęgło i piszczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nowe sprzęgło i piszczy

Post autor: Pablitto » śr kwie 08, 2009 14:07

Witam. Mam problem ze sprzęgłem, i nie wiem czy się przejmować.
Kilka miesięcy temu robiłem remont skrzyni, przy okazji wymieniłem sprzęgło, na sachsa, więc porządne. Po tym zabiegu sprzęgło zaczęło piszczeć przy zmianie biegów - zwłaszcza jak pusczam lekko, i mocniej gazu dodam - na 2 i 3 najczęściej.
Mechanik który to robił, przejechał się ze mną - stwierdził, że łożysko i docisk ok, i żebym sie tym nie przejmował. Ale do diabła stare, zajechane sprzęgło tak się nie zachowywało jak to nowe.. Stare ponoć było nierówno wtarte.
Rozumiem mechanika, który mówi żeby się nie martwić - znów by musiał auto rozbierać żeby poprawić fuszerke... Dźwięk jest dość denerwujacy, tak jakby ślusarz klucz piłował, dorabiał.
Boję się że zajade szybko to sprzęgło..
Co do rozrządu - słyszałem że może to pasek, fakt, zabieram sie za wymiane rozrządu, bo już czas, ale odgłos ewidentnie od sprzęgła..



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » śr kwie 08, 2009 15:41

ja jestem przed wymianą sprzęgła i też mi piszczy. na pewno mechanik coś nie tak zrobił. nowe sprzęgło nie ma prawa piszczeć. chyba że tylko Ci powiedział że wymienił. :chytry:


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

DMN VR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:39
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: DMN VR6 » śr kwie 08, 2009 16:45

witam, mam podobny problem jakies pol roku temu wymienilem sprzeglo na nowe tez sasch co prawda stare juz piszczalo, mechanik wymienil wszystko docisk tarcze i lozysko oporowe jakis czas byl spokoj a teraz to pedal sprzegla jest jakis twardy jakby hydraulika sie skonczyla sam juz nie wiem i znowu piszczy ale tylko przy ruszaniu. co robic?


([___]≡≡≡≡≡≡VW≡≡≡≡≡≡[___])
VW bogiem, Golf nałogiem, Gleba wymogiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości