Dymi na biało

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yawe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 19:54
Lokalizacja: 3-Miasto

Dymi na biało

Post autor: yawe » pn kwie 06, 2009 13:43

Witam, z góry zaznaczę że już przeszukałem forum i niestety nie znalazłem informacji które pomogły by mi zdiagnozować problem.
A problem jest następujący: samochód (audi A4; 1,9 tdi; 115Km) przy podaniu gazu dymi na biało. Dymienie nie jest ciągłe i występuje przy około 2000 o/min. potem przestaje. Sytuacja jest o tyle dziwna, że to dymienie występuje przy rozgrzanym silniku. Dodam jeszcze, że turbo jest po regeneracji i na gwarancji. Samochód odpala bez najmniejszych problemów od pierwszego przekręcenia kluczyka.
Macie może jakież sugestie co może być przyczyną i ewentualnie jak ją zdiagnozować?



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pn kwie 06, 2009 15:07

Moim zadanie to uszczelka pod głowicą.



mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » pn kwie 06, 2009 16:18

a plynu chlodniczego nie ubywa w zbiorniczku wyrownawczym? nie babluje zbiorniczek?



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn kwie 06, 2009 17:32

takie objawy u mnie dawał niesprawny pompowtrysk. na vagu nic nie pokazało kompletnie. a jak kolektor wydechowy był zdjęty to paliwo sie wylewało


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

yawe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 19:54
Lokalizacja: 3-Miasto

Post autor: yawe » wt kwie 07, 2009 08:50

Więc byłem wczoraj na diagnozie i okazało się, że to niby turbina (chociaż jest świeżo po regeneracji). Turbo daje olejem. Osoba która odkręciła przewód który idzie od turbo pokazała, że turbina pomału wypluwa olej przy dodaniu gazu :grrr: . W zbiorniczku z płynem nic się nie dzieje, co prawda jeszcze się autkiem nie nacieszyłem porządnie a tu takie problemy. Poza tym chyba objawem nie szczelnej uszczelki było by to, że ciężko by zapalał. A samochodzik odpala od pierwszego przekręcenia kluczykiem.
Musze się teraz skontaktować z zakładem który regenerował turbinę i nie wiem co w niej jest uszkodzone. Macie może jakieś pomysły co jest w niej uszkodzone? Nie chce po raz kolejny wymontowywać turbiny ;/.



mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » wt kwie 07, 2009 09:09

yawe pisze:Więc byłem wczoraj na diagnozie i okazało się, że to niby turbina (chociaż jest świeżo po regeneracji). Turbo daje olejem. Osoba która odkręciła przewód który idzie od turbo pokazała, że turbina pomału wypluwa olej przy dodaniu gazu :grrr: . W zbiorniczku z płynem nic się nie dzieje, co prawda jeszcze się autkiem nie nacieszyłem porządnie a tu takie problemy. Poza tym chyba objawem nie szczelnej uszczelki było by to, że ciężko by zapalał. A samochodzik odpala od pierwszego przekręcenia kluczykiem.
Musze się teraz skontaktować z zakładem który regenerował turbinę i nie wiem co w niej jest uszkodzone. Macie może jakieś pomysły co jest w niej uszkodzone? Nie chce po raz kolejny wymontowywać turbiny ;/.
kazda turbina troszeczke puszcza, bo olej ja uszczelnia,, zalezy jak duzo ci go wypluwa ? Jak wali ciurem to nie za dobrze z nia . . .



yawe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 19:54
Lokalizacja: 3-Miasto

Post autor: yawe » wt kwie 07, 2009 09:19

Wiec rozmawiałem z osobą która regenerowała tą turbinę i mówi mi, że to nie jej wina i powinienem wymienić odmę silnika. Nie wiem czy to możne mieć związek z dymieniem? Że to właśnie przez to turbina pluje lekko olejem?

[ Dodano: 07 Kwi 2009 09:22 ]
kazda turbina troszeczke puszcza, bo olej ja uszczelnia,, zalezy jak duzo ci go wypluwa ? Jak wali ciurem to nie za dobrze z nia . . .
Więc turbina z tego co widziałem to tylko tak trochę pluła, nie leciało nic ciurkiem.

[ Dodano: 08 Kwi 2009 08:16 ]
Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Skoro samochód mam od niedawna nie miałem okazji sprawdzenia płynów. Okazało się, ze w silniku jest za dużo oleju. czy to może być powód tego dymienia?

[ Dodano: 30 Kwi 2009 09:40 ]
Sprawa została rozwiązana. Mianowicie turbo pomimo, że miałem informacje że zostało "zregenerowane" nie nadawało się do niczego innego niż na złom. Osoba która miała zająć się regeneracją, nic nie zrobiła a skasowała duże pieniądze. Okazało się, że zostałem nabity w butelkę.
Turbo było uszkodzone i dawało olejem, przez to dymił na biało lub jak to co nie którzy stwierdzili: robił zasłonę dymną.
Na szczęście koniec kłopotu i autko już śmiga :D :D :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 182 gości