Nie ma ogrzewania w kabinie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:23
Lokalizacja: Wrocław

Nie ma ogrzewania w kabinie

Post autor: mrus » sob kwie 04, 2009 16:41

witam,
Mam problem z grzaniem w kabinie. cały czas leci chłodne powietrze. Wymieniłem termostat i płyn - nie pomogło. Węże dochodzace do nagrzewnicy zimne (oba). Pomocy!!!
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 20:34 przez mrus, łącznie zmieniany 1 raz.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Re: [MK3-silnik] grzanie

Post autor: CQ » sob kwie 04, 2009 16:49

mrus pisze:witam,
Mam problem z grzaniem w kabinie. cały czas leci chłodne powietrze. Wymieniłem termostat i płyn - nie pomogło. Węże dochodzace do nagrzewnicy zimne (oba). Pomocy!!!
a jest stan płynu w zbiorniczku?



mrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mrus » sob kwie 04, 2009 17:15

tak jest. No chyba że układ zapowietrzony. Bo coś mało płyny weszło ok 2 litry.
I to w dwóch dawkach. Najpierw zalałem zbiorniczek do wartości pomiedzy min-max. odpaliłem auto. Rozgrzałem do ok 100 stopni (wentylator się jeszcze nie właczył), wyłączyłem motor i dopiero w tedy powoli zaczął schodzic płyn ze zbiorniczka. Gdy zszedł cały to w tedy uzupełniłem płyn, włączyłem motor, znowu rozgrzałem. Tym razem przy 90 stopniach właczył sie wentylator. Wyłaczyłem silnik, ze zbirniczka zaczął znowu zchodzic płyn zeszło ok 1,4 pojemności i przestało zchodzic. Uzupełniłem płyn. Wiec chyba wszystko ok.? a węże dochodzące do nagrzewnicy nadal zimne :(



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » sob kwie 04, 2009 17:20

mrus pisze:tak jest. No chyba że układ zapowietrzony. Bo coś mało płyny weszło ok 2 litry.
I to w dwóch dawkach. Najpierw zalałem zbiorniczek do wartości pomiedzy min-max. odpaliłem auto. Rozgrzałem do ok 100 stopni (wentylator się jeszcze nie właczył), wyłączyłem motor i dopiero w tedy powoli zaczął schodzic płyn ze zbiorniczka. Gdy zszedł cały to w tedy uzupełniłem płyn, włączyłem motor, znowu rozgrzałem. Tym razem przy 90 stopniach właczył sie wentylator. Wyłaczyłem silnik, ze zbirniczka zaczął znowu zchodzic płyn zeszło ok 1,4 pojemności i przestało zchodzic. Uzupełniłem płyn. Wiec chyba wszystko ok.? a węże dochodzące do nagrzewnicy nadal zimne :(
no jeśli weszły dwa litry to nie dziw się że nie grzał. musisz go odpowietrzyć jeśli masz np instalację gazową chociaż sam też sobie poradzi. Jeśli nie masz to powinien się sam odpowietrzyć bez problemu. Regulacja od ciepłego powietrza na max otwarta. Rozgrzej auto do załącz wentylatora i dolewaj jak już ostygnie(poziom płynu będzie niższy). ps sprawdź czy dolny wąż dochodzący do chłodnicy na rozgrzanym jest ciepły. Ale nie chce mi sie wierzyć jak się włączył wentylator żeby cos było z termostatem.
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 17:25 przez CQ, łącznie zmieniany 3 razy.



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » sob kwie 04, 2009 18:11

Witam
Najprawdopodobnie masz do wymiany nagrzewnicę (jest zabita kamieniem w środku)na zewnątrz brudem :hmm:
pozdrawiam Przemek
ps. miałem w mkII to samo........



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » sob kwie 04, 2009 22:25

Miałem podobny problem przez gaz, układ chodził na krotko przez parownik a nagrzewnica się nie odpowietrzała. pomogło odpowietrzenie poprzez odpięcie węża. sprawdź też czy nie masz czasem zatkanego przewodu odpowietrzającego (ten cieńki co idzie do góry zbiorniczka)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 461 gości