bez dodania gazu nie zapali ??? mk3 ady

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob gru 31, 2005 16:12

b0rys pisze:to ten czujnik halla ?? no zakrcic trzeba troche i pali.
ady ma 2 czujniki halla, czujnik wału który spełnia funkcje czujnika halla i 2 czujnik halla to ten przy aparacie zapłonowym. nie kupowałbym pochopbie (bez sprawdzenia) tego 1 czujnika bo jest bardzo drogi.



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » sob gru 31, 2005 16:33

Czujnik temperatury 4-pinowy ma numer 357 919 501A
Czujnik temperatury 2-pinowy ma numer 251 919 501D



wara99

Post autor: wara99 » sob gru 31, 2005 17:15

ile moze kosztowc ten czujnik temperatury?????

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 16:17 ]
a co do wskazywan to cos jest nie tak napewno bo wczoraj zakladalem gaz i byl wpiety pod laptopa i na desce bylo 70stopni a laptop wyswietlal 10 wiec moze to masz racje musze kupic ten czujnik.



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: marcello » sob gru 31, 2005 17:19

ku_bi pisze:
b0rys pisze:to ten czujnik halla ?? no zakrcic trzeba troche i pali.
ady ma 2 czujniki halla, czujnik wału który spełnia funkcje czujnika halla i 2 czujnik halla to ten przy aparacie zapłonowym. nie kupowałbym pochopbie (bez sprawdzenia) tego 1 czujnika bo jest bardzo drogi.
a moze podpowiesz jeszcze jak sprawdzic ten czujnik walu ??


OCTAVIA i do tego COMBI

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob gru 31, 2005 17:24

b0rys pisze:
ku_bi pisze:
b0rys pisze:to ten czujnik halla ?? no zakrcic trzeba troche i pali.
ady ma 2 czujniki halla, czujnik wału który spełnia funkcje czujnika halla i 2 czujnik halla to ten przy aparacie zapłonowym. nie kupowałbym pochopbie (bez sprawdzenia) tego 1 czujnika bo jest bardzo drogi.
a moze podpowiesz jeszcze jak sprawdzic ten czujnik walu ??
vagiem, bieżesz laptopa podłaczasz i jezdzisz lub na postoju, czekasz az zgasnie auto.... wtedy dopiero z cała pewnoscia pokaze czy to ten czujnik..... U mnie jak podłaczałem vaga to niepokazywało żadnego błedu podłaczałem tak z 10 razy. Raz sie wkurzyłem podłaczyłem i zostawiłem auto na chodzie, na szczescie zgasł w koncu.... pokazało bład czujnika, wymieniłem go i juz od roku mam spokoj :)



wara99

Post autor: wara99 » sob gru 31, 2005 17:27

ej ku-bi jaki mamy ten czujnik w ady 2 czy 4 pinowy???



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob gru 31, 2005 17:30

wara99 pisze:ej ku-bi jaki mamy ten czujnik w ady 2 czy 4 pinowy???
mówisz o czujniku temeperatury? jesli tak to powiedz jeszcze w ktorym miejscu sie on znajduje to sprawdze ilu pinowy



wara99

Post autor: wara99 » sob gru 31, 2005 17:51

no niebardzo wiem ale chyba tu jak wychodzi wąz od glowicy.



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: marcello » sob gru 31, 2005 18:00

ku_bi pisze:
b0rys pisze:
ku_bi pisze: ady ma 2 czujniki halla, czujnik wału który spełnia funkcje czujnika halla i 2 czujnik halla to ten przy aparacie zapłonowym. nie kupowałbym pochopbie (bez sprawdzenia) tego 1 czujnika bo jest bardzo drogi.
a moze podpowiesz jeszcze jak sprawdzic ten czujnik walu ??
vagiem, bieżesz laptopa podłaczasz i jezdzisz lub na postoju, czekasz az zgasnie auto.... wtedy dopiero z cała pewnoscia pokaze czy to ten czujnik..... U mnie jak podłaczałem vaga to niepokazywało żadnego błedu podłaczałem tak z 10 razy. Raz sie wkurzyłem podłaczyłem i zostawiłem auto na chodzie, na szczescie zgasł w koncu.... pokazało bład czujnika, wymieniłem go i juz od roku mam spokoj :)
tylko ze na wolnych obrotach on mi nie zgasnie ;/ chyba ze bede jechal i wyrzuce na luz to wtedy raczej zgasnie. a jaki blad Ci wywalilo ?? bo u mnie pokazuje blad (numeru nie pamietam ale cos o hallu - ale ponoc tak ma byc zawsze to jest ) juz sam nie wiem :crazy:


OCTAVIA i do tego COMBI

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob gru 31, 2005 18:02

wara99 pisze:no niebardzo wiem ale chyba tu jak wychodzi wąz od glowicy.
więc jest czteropinowy i musisz zwrócic uwagę jakiego koloru masz ten czujnik bo są 2, na czujniku są odpowiednie "obrączki" czarna lub też żólta kup taki sam jak masz. Cena oryginalnego czujnika hella ok 80 zł

[ Dodano: 31-12-05, 17:06 ]
b0rys pisze:
ku_bi pisze:
b0rys pisze: a moze podpowiesz jeszcze jak sprawdzic ten czujnik walu ??
vagiem, bieżesz laptopa podłaczasz i jezdzisz lub na postoju, czekasz az zgasnie auto.... wtedy dopiero z cała pewnoscia pokaze czy to ten czujnik..... U mnie jak podłaczałem vaga to niepokazywało żadnego błedu podłaczałem tak z 10 razy. Raz sie wkurzyłem podłaczyłem i zostawiłem auto na chodzie, na szczescie zgasł w koncu.... pokazało bład czujnika, wymieniłem go i juz od roku mam spokoj :)
tylko ze na wolnych obrotach on mi nie zgasnie ;/ chyba ze bede jechal i wyrzuce na luz to wtedy raczej zgasnie. a jaki blad Ci wywalilo ?? bo u mnie pokazuje blad (numeru nie pamietam ale cos o hallu - ale ponoc tak ma byc zawsze to jest ) juz sam nie wiem :crazy:
nie pamietam juz jaki to nr błedu. z tym że zawsze ma pokazywac błąd czujnika halla to jakas bzdura, bo mi mechanik tez tak mówił, więc zeby mi to udowodnic podłaczył pod vag i niepokazało tego błedu, facetowi szczeka opadła :hehe:

[ Dodano: 31-12-05, 17:18 ]
znalazłem strone z kodami, wpisujesz nr błedu i pokazuje co on oznacza http://www.iequus.com/item.asp?cid=7



wara99

Post autor: wara99 » pn sty 02, 2006 10:22

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=79088670

czy ten bedzie dobry bo numer sie zgadza z tym co podal PitrekT



Pimo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 19:51
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: Pimo » pn sty 02, 2006 11:30

mi też gasł bez dodawania gazu, problemem okazała się brudna przepustnica. POZDRO !!!



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn sty 02, 2006 20:51

wara99 pisze:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=79088670

czy ten bedzie dobry bo numer sie zgadza z tym co podal PitrekT
tak, to dokładnie ten, tylko sprawdź jeszcze jedno - czujniki temperatury są 2 rodzaje, z żółtą lub czarną "obrączką". Sprawdz jaki masz zamontowany w aucie. Ten z aukcji ma akurat żółtą, a nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale raczej tak.



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

test

Post autor: marcello » wt sty 03, 2006 18:40

no i potestowalem auto. wyskoczyl blad (00515) i dwa bledy dotyczace sondy lambdy. zmierzylismy napiecie i pokazuje 1.36V (ciagle takie same) a na gazie 0.37V (i tez ani drgnie) wiec narazie lamda do wymiany. czujnik temperatury pomierzylem i jest ok.


OCTAVIA i do tego COMBI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości