Mocowanie fotela

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Mocowanie fotela

Post autor: pasikx » śr kwie 01, 2009 19:28

Witam!

Od dłuższego czasu mam problem z przesuwaniem fotela pasazera - tzn. zacina sie w momencie gdy zostanie przesunięty maksymalnie do tyłu.

Fotel wymontowałem, podejrzewam że będzie trzeba wymienić w nim ślizgi jednak nie podoba mi się również jego mocowanie (zaznaczylem je kółkiem na zdjęciu).

Obrazek

Czy to nie powinno być bardziej proste, tzn. nie az tak mocno przechylone do przodu ?



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr kwie 01, 2009 19:43

Mocowanie raczej ok , skup się na ślizgach , wypadałoby przesmarować szyny w którym poruszają się ślizgi.



pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pasikx » śr kwie 01, 2009 19:51

Przesmaruje, jednak fotel zacina sie tak mocno ze trzeba czasem uzyc naprawde sporo sily aby go ruszyc z miejsca. Zauwazylem również ze w fotelu zaczely sie nacinac rowki w tej aluminiowej czesci ktora jest przesuwana po prowadnicy. I wyglada to tak jak by wlasnie wcisnieta prowadnica w te wytarte aluminiowe rowki powodowała zacieranie. Dlatego myślałem ze wszystkiemu winne to mocowanie fotela widoczne na zdjęciu.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr kwie 01, 2009 20:21

Wyczyść jeszcze od starego smaru ,gdyż w tym smarze moga być jakie drobinki piasku itp. ktore mogą utrudniać przesuwanie.



pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pasikx » pt kwie 03, 2009 19:00

A wiec wymienilem rolki, oraz slizgi. Wyczyscilem prowadnice w których one sie znajduja i przesmarowalem na nowo. Jak sie okazalo niepotrzebnie, gdyz nie zmienilo to nic.

Mocowanie ktorego zdjecie umiescilem w pierwszym poscie jest przekrzywione. One musi byc pod katem prostym wzgledem podlogi, a wiec wyprostowalem i teraz juz wszystko gra.

Dzieki za chec pomocy, temat uwazam za zamkniety.



pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pasikx » pt kwie 03, 2009 20:26

Kupilem w ASO, a kosztowaly cos kolo 65 zl.

Dokladniej mowiac kupilem:
Slizg lewy, Slizg prawy, Sruba zamiast nita do fotela, oraz 2 rolki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości